WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

Re: Efectin

przez kasia000 19 lis 2008, 20:37
czyli co ja po seroxacie ssri tez zachoruje??

---- EDIT ----

KUBA piszesz że każdy po odstawieniu SSRI SNRI zachorował na SLA po roku po odstawieniu...czyli dajesz nam tu wszystkim do zrozumienia ,ze mamy nie odstawiać bo tez zachorujemy> czy co?
kasia000

przez wojtek_kca 19 lis 2008, 23:17
Ludzie sami się wykańczacie ,napędzacie ,pogłębiacie swoje zaburzenia lękowe czytając i polemizując z piramidalnymi bzdurami,głupotami,kretyństwami które wypisują tacy "znawcy" jak m.in. niejaki Kuba-001-u którego wystepują prawdopodobnie urojenia.
Chcecie dojść do zdrowia, zrezygnujcie z niektórych tematów tego forum i wyeliminujcie z niego takich ludzi jak w/w Kuba,którego wypowiedzi przynoszą dużo szkody Wam-ludziom z zaburzeniami lękowymi-a może robi to celowo?Pamiętajcie nigdy,nigdzie nie pisano o tym co sugeruje w/w.Szkoda gadać,byłem tu parę dni ale uciekam stąd/z tego forum/ daleko.Nadmieniam,że Kuba nie jest wyjątkiem,takich jest trochę.pzdr i życzę powrotu do dobrego samopoczucia.

przez namiestnik 20 lis 2008, 01:33
Uważasz, że wszyscy tu zachorujemy na SLA i umrzemy?

Masz jakieś objawy które doskonale pasują do nerwicy i wielu, wielu innych chorób i wkręcasz sobie jedną z nich.

Jak poczytasz podręcznik medycyny to znajdziesz znacznie więcej takich chorób które doskonale pasują do Twoich objawów.

---- EDIT ----

wojtek_kca napisał(a):Szkoda gadać,byłem tu parę dni ale uciekam stąd/z tego forum/ daleko.Nadmieniam,że Kuba nie jest wyjątkiem,takich jest trochę.pzdr i życzę powrotu do dobrego samopoczucia.

Nie uciekaj - co najwyżej pofiltruj. Tu znajdziesz naprawdę wiele osób na które możesz liczyć. Fakt, że temat rozmowy z Kuba jest średnio pasujący do tematu o zażywaniu leku Efectin, a wręcz jest w szkodliwym miejscu. Bo jeszcze ktoś to przeczyta i odstawi, albo nie weźmie, a będzie coraz głębiej popadał w chorobę.

Kuba - ja też uważam, że musisz przede wszystkim iść do psychoterapeuty i psychiatry ze swoimi problemami. Z tego co mówisz wynika, że wkręcasz sobie poważną chorobę, nakręcasz się coraz bardziej i być może niczemu niewinne osoby które to czytają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stapelia 20 lis 2008, 09:54
nie wiem co to za choroba i nawet nie chce mi się czytać - ale ja takie objawy miałam przy nerwicy lękowej czy jak to tam zwał ;) o pójściu do psychiatry zadecydował tygodniowy atak paniki, non stop byłam shiperwentylowana, więc pewnie jakby mi ktoś spirometrię zrobił to wynik nie byłby najlepszy. Znam dwie osoby, które są farmaceutami i są właśnie po obronie doktoratów z tej grupy leków. Rozmowy z nimi bardzo mi dużo dały w zrozumieniu, że owszem jest to chemia, lepiej się bez niej obejść ale nie jest to lek który znamy od tygodnia i nikt z nas królików doświadczalnych nie robi.
pozdrawiam
Agnieszka

przez namiestnik 20 lis 2008, 11:55
O Stapelia! Przyznałaś się, że znasz dr. farmacji. :) To teraz będziemy zalewać Cię pytaniami do nich.

A leki - tak jak piszesz są dla nas. Gdyby nie leki to wielu z nas nie byłoby w stanie wcale funkcjonować.

przez kasia000 20 lis 2008, 16:26
JESZCZE JAKIS ZAS TEMU GŁOŚNO BYŁO O CHOROBIE "SZALONYCH KRÓW"czy jakoś tak...
z mięska wołowego..takie same objawy jak KUBA opisujesz,wiec czemu nie podejrzewasz u sibie tej choroby??tylko SLA oczywiscie ci tego nie życzę!!wiem ,że jesteś zdrów-pozdro
kasia000

przez Kuba-001 23 lis 2008, 15:39
Jest tutaj ktoś na tym forum co brał 2,5 roku efectin? bo z tego co wyczytałem to bierze sie go góra 6 miesiecy i dlatego wałsnie nazywa sie Efectin.

Do Wojtek_kca wogole by mnie to forum nie interesowało na temat jakichkolwiek chorób gdyby nie podejrzenie SLA i niedaleka przeszłość z Efectinem.Czemu piłkarze chorują na sla częściej ? czemu baseballiści tez ? golfiści to samo ! bo każdy z nich gra na trawie która jest niezle nawożona chemią niektorzy jak wskazują naukowcy są bardziej wrażliwi na tą własnie chemię i automatycznie są podatni na sla.To samo jest uwazam z psychotropami większość ludzi ma w dupie łyka to mieszając z wódą lub z czymś innym a drugiemu układ nerwowy wysiada i zaczyna się lipa tylko żeby to potwierdzić trzeba być tego pewnym a oni raczej pewni nie będą tego co sie może dziać u kazdego w mózgu biorąc psychotropy dlatego pisze po sobie co widze i po ludziach którzy niestety po psychotropach ssri snri zachorowali.Jeśli będzie diagnoza w moim przypadku SLA a moim zdaniem niestety to kwestia czasu ;( to nie widze innego cyngla jak psychotropy bo tak na ludzki rozum innego poprostu nie było.To po tych tabletkach chodziłem jak naćpany przez 2,5 roku to po nich cały czas zle sie czułem a wiec to one są na głownym froncie co do podejrzeń tym badziej ze zaczeło sie ze mną zle dziać wałsnie po nie długim okresie po odstawieniu.Wiem po sobie że teza tego że psychotropy igrają w jakiś sposób z neuronami jest prawdziwa ale za nim to będą wiedziec popłynie jeszcze troche osób u których te leki spowodują chorobę komórek nerwowych.Dla mnie trudno jest odrzucać tezę czegoś co nie może byc jak narazie zbadane ponieważ brak wystarczajacej technologi a skoro sam po sobie widze co nastąpiło i kiedy i do tego mam kiklanascie przypadków takich samych no to sorry ale coś w tym jest.

przez jaaa 23 lis 2008, 16:14
czy efectin ciezko sie odstawia ?
potrzebuje leku ktory mnei postawi na nogi ,da kopa do dzialania i pomoz euwietrzyc w siebie... :roll: i tak sobie gdybam

przez zibimark 23 lis 2008, 16:34
medycyna nadal chodzi po omacku w jak narazie niezwykle grząskim gruncie jakim jest neurologia ...nie trzeba byc naukowcem by wiedziec ze jesli chemicznie ingerujemy w mózg to konsekwencje tej ingerencji zapewne na mózgu sie odbija bez wzgledu na to czy ma ona z załozenia pozytywny czy negatywny zamysł...psychotropy działają na mózg tak szamo bezposrednio jak szampon na włosy :idea: :P ...interakcja nie tylko ma pozytywne konsekwencje jesli wogóle takowe ma w przypadku substacji psychoaktywnych które mózgowi implikujemy..

przez jaaa 23 lis 2008, 17:11
tyllko ze szampon nie wplywa na wlosy zbyt negatywie a jak tak to sie go zmienia i jego uzywa sie do konca zycia bez wiekszej szkody na nas samych a leki...?
lepiej brac czy dac sie wyniszczac chorobie?

przez mefiboszet 23 lis 2008, 17:33
Nie rozmywajcie wątku. Załóżcie osobny w forum ogólnym o lekach.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez zibimark 23 lis 2008, 17:47
byłem pewien ze ktos zachaczy o watek szamponu :mrgreen: niestety nie czytasz ze rozumieniem,chodziło mi o aspekt podobieństwa działania a nie czynnik wartosciujący ...

przez Kuba-001 23 lis 2008, 17:50
jaaa jesli chcesz szybko postawić sie na nogi to możesz zażyc jedynie przez 2-3 miesiące efectin bo pozniej juz sie go ciężej odstawia bo uzależnia a miał niby nie uzależniać a do tego proponuje Ci dwa razy dziennie trening autogenny Schulzta i jeszcze zapisz się na joge i to tyle nie bierz psychotropów za długo bo moze sie to okazać samobójstwem.

Zibimark masz racje co do tego calego bajzlu dla mnie to jest smieszne że ktoś mówi o takich lekach że są bezpieczne mimo ze działają one jedynie bezpośrdnio na mózg a jak wiadomo mozg ludzki w małym stopniu zbadany.
Ja prawdopodobnie nie mam już szansy zmienić swoich losów a bardzo bym chciał zostałem oszukany przez lekarza w naszym pięknym kraju ! terapia psychotropowa miała trwać 4 miesiące a przedłużyla sie do 2,5 roku mimo że po kilku miesiącach zgłaszałem lekarzowi ze czuje sie ok !

---- EDIT ----

jaaa jesli chcesz szybko postawić sie na nogi to możesz zażyc jedynie przez 2-3 miesiące efectin bo pozniej juz sie go ciężej odstawia bo uzależnia a miał niby nie uzależniać a do tego proponuje Ci dwa razy dziennie trening autogenny Schulzta i jeszcze zapisz się na joge i to tyle nie bierz psychotropów za długo bo moze sie to okazać samobójstwem.

Zibimark masz racje co do tego calego bajzlu dla mnie to jest smieszne że ktoś mówi o takich lekach że są bezpieczne mimo ze działają one jedynie bezpośrdnio na mózg a jak wiadomo mozg ludzki w małym stopniu zbadany.
Ja prawdopodobnie nie mam już szansy zmienić swoich losów a bardzo bym chciał zostałem oszukany przez lekarza w naszym pięknym kraju ! terapia psychotropowa miała trwać 4 miesiące a przedłużyla sie do 2,5 roku mimo że po kilku miesiącach zgłaszałem lekarzowi ze czuje sie ok ! gość był jakimś szarlatanem a nie lekarzem testował na mnie efectin albo miał kase z kazdej paczki zakupionej przezemnie.

przez zibimark 23 lis 2008, 17:51
a czy ja pisałem gdziekolwiek ze szampon ma negatywny wpływ na włosy?????pisałem o aspekcie podobieństw pomiedzy skalą bezposredniosci działania psychotropów na mózg analogicznie do tego jak bardzo bezposrednio działa szampon na włosy,,,Boze czemu co niektórzy nie czytacie ze zrozumieniem...

---- EDIT ----

a czy ja pisałem gdziekolwiek ze szampon ma negatywny wpływ na włosy?????pisałem o aspekcie podobieństw pomiedzy skalą bezposredniosci działania psychotropów na mózg analogicznie do tego jak bardzo bezposrednio działa szampon na włosy,,,Boze czemu co niektórzy nie czytacie ze zrozumieniem...prawie kazdy z was kto bierze leki badz ma zamiar je brac bedzie bronił zasadnsci ich stosowania pozostając głuchym na argumenty strony przeciwnej ...

---- EDIT ----

kuba -001 to jest naprawde zastraszające jak lekarze i pacjenci w tym naszym kochanym kraju idą po najmniejszej lini oporu ...ci pierwsi wydawało by sie bezrefleksyjnie implikują ludziom prochy angazujac sie w proces zdrowiewnia absolutnie minimalnie jak to jest mozliwe ,pacjenci zas łykają wszystko co sie im zapisze oczekując ze kawałek proszku odmieni ich spaprane życie...w tej transakcji zawsze napewno wygranym jest lekarz i firmy farmaceutyczne które jakby mogły chodowały by chorych psychicznie by miec zbyt na swoje produkty

Sortuj wg