WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez MalaMi1001 02 maja 2015, 00:36
Tak, moklobemidu. To najlepszy lek pod słońcem, ale przytyłam po nim znacznie, dopiero z pół roku pod odstawieniu będąc non-stop na diecie zaczynam powoli chudnąć. Oprócz tego żadnych innych skutków ubocznych, dla mnie idealny lek, no ale niestety....

przez cyranka 02 maja 2015, 06:58
agusiaww napisał(a):
cyranka napisał(a):Mam pytanie - po jakim czasie przestaliście odczuwać skutki uboczne? Czy jeżeli od miesiąca nie przechodzą (a lek biorę od 6 tyg.prawie) to można liczyć, że miną? biorę oriven, na razie nie działa na moje objawy (szybki puls, praktycznie non stop zawroty głowy, zmęczenie takie, że trudno mi ustać na nogach). Zwiększenie dawki do 150 chyba jednak nie wchodzi w grę, bo eksplodowałaby mi wtedy głowa :(. Nastrój niby mam dobry, ale ten ostre bóle głowy powodują, że zaczynam się bać, że ten lek mi szkodzi. Ech, a podobno uboki mijaja po 2 tyg. :( i potem jest już tylko droga do poprawy.
po 6 tygodniach powinny minac. Czy mialas wszystkie badania glowy typu: eeg, rezonans i badania blednika?

Na początku choroby byłam u neurologa, ale nie uznał, że takie badania są konieczne.

Jedyne wytlumaczenie jakie znalazłam dla bólu głowy to nadmierne stężenie serotoniny w naczyniach krwionośnych czy jakoś tak. Brzmi jak banał, ale jeśli tak jest to przecież chyba każdy antydepresant działa na serotoninę, a to by znaczyło, że inne też mi rozerwą głowę. Chyba, że źle na mnie działa wplyw wenli na noradrenalinę. Może moja nerwica jest z kosmosu ;), a może wenlafaksyna jako pierwszy lek to po prostu siekiera, tak jak ktoś już napisał.

-- 02 maja 2015, 07:02 --

a jeśli zaburzenia lękowe to wplyw nie tylko zaburzonej równowagi neurokrzekaźników? tak niewiele wiadomo o przyczynach nerwic... dobra, na razie idę, bo jestem na etapie wkręcania sobie, że jestem nieuleczalnie chora, bo nie odkryli jeszcze leku dla mnie ;)

przez Ewgf 02 maja 2015, 07:28
cyranka, raczej tak jest tylko że jest to o wiele bardziej skomplikowane niż sam "niedobór" jednego neuroprzekaźnika jak np. serotoniny czy dopaminy, ostatnio czytam o tym to tam jest tego w 3 doopy jakies związki TAAR1, proteiny wiążące G, glutaminiany, receptory benzo, jeszcze taka chociażby oksytocyna przeciwwaga serotoniny, niski poziom jej np. mają samce nie-alfa, samiec alfa ma zawsze najwięcej serotoniny. Według mnie z dzisiejszymi formami badania mózgu nie ma szans tego wszystkiego się dowiedzieć, kiedyś myślano i to całkiem niedawno że są tylko 2 receptory 5ht :) Więc to że ci tam lekarz gada że to od zbyt wielkiej ilości 5ht to jest jakiś bullshit.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 02 maja 2015, 09:56
Serotonina i noradrenalina to neuroprzekaźniki które mają spory wpływ na naczynia krwionośne, także te w mózgu. Jako główną przyczynę bólu głowy, także migreny upatruje się rozkurcz naczyń po uprzednim ich nadmiernym skurczu - leki takie jak SSRI/SNRI mogą ale nie muszą pomóc. Mogą też pogorszyć sprawę.

Ewgf skąd wiesz, że samiec alfa ma dużo serotoniny? Dla mnie to nielogiczne i nie jest zgodne z badaniami które czytałem na temat wpływu serotoniny na zachowanie - wg. tego co czytałem to właśnie wysoki poziom serotoniny powoduje uległość, awersję do agresji (co jest jakoby w sprzeczności z definicją samca alfa).

"...when dominant males alone were treated with sertraline, their social status was reversed (43%) or negated... Chronic 5-HT elevation is consistent with subordinate status..."

Serotonin reverses dominant social status
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 2800003934

Sam jakoby byłem przykładem tego, bo wysokie poziomy serotoniny jakie miałem przy użyciu SSRI powodowały, że stawałem się tzw. ciepłymi kluseczkami i dupą wołową - mogłeś mi wszystko powiedzieć, pojechać mi, nic nie wywoływało u mnie złości czy agresji, nie potrafiłem się zdenerwować ani bronić swoich racji.

Wg. mnie samiec alfa jest nabuzowany dopaminą i testosteronem ;)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez maniek123321 02 maja 2015, 11:47
Co to za dawkowanie wenli 75mg rano i 75mg wieczorem?przeciez to jest bez sensu.brac 150mg rano nie?
Tabletki o przedluzonym uwalnianiu.

przez Ewgf 02 maja 2015, 15:49
Psychopharm, gdzieś tam czytałem że samcowi alfa wstrzykiwali oksytocyne i to zmniejszało mu serotonine i wtedy wycofywał się i inne samce zaczynały walczyć o dominację. Nie pamiętam już strony a chętnie bym ci posłał. Nie wiadomo było czy to od samej oksytocyny czy od wpływu oksytocyny na poziom serotoniny, ale było ewidentnie zaznaczone że alfa male ma więcej serotoniny niż podległe samce. Podejrzewam że dlatego iż ma jeszcze więcej dopaminy niż reszta, przez co i też wyższy poziom serotoniny.
Turbolaxa 600mg

przez Psychopharm 02 maja 2015, 15:54
Serotonina gryzie się z dopaminą, jej wyższe poziomy mogą zaniżać dopaminę. Samo wstrzyknięcie oksytocyny, czyli czegoś co działa na empatię, zmniejsza agresję itd. mogło powodować, że się wycofywał.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ewgf 02 maja 2015, 16:06
to że miał więcej serotoniny niż reszta samców nie znaczy że miał mniej dopaminy od nich. Ogólnie mógł mieć więcej neuroprzekaźników od endorfin. Samiec alfa tak jakby jest całyczas na lekkim haju z porównaniem do reszty.
Turbolaxa 600mg

przez jetodik 02 maja 2015, 16:11
niebawem wchodze na wenlaflaksyne, licze, ze to jest TEN lek, bo juz probowalem i ssri, i neuroleptykow i innych jeszcze, ktore sie nie sprawdzaly
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Psychopharm 02 maja 2015, 16:28
Ewgf chodziło mi o to, że zwiększenie serotoniny może skutkować obniżeniem dopaminy, tak jak to jest w przypadku stosowania SSRI - mamy zmniejszenie ostrzału neuronów w VTA, zmniejszenie dopaminy w PFC i zmniejszenie dopaminy w prążkowiu.

przez janek2354 02 maja 2015, 17:19
maniek123321 napisał(a):Co to za dawkowanie wenli 75mg rano i 75mg wieczorem?przeciez to jest bez sensu.brac 150mg rano nie?
Tabletki o przedluzonym uwalnianiu.

Brałem 75 rano i 75 wieczorem i było genialnie :smile: :smile:
ale faktycznie masz racje z tymi o przedłużonym :D

przez szaraczek 02 maja 2015, 19:12
janek2354, Po jakim czasie wenla zaczęła na Ciebie działać? Tak pytam z ciekawości. I jeśli możesz to napisz na co podziałała :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez janek2354 02 maja 2015, 19:30
Wenla zaskoczyła po jakis 3 tygodniach :smile: a brałem ją przez 6 lat z przerwami na nerwice lękową. Niestety przez ostatni rok miałem dużo na głowie i niestety często piłem alko i nerwica powróciła. Aktualnie zaczynam z Parogenem :D

przez szaraczek 02 maja 2015, 19:36
janek2354, Przez 6 z lat z przerwami? To znaczy jakie robiłeś przerwy? Po powrocie do leku zaskakiwała ponownie? Jeśli tak to dlaczego próbujesz teraz z Parogenem? Nie warto wrócić znów do wenli? Pod jaką nazwą brałeś wenlę? Mnie ten lek kiedyś postawił na nogi, ale za drugim razem już nie zaskoczył niestety.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg