WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez wisnia80 28 kwi 2015, 07:19
Dark Knight napisał(a):Uparlem sie na dopamine coraz wiecej badan wskazuje ze wlasnie tego neuroprzekaznika brakuje fobikom czyli takiemu mnie po drugie czytalem ze prawie kazdy kto walil amfe ma zryty system nagrody ;/;/ niestety nie ma sie czym chwalic ale walilem i slyszalem ze leki na dopamine tez sa w tym pomocne zwlaszcze te zwiekszajace dope w korze przed czolowej sorry za wszelkie bledy ale najczesciej pisze z telefonu

A wie ktoś na jakie receptory działa alkohol? Bo na fobie działa świetnie i od kopa :D

Dark Knight brałeś na fobię np. well? On wszak na dopaminę ma działać

przez Psychopharm 28 kwi 2015, 08:08
Alkohol zwiększa dopaminę, działa na GABA (podobnie jak benzo) i blokuje glutaminian.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez depresyjny098 28 kwi 2015, 08:21
Ja np. bardzo zle reaguje na dopamine. Probowalem nawet metylofenidat zeby sprawdzic czy ta dopamina taka dobra. Nie jest dobra. O snie moglem zapomniec.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 28 kwi 2015, 08:43
Metylofenidat mimo powszechnej opinii, ze to "czysta" dopamina, jest mocno noradrenalinowy. Poza tym leki blokujące DAT nie są ideałem jeśli chodzi o zwiększanie dopaminy - nie w każdym regionie DAT jest w obfitości, poza tym, jeśli ktoś ma "problem" z uwalnianiem dopaminy to bloker DAT nie będzie skuteczny.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ewgf 28 kwi 2015, 10:03
Psychopharm, dlatego ja biorę selegilinę bo ona powoduję zmniejszenie oksydacji dopaminy przez co podejrzewam że w miarę równomiernie rośnie jej poziom w ciele.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez depresyjny098 28 kwi 2015, 13:10
U mnie dosyc istotnym elementem choroby jest nerwica, dlatego tak juz dlugo sie lecze. Miałem zawsze problem z dopasowaniem leku. Wenla w dawce 225 zdecydowanie mi za bardzo po nerwach daje. Teraz zszedlem na 185,5. Troche spokojniej jest ale na jezdzie, bo na prawko zdaje napinam sie jednak.

przez Dark Knight 28 kwi 2015, 18:17
Ze wzgledu na korek w dupie na nastepnej wizycie bede musial.zmienic wenle na cos.innego nie mam pojecia na co.jeszcze troche czasu na zastanowienie sie mam moze jakos do tego czasu pokonam te zaparcia w.co niestety watpie zmienilem nawyki zywieniowe nic nie pomoglo pije duzo plynos pieczywo pelno ziarniste mniejsze porcje niz zwykle a waga i mupa w miejscu

przez ICD-10 28 kwi 2015, 18:54
Lek dobrze działa przeciwlękowo, aktywizuje, zwalcza napady paniki, dodaje pewności siebie. Może czasami zamulać.

Generalnie ma prawo pomóc w depresji, zaburzeniach lękowym uogólnionym, panicznym, fobii społecznej, OCD i wielu innym rzeczom.

przez szaraczek 28 kwi 2015, 19:51
Ewgf, Z tego co przeczytałem to norsertralina (desmetylosertralina)- znaczenie kliniczne niezbyt duże a deswenlafaksyna- wywiera działanie p/depresyjne, jest silnym SNRI jak wenlafaksyna; inne
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez depresja24h 28 kwi 2015, 21:05
Co się stało z miko84?

przez ala1983 28 kwi 2015, 21:18
depresja24h napisał(a):Co się stało z miko84?

Usunal konto, ale zaraz wrocil pod innym nickiem, nie pamietam jakim.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez MalaMi1001 29 kwi 2015, 08:30
szaraczek napisał(a):Ewgf, Z tego co przeczytałem to norsertralina (desmetylosertralina)- znaczenie kliniczne niezbyt duże a deswenlafaksyna- wywiera działanie p/depresyjne, jest silnym SNRI jak wenlafaksyna; inne

Deswenlafaksyna jest czynnym metabolitem wenlafaksyny, masz ją zapewne w organizmie jeśli przyjmujesz wenlę. I kiedyś ktoś wpadł na pomysł, że po co brać wenlę skoro można brać deswenlę i tak powstał kolejny lek. W sumie nie natknęłam się nigdy na żadne kliniczne porównanie skuteczności jednego i drugiego leku, może ktoś coś czytał?

przez depresyjny098 29 kwi 2015, 12:49
A jest coś co można brać do wenlafaksyny, żeby erekcja była jak u samca alfa? ;-) Nie przez cały dzień, ale np. jak się idzię na imprezę, czy generalnie w miejsce gdzie jest dużo kobiet. Nie oszukujmy się, to jest aspekty który paradoksalnie wpływa na depresyjność. Świadomość niemożności

przez novymivo 29 kwi 2015, 13:57
depresyjny098 napisał(a):A jest coś co można brać do wenlafaksyny, żeby erekcja była jak u samca alfa? ;-) Nie przez cały dzień, ale np. jak się idzię na imprezę, czy generalnie w miejsce gdzie jest dużo kobiet. Nie oszukujmy się, to jest aspekty który paradoksalnie wpływa na depresyjność. Świadomość niemożności

Hej, ja nie mam takich problemow. Powiem wiecej bardziej mi sie chce i wacek dziala ;).

Pytanie. Jestem od 5 tygodni na 150 mg dziennie. zwiekszyc dawke jak tak to do ilu,. czy lepiej zrezygnowac i wziasc cos innego ( tylko co? sero, paro, fluo odpada bralem juz).
Lek moze i jakos tam dziala ale zbyt delikatnie aby wyczuc. No i juz napewno nie aktywizuje i pobudza.
Najlepiej sposrod wszystkiego to sie jednak czulem na prohormonach 8 tygodni bylem jak bog, doslownie. Czulem sie jak nowo narodzony.
pzdr

Sortuj wg