WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez cyranka 26 kwi 2015, 20:28
Patryk29 napisał(a):
Ja by poczekal jeszcze tydzien do dwóch na tej dawce i potem zwiekszyl na 150mg, 5 tygodni to wcale nie jest dlugo, te leki czesto zaczynaja dzialac po 6 tygodniach, poczekaj jeszcze troche i potem zwieksz, jesli nie bedzie poprawy po miesiacu na zwiekszonej dawce to raczej nie ma co czekac! Odczuwasz jakies skutki uboczne??

przez dwa tygodnie miałam uporczywe bóle glowy, teraz był tydzien przerwy i dzisiaj znowu mnie złapało (pół dnia przespałam po benzo, żeby nie przejmować się bólem). Ale i tak ten bol łagodnieje, zresztą gdyby lek pomógł na moje nerwicowe objawy to bylabym w stanie tę ciężką głowę jakoś znosić. Innych uboków brak ;)

przez Dark Knight 26 kwi 2015, 21:42
cyranka, dokladnie poczekaj zwieksz dawke min do 150 75 to nie dawka czasami jak slucham tych lekarzy to srac mi sie chce choc jak do tej pory prawie wszyscy byli zgodni ze przy ZOK trzeba wiekszyc dawek wiec przepisywac te wieksze dawki a nie tylko teoria trzeba poszukac jakiegos dobrego psychiatry bo ten to jakis taki nie do konca

-- 26 kwi 2015, 21:43 --

A dzisiaj poszedl kefir z suszonymi sliwkami zobaczymy co z tego bedzie czy cos ruszy jesli nie wracam do serty ktora moze juz nie zadzialac

przez cytrynka84 26 kwi 2015, 22:43
cyranka, Wzięłam sertre 50,po wenli od razu(lekarka jednak kazała odstawić wenle zmniejszając dawkę W. przez 2 tyg i potem dopiero miałam wejść na sertre,nie posluchalam jej jednak ;) ,bo nie chciało mi się tyle czekać ze zmiana)Wzięłam sertre ,ale zaczęło mi brakować wenli ,wiec wzięłam 50 sertry i potem musiałam wziąć jeszcze 150 wenli.Przez 2-3 dni brałam sertre +75 wenli ,a potem juz sama sertre.1-2 dni czułam się gorzej,zawroty głowy,brain zapsy ,oslabienie,ale tragedii nie bylo.
Tylko,ze ja juz dlugo biorę leki i nie mam juz takich obj.odstawiennych.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 27 kwi 2015, 08:50
Ciezko wyczuc tez dawke powyzej 150. Zeby juz nie nadziac sie na uboki.

przez Patryk29 27 kwi 2015, 09:30
Najepiej dokladac o 37,5mg jak ktos zle znosi wenlafaksyne
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 27 kwi 2015, 09:58
cytrynka84 napisał(a):MalaMi1001, Na efekty jeśli chodzi o błonnik trzeba poczekać kilka dni.Zwlaszcza ten w tabl .sie dłużej wkreca.Na mnie osobiście ten w tabsach nie działał.

Kupiłam sobie Colosan czy jakoś tak, działa tak samo Colon, a jest tańszy. No mam nadzieję, że po regularnym zażywaniu zadziała. Najbardziej mnie denerwuje, że trzeba to pić, a później jeszcze popić dodatkowo. Generalnie nie wiem jak bardzo musiałabym się zmęczyć, żeby na raz wypić 1,5 szklanki napoju, więc wmuszam w siebie to picie :? W każdym razie pani w aptece na stwierdzenie, że szukam czegoś na zaparcia po antydepresantach od razu poradziła mi ten Colosan ze stwierdzeniem, że wie o co chodzi ;) , może sama zażywa antydepy, więc wie jakie to wk/rwiające.

A na mnie dawka 75mg na razie działa dobrze, nie zamierzam zwiększać póki co. I oby tak zostało.

przez Patryk29 27 kwi 2015, 12:56
MalaMi1001, Nie odczuwasz zmeczenia i zamuly ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 27 kwi 2015, 16:38
Wie ktoś/albo gdzie znajdę w necie jak mocno wenla blokuje transporter noradrenaliny/serotoniny/β1 ?

przez Ewgf 27 kwi 2015, 20:07
trasportery.jpg

-- 27 kwi 2015, 19:13 --

ciekawe jak działa desmethylvenlafaxine i norsertraline
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez wisnia80 27 kwi 2015, 20:37
ermm czy im mniejsza cyfra tym mocniejsze blokowanie? Jeśli tak to wyglądałoby że setra jest mocniejsza od wenli jeśli chodzi o noradrenalinę, a przecież sertra to SSRI, a nie SRNI.

przez Ewgf 27 kwi 2015, 20:58
wisnia80, tak ale w stosunku do serotoniny jest o wiele mocniejsza i nie mozesz zastosować takiej dawki która podniesie tak noradrenaline jak wenlafaksyna, bo prawdopodobnie uświadczysz zespołu serotoninowego. Według tej tabelki to sertralina jest mocniejsza w stosunku do SERT ponad 500 razy. Ale w innym zestawieniu zaś widziałem że wpływ sertraliny na SERT jest od 0.3-0.8. A pozatym nie ma tu podanej dawki czy to na miligram jest czy na np. najmniejszą dawkę terapeutyczną.
Turbolaxa 600mg

przez Dark Knight 27 kwi 2015, 21:42
Serta wychodzi calkiem ciekawie w wychwycie dopy duzoooo lepeij niznaenla tylko ze tez silny wychwyt serty i nie czuc tego jak by to zrobic zeby poczuc ta dopamine moze serta i wenla dzisiaj wzialem.450 wenli bez szalu moze mniejsze zmeczenie i tyle zobaczymy czy zasne jak nie to klon i good night

przez Ewgf 27 kwi 2015, 22:01
Dark Knight, jak chcesz dope podbić to selegiline do 10mg bo powyżej już zaczyna działać na inhibicje mao-a czyli serotoniny i innych katecholamin. Ale ja biorę te 5mg sele i jakiegoś szału nie ma teraz jak przeszedłem na sertre to mam wrażenie że mi brakuje tak na prawdę noradrenaliny. Chodź te 5mg sele działa dość pobudzająco. Ja też na tej wenli zaczynałem mieć problem ze spaniem za dużo kortyzolu w systemie było:P Czemuś tak się na tą dopaminę uparł? Podobno początkowe manie i hipomanie po wenli to jest właśnie większy poziom dopaminy i noradrenaliny który znika po downregulacji receptorów. Ja się teraz zastanawiam sam czy nie dorzucić 150 wenli do tego 250mg sertry ale to już będzie za dużo :O Może reboxetyna albo bupropion ale to gówno drogie jest. Selegilina fajnie działa bo nie powoduję wyrzutu dopaminy przez co nie zużywa jej w systemie, a zmniejsza jej degradacje poprzez oksydaze monoaminową. Ale zbyt duży jej poziom może wywoływać psychozy i takie różne dziwne schizy jak urojenia itp. Zastanawia mnie jaki dokładnie mechanizm tym steruję, czy to sensytyzacja czy desensytyzacja receptorów za to odpowiada, ale chyba sensytyzacja bo odbierasz wtedy bodźce tak jakby "nazbyt" i np. myśli stają się głosami, spojrzenia prześladowaniami a noce bezsennymi.
Turbolaxa 600mg

przez Dark Knight 28 kwi 2015, 00:02
Uparlem sie na dopamine coraz wiecej badan wskazuje ze wlasnie tego neuroprzekaznika brakuje fobikom czyli takiemu mnie po drugie czytalem ze prawie kazdy kto walil amfe ma zryty system nagrody ;/;/ niestety nie ma sie czym chwalic ale walilem i slyszalem ze leki na dopamine tez sa w tym pomocne zwlaszcze te zwiekszajace dope w korze przed czolowej sorry za wszelkie bledy ale najczesciej pisze z telefonu

Sortuj wg