WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 310

przez atrucha 14 cze 2006, 12:27
Ooo..to dobrze;) Nie powinno się odstawiać wczesniej niż po trzech miesiącach. Sama jem Efectin szmat czasu.. Nie wiem,czy będziesz jakoś specjalnie fruwał ze szczęscia ale napewno poprawi Twoj stan. W sumie już powinny być widoczne jakieś zmiany. Nie oczekuj jednak że świat będzie piękniejszy ;)..
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

przez Basti76 14 cze 2006, 12:40
A szkoda, miałem właśnie nadzieję że i kwestii świata też coś się zmieni :cry: Basti... też z południa.
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
13 cze 2006, 09:13

Avatar użytkownika
przez jowita 15 cze 2006, 15:46
dzis wziełam pierwsza dawke efectinu i po jakimsczasi zaczeło mnie bolec w klatce piersiowej a teraz mnie bola cały czas piersi to jest taki ból jakby mi sciagało jak przy laktacji czy ktos miał podobne objawy?
pozdrawiam :!:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez kasica73 15 cze 2006, 17:45
Hej,mam pytanko.Czy przy efectinie mogę wziąść jakis lek przeciwbólowy na ból głowy(nie spowodowany braniem efectinu),np.apap albo ibuprom?Nie mam kontaktu z lekarzem , sama się boję wziąść a boli strasznie.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
30 maja 2006, 12:29
Lokalizacja
Warszawa

przez atrucha 15 cze 2006, 18:11
kasica73 spokojnie możesz brać tabletki przeciwbólowe.

Jowita..pierwszy raz słyszę o czymś takim.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

Avatar użytkownika
przez jowita 15 cze 2006, 22:06
atrucha jak myslisz co powinnam zrobic/mam jeszcze inny objaw zaczeło mi sie saczyc mleko z piersi :shock: dodam ze 9 miesiecy temu urodziłam nie wiem czy tabletki moga powodowac taka reakcje,mój lekarz przyjmuje dopiero w poniedziałek :(
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

Avatar użytkownika
przez jowita 15 cze 2006, 22:20
ile kosztuje ten VELAFAX :?: :?: :?:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

Avatar użytkownika
przez Magda-27 16 cze 2006, 09:26
Jowitko, u mnie velafax 37.5 mg kosztował, 2 miesiące temu, ok 23 zł.
Atrucha to kiedyś przeliczała i w porównaniu z effectinem, który jest 75 ER, wychodzi prawie na to samo. Velafaxu nie ma z opcją ER :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
891
Dołączył(a)
22 lis 2005, 13:23
Lokalizacja
Ruda Śląska

Avatar użytkownika
przez Magda-27 16 cze 2006, 09:32
Jowita, jest to mało prawdopodobne, ale jednak możliwe. W ulotce z velafaxu pisze, że bardzo rzadko, ale może występować mlekotok. U Ciebie jest to może spowodowane tym, że niedawno urodziłaś dziecko i pewnie laktacja jeszcze się nie zakończyła.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
891
Dołączył(a)
22 lis 2005, 13:23
Lokalizacja
Ruda Śląska

przez Basti76 16 cze 2006, 10:21
Dzień dobry wszystkim . :D Od początku trwania mojej choroby nie mogę poradzić sobie z jednym jej objawem polegającym na następującym zachowaniu. Przy spotkaniu w większej grupie ludzi po pewnym czasie staję się "nieobecny" - wpatruję się w jedno miejsce nie odzywam się i ogarnia mnie uczucie otępienia i pustki w głowie. Dodatkowo pojawiają się lęki i chęć jaknajszybszego opuszczenia miejsca. Dopiero po jakimś czasie od zmiany miejsca uczucie przestaje być obecne i wracam do poprzedniego stanu i nastroju.
Czy ktoś z was miał podobne objawy, jak można im zaradzić ewentualnie jakie bierzecie leki, które pomagają przezwyciężyć taki stan. Pozdrawiam.
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
13 cze 2006, 09:13

Avatar użytkownika
przez jowita 16 cze 2006, 10:46
czesc BASTI76 :!: ja mam tak samo do tego jeszcze nie czuje gruntu pod nogami i czuje jakbym sie miała przewrucic,głópie uczucie :roll: ja w tej chwili biore efectin,wczesniej seroxat,jeszcze wczesniej asentre,trittico cr,seronil,ale od ponad 5 lat zarzywam relanium,troche mi pomaga ;)
pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 10:52 am ]
MADZIA :!: :!: :!: dziekuje ci serdzecznie za odpowiedz :!: strasznie sie nipokoje tym stanem,dzis wziełam 2 dawke efectinu bo ja mam przepisana 75 ale mam ja dzielic na pół,narazie jest w normie,mam do tego relanium2 nie wiem czy mozna tak łaczyc leki lekarz niezakazał mi zarzywania relanium ale ja juz sama nie wiem co sie dzieje :roll: a z tym bólem w klatce piersiowej to tez normalne :?:
pozdrawiam :!:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

Avatar użytkownika
przez jowita 16 cze 2006, 10:54
madzia :!: :!: to duzo tansze od efectinu jak mi zadziała efectin to musze lekarzowi powiedziec o velafaxie :!:
dzieki serdeczne :!:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
286
Dołączył(a)
24 maja 2006, 09:35
Lokalizacja
Gdańsk

przez Ania1976 19 cze 2006, 13:21
Witajcie,

Wizyte u Psychiatry mam dopiero za 10dni, a nadal mam watpliwosci co, do Efectinu. Wzielam do tej pory 16 kapsulek 75 ER, ale nadal ataki paniki i depersonalizacji sa dosc silne. Wczesniej bralam przez 10dni Efectin 37.5. Bylam 2x u Psychologa i kontynuuje terapie raz w tygodniu.

Czy powinnam spodziewc sie lepszych efektow juz teraz? Przez ostatnie dni po wzieciu leku po 4h czuje sie gorzej niz przed wzieciem, co mija po 2-3h.

Lek biore o 13-15h. Moze to za pozno?

Od miesiaca nie biore tez magnezu, witamin i jem malo.

Czy Wy bierzecie witaminy, magnez i Efectin?

Wybaczcie te ciagle pytania, ale naprawde boje sie, ze ten lek nie do konca mi pomaga.

Ponad 2lata temu przez wiele miesiecy bralam Efectin 37.5 x na dobe i naprawde pomagal mi, choc mialam wrazenie, ze tez uzaleznil. Musialam przerwac ze wzgledu na ciaze.

Pozdrawiam Wszystkich EFECTINocow!

Ania
Ania1976
Offline

przez Basti76 19 cze 2006, 15:43
Witam Aniu1976.
Ja też od 30 dni biorę Efectin 75ER. Zauważalną poprawę nastroju zaobserwowałem dopiero dwa dni temu. Lęki niestety jeszcze nie ustąpiły w 100%, ale chęć do życia znacznie się "powiększyła". Biorę Efectin na noc (o godz. 20.00) więc wszyskie skutki uboczne początkowej fazy przyjmowania mijają w nocy. Nie przyjmuję magnezu i witamin.
Pozdrawiam :D
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
13 cze 2006, 09:13

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Przeskocz do