WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez atrucha 29 sty 2006, 13:24
Nie chce tutaj szczegółowo opisywać swojego przypadku. Efectin juz długo mi pomaga. Raz po roku odłozyłam i zrobiłam przerwę,by sprawdzić reakcję. Tak się przejęłam całą sytuacją odstawiania,że wróciłam do leku bo bałam się że zaraz choroba wróci. Narazie sytuacja życiowa nie jest u mnie zbyt stabilna i jakoś dobrze wspiera mi się Efectinem. Nie uczestniczyłam w psychoterapiach (też ze wzgl.na sytuacje i brak czasu).
Przyjaciel forum

przez Dana 29 sty 2006, 13:45
A lęki? Ich ataki? Czy przeszły? Sorry, że tak Cię molestuję, ale trochę się obawiam. Jutro mam do załatwienia sprawę w miejscu, w którym jakiś miesiąc temu dostałam starszny atak paniki i między innymi to mnie tak przestraszyło, że skłoniło , że już nie mogę odwlekać wizyty u psychiatry. Lekarz dał mi Cloranxen, żebym go zażyła doraźnie na godzinę przed ważnym wydarzeniem, zanim efecytin zacznie działać. Po prostu boję się, że dostanę jutro w tym miejscu znowu ataku, a nie chcę brać kolejnej tabletki( ten cloranxen) , bo póki co Effectin mnie tak otłumania , że myślę , że mi wystarcza. Stad to pytanie - jak szybko Effectin działa na ataki? Powiem , że nie czuję przed tym jutrzejszym niepokoju, ale to może być złudne, a atak i tak może przyjść. Jeszcze raz dzięki za wszystkie rady. Pozdrówki.

przez atrucha 29 sty 2006, 14:02
Myślę,że zdecydowanie za wczesnie na jakieś pozytywne rezultaty działania Efectinu. Niestety redukuje (lub usuwa całkowicie!) lęki dopiero po jakimś czasie. Nie pamiętam dokładnie,ale trzeba się liczyć nawet z czasem dwóch tygodni od pierwszej tabletki. Ja obecnie raczej nie miewam żadnych lęków. Ot,zwykłe życiowe tylko.. Na Twoim miejscy zjadłabym przed wyjściem z domu to dorazne lekarstwo. Dla pewności i spokoju ;)..
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BulletproofCupid 29 sty 2006, 17:19
Atrucha, ja pewnie też bym zjadł, gdybym miał takie mocne ataki, ale z benzodiazepinami trzeba bardzo uważać. Ja mam jeszcze zapas tabletek "na wszelki wypadek", ale patrzę na pudełeczko, jak na przycisk "eject".
Zawsze możesz wziąć ze sobą parę tabletek i jak coś się stanie... Przynajmniej na mnie cloranxen działał dość szybko.

przez atrucha 29 sty 2006, 17:31
Nie miałam styczności z Cloranxen'em. Nie orientuję się w jego działaniu. Zasugerowałam się jedynie wcześniejszym postem. Ale wiem,że tej grupy leków zawsze sie obawiałam. Na początku leczenia zaserwowano mi benzodiazepiny. Odstawienie tego to koszmar. Przynajmniej w moim przypadku tak było.
Przyjaciel forum

przez Dana 29 sty 2006, 18:03
Artucha, wiesz jest 2 dzień, jestem po 2 dawce i szczerze powiedziawszy nie czuję żadnego niepokoju, jaki zwykle mi towarzyszył:)) Ale chyba zażyję tamto świństweko, mam je zażywać jedynie doraźnie, zanim zacznie działać effectin. Wiem, że to dziadostwo uzależnia.
BULLET - założyłam temat o tym Cloranxenie, ale nikt nie odpowiedział. Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym leku. Mi lekarz kazał wziać na godzinę przed wizytą w tym lekotwórzczym miejscu. Dzieki kochani za porady. Bez was byłoby duuużo trudniej:)

przez Magda-27 03 lut 2006, 12:56
Mija juz drugi tydzień zażywania velafaxu i czuję się naprawde dobrze, żadnego strachu, drżenia rąk, wymiotów itd. W środe zaczynam chodzić na terapię grupową :D będzie dobrze, wszystkim tego życzę!!!
Przyjaciel forum

przez bibi 03 lut 2006, 17:41
a nie znacie odpowiednika lexapro???:D też bym chciała zaoszczędzić :D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Dana 08 lut 2006, 14:34
Dwa tygodnie Effectinu - są EFEKTY:)). Lęków nie ma, tylko jeszcze czasem niedowierzanie ( czy pojawi się lęk w jakimś "strasznym miejscu", ale się nie pojawia, więc przerywa się ten wcześniej zaczarowany krag. Radość, bo to działa. Ale - słówko o efektach ubocznych i pytanie ,. czy macie to też ( i tak będę się kontaktować z lekarzem) : non stop rozwolnienie, biegunki, nietrawienie tłuszczów ( rybka z puszki zatruła mnie na 2 dni), po zjedzeniu czegokolwiek z tłuszczem zapadam w "śpiączkę" , murowane 3 godziny snu i możmna sobie pracować obok młotem pneumatycznym. Trochę to męczące, bo jadę tylko na bułce z serem i ryżu. A jak tam wasze "efectinowe żołądki". Pozdrówki

przez atrucha 08 lut 2006, 15:52
Dana..wg mnie to jeszcze Efectin nie działa w pełni u Ciebie i stąd dalej nawala Ci żołądek. Sam lek nie powinien tak szkodzić.. Mówię to dlatego,ze moim głównym problemem zawsze był żołądek (i cały układ pokarmowy). Umęczyłam się strasznie nim znalazłam odpowiednie lekarstwo. Teraz sporadycznie coś mi dolega. Przetrwasz jeszcze jakiś czas i przejdzie. W każdym razie tak sądzę.. Oczywiście,wszystko konsultuj ze swoim lekarzem ;) A tak na marginesie - zaczęłam się interesować tym tańszym odpowiednikiem Efectinu.. Ponoć działa identycznie a kosztuje tylko..25zł. W niedługim czasie postaram się skonsultować to z fachowcem.
Przyjaciel forum

przez Dana 10 lut 2006, 16:13
Tak, okazało się, że problemy z żołądkiem powoduje inny lek, którym leczę hormony, że Effectin nie ma możliwości takiego działania, co cieszy. Atrucha, jak będziesz wiedzieć więcej na temat tańszego odpowiednika - daj znać. U mnie w aptece w promocji Effectin i tak niby tańszy, bo 50 coś, ale jest to wydatek, fakt. Ciepłe pozdrówki.

przez Magda-27 10 lut 2006, 16:56
Dana ten tańszy odpowiednik Efectinu to Velafax i już jest o nim troche napisane, więc sobie poczytaj. Ja go zażywam od 3 tygodni i jest bardzo dobrze.
Przyjaciel forum

przez atrucha 10 lut 2006, 17:43
Qrcze.. Moja p.dr. nieuchwytna jest ostatnio a lekarz pierwszego kontaktu nie posiadał w spisie Velafaxu..no i mam dalej Efectin. :?

Kumpela stwierdziła,ze należy się cieszyć,że w spisie miał choć Efectin ;) :D :D :D

Dana,nic się nie martw ;) Jak przetestuje na własnej skórze,to dam Ci znać;) Madziula,dzięki ;)
Przyjaciel forum

przez Magda-27 10 lut 2006, 17:50
Atrucha nie ma za co, w końcu po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać :D :D :D
Przyjaciel forum

Sortuj wg