WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez magnolia84 17 kwi 2015, 20:14
novymivo, to będzie jak wybuch jądrowy; porozpiernicza Ci neurony we wszystkie galaktyki, żeby mogła powstać nowa osobowość
magnolia84

przez szaraczek 17 kwi 2015, 20:14
novymivo, Ja miałem coś w tym stylu po 3 miesiącach kiedy lek zaczął działać. A to kiedy zacznie działać u Ciebie, tego nikt nie wie. Bądź cierpliwy i łykaj tak jak powiedział lekarz :smile: Ile czasu ogółem już bierzesz? Bo podejrzewam, że startowałeś od 75mg?

-- 17 kwi 2015, 19:19 --

Wenlafaksyna jest dobrym lekiem, dużo lepszym niż SSRI. Przy wenlafaksynie masz dużo mniejsze ryzyko wystąpienia zespołu PSSD. Bynajmniej mi po niej nic się nie stało w porównaniu do paroksetyny :(
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez novymivo 17 kwi 2015, 20:24
magnolia84 napisał(a):novymivo, to będzie jak wybuch jądrowy; porozpiernicza Ci neurony we wszystkie galaktyki, żeby mogła powstać nowa osobowość

No i o to chodzi, przy okazji niech caly swiat rozp...oli ;).
Bralem wczesniej escitalopram i jedno wielkie gowno, zombie bylem.
Dawkowanie i leki wybieram sobie sam - mam dobrego medyka ;).
pzdr

-- 17 kwi 2015, 19:27 --

szaraczek napisał(a):novymivo, Ja miałem coś w tym stylu po 3 miesiącach kiedy lek zaczął działać. A to kiedy zacznie działać u Ciebie, tego nikt nie wie. Bądź cierpliwy i łykaj tak jak powiedział lekarz :smile: Ile czasu ogółem już bierzesz? Bo podejrzewam, że startowałeś od 75mg?

-- 17 kwi 2015, 19:19 --

Wenlafaksyna jest dobrym lekiem, dużo lepszym niż SSRI. Przy wenlafaksynie masz dużo mniejsze ryzyko wystąpienia zespołu PSSD. Bynajmniej mi po niej nic się nie stało w porównaniu do paroksetyny :(

3 tydzien leci na 150 mg, ale jak ja mam czekac 3 miesiace a w szafie pelno uzywek i innego towaru to ja to pierd.....le. Baba jaga mowila albo cpanie albo leczenie, 3 miechy nieeeeeeeeeeeeee to nie moze byc prawda.
a podsumowujac :
-libido spadlo do ZERA
- stracilem 3 kg
- pierwszy tydzien nie spalem
zajebiscie :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 17 kwi 2015, 20:33
Czyli zacząłeś od razu od 150 mg? Jeśli tak to jakoś tak niestandardowo więc być może dlatego tak ciężko przechodzisz wprowadzenie nowego leku. Ale nie chce mi się wierzyć? Od razu dała Ci 150mg? Czy brałeś najpierw przez jakiś czas 75mg? Libido Ci poleciało w dół po wprowadzeniu wenlafaksyny czy miałeś je obniżone już na escitalopramie albo po odstawieniu escitalopramu? Bo to jest istotne bardzo.

-- 17 kwi 2015, 19:36 --

novymivo, Wenlafaksyna długo się rozkręca ale moim zdaniem warto poczekać ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez novymivo 17 kwi 2015, 20:58
szaraczek napisał(a):Czyli zacząłeś od razu od 150 mg? Jeśli tak to jakoś tak niestandardowo więc być może dlatego tak ciężko przechodzisz wprowadzenie nowego leku. Ale nie chce mi się wierzyć? Od razu dała Ci 150mg? Czy brałeś najpierw przez jakiś czas 75mg? Libido Ci poleciało w dół po wprowadzeniu wenlafaksyny czy miałeś je obniżone już na escitalopramie albo po odstawieniu escitalopramu? Bo to jest istotne bardzo.

-- 17 kwi 2015, 19:36 --

novymivo, Wenlafaksyna długo się rozkręca ale moim zdaniem warto poczekać ;)

75 mg bralem przez 3 dni a potem wskoczylem na 150 mg.
Escitalopram bralem pare lat temu po czym sam odstawilem, zombie mode mi sie nie podobal i nie czulem ze zyje.
Libido mialem wysokie, ale po wenli przez pierwsze 10 dni to jakis kabaret. Teraz pomalu wraca do normy.Na esci libido mialem normalne ale przechodzilem z sertraliny , a nie pamietam jak na sercie bylo z libido. Zreszta czego ja nie bralem , paro, fluo... Jeszcze od tej wenli jakiejs wysypki dostalem i mialem brzydka skore na buzi.

przez szaraczek 17 kwi 2015, 21:09
novymivo, Lista skutków ubocznych wenlafaksyny jak każdego leku psychotropowego to istna litania. To standard ;) Wysypka na wenli? Może jesteś uczulony na wenlafaksynę? Konsultowałeś to z lekarzem? Wydaje mi się, że taki objaw jak wysypka wymaga omówienia z lekarzem. Co rozumiesz pod pojęciem brzydkiej skóry na buzi? Jakieś pryszcze, krosty czy ową wysypkę? Wysypka to chyba jeden z cięższych skutków ubocznych na wenlafaksynie. A może to nie od leku.

Wenlafaksyna 225 mg

przez novymivo 17 kwi 2015, 21:18
szaraczek napisał(a):novymivo, Lista skutków ubocznych wenlafaksyny jak każdego leku psychotropowego to istna litania. To standard ;) Wysypka na wenli? Może jesteś uczulony na wenlafaksynę? Konsultowałeś to z lekarzem? Wydaje mi się, że taki objaw jak wysypka wymaga omówienia z lekarzem. Co rozumiesz pod pojęciem brzydkiej skóry na buzi? Jakieś pryszcze, krosty czy ową wysypkę? Wysypka to chyba jeden z cięższych skutków ubocznych na wenlafaksynie. A może to nie od leku.

Wysypka na skorze + swedzenie, pilem wapno i bralem leki antyhistaminowe, przeszlo, jest oki :).
Tylko tak sie zastanawiam kiedy poczuje tego KOPA.
pzdr serdecznie

przez szaraczek 17 kwi 2015, 21:34
novymivo, Daj lekowi kilka miesięcy na rozkręcenie. Ja właściwie kiedyś traciłem już nadzieję, myślałem, że lek nie zadziała bo mijały kolejne tygodnie i nic sie nie działo. Nie miałem nawet zadnych skutków ubocznych. No po prostu jakbym nic nie łykał. I jakoś po 3 miesiącach lek wyciągnął mnie z depresji, fobii społecznej, nerwicy i ogólnie lęków. Byłem wniebowzięty. Ale jakoś potem odstawiłem sam i zaczął się totalny zjazd samopoczucia. Nie polecam samodzielnego odstawiania. Musisz wiedzieć, że kiedy już będziesz schodzić z leku to rób to bardzo powoli bo odstawianie wenlafaksyny to prawdziwy koszmar. No ale Ciebie to na razie nie czeka. Aha. No i chcę jeszcze dodać, że też brałem 150mg. Jak ma zadziałać to zadziała. Najważniejszy jest czas a nie ciągłe podwyższanie dawek.

-- 17 kwi 2015, 20:35 --

Również pozdrawiam :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ewgf 17 kwi 2015, 21:38
Że tak powiem brzydko. Gówno poczujesz, jak już po 4 tygodniach nic nie czujesz , to max po 6-8 już nic nie poczujesz. Wtedy się albo zwiększa dawke albo zmienia lek.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez szaraczek 17 kwi 2015, 21:40
Ewgf, Nieprawda. U mnie zaskoczył dopiero po 3 miesiącach a wcześniej nic nie czułem. Wyciągnął mnie wtedy z depresji i nerwicy. Tzn. poprzez zamaskowanie objawów oczywiście. Ale wreszcie poczułem co to prawdziwe życie bez lęków i depresji :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez wisnia80 17 kwi 2015, 23:06
Uff ale mnie kopneło. Ale żeby tak od razu? Brałem już kiedyś wenlnę i nic jakoś tak a teraz? Czuć oj czuć, i ten wkurw przeszedł jak ręką odjął.

I nie żeby placebo, bo w działanie leków to tak średnio wierzę. A tu normalne mocne somatyczne objawy.

przez Ewgf 18 kwi 2015, 07:42
U mnie nie zaskakuje jak powinna już od 2 miesięcy i się od dziś z nią żegnam. Przeskakuje z dnia na dzień na 200mg sertraliny. Adieu venlafaxine. Czas na 2 miesięczny trial zoloftem.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez cyranka 18 kwi 2015, 10:20
szaraczek napisał(a):Ewgf, Nieprawda. U mnie zaskoczył dopiero po 3 miesiącach a wcześniej nic nie czułem. Wyciągnął mnie wtedy z depresji i nerwicy. Tzn. poprzez zamaskowanie objawów oczywiście. Ale wreszcie poczułem co to prawdziwe życie bez lęków i depresji :smile:

Trochę mnie uspokoiłeś, bo zaczynam sie niecierpliwić, że za chwilę minie miesiąc, a rezultatów brak (biorę na razie dawkę 75mg, bo od 2tyg.mam skutki uboczne - silne bóle głowy). Bardziej tego niż, że nie pomoże, boję sie zmiany leku i sensacji jakie może to wywołać. Lekarz mówi, że poczekamy jeszcze miesiąc.

przez martate 18 kwi 2015, 17:21
co z tymi bólami głowy? bo ja nie mogę funkcjonować, da się to jakoś zminimalizować? i kiedy mija?

Sortuj wg