WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez MalaMi1001 16 kwi 2015, 08:58
Psychopharm napisał(a):Heh, zabawne jest to, że jedna osoba która czuje się na danym leku tak, nie może uwierzyć innej osobie, że czuje się inaczej :) Dziwi mnie tylko to jak można nie wierzyć w zamulające działanie serotoniny, skoro dowodów na to od ludzi na necie nie brakuje.

No dokładnie. Ja się czuję do bani, ale co mam zrobić? Nie pójdę juz w SSRI i tyle, szkoda wątroby.

Ewgf napisał(a):To widocznie musisz mieć jakieś braki witamin, minerałów bo to jest dla mnie nie możliwe.

Nie mam. W szpitalu miałam wszelkie możliwe badania, wszystko w normie.

przez Ewgf 16 kwi 2015, 09:00
Psychopharm, nie chodzi o to tylko ta osoba twierdzi że czuję się wiecznie zmęczona z lekami czy bez leków a to świadczyć może o innej chorobie niekoniecznie nerwowej czy psychicznej. Np. braki witaminy b12, anemia, brak b6, cynku. Niedoczynnośc tarczycy albo nadczynność, pasożyty jakieś. Ogólnie wiem po sobie że pewnych rzeczy nie przeskoczyłbym samymi lekami gdyby nie wartościowa dieta i suplementy. Jak ktoś z was kiedyś hodował rośliny to wie jaka różnica w ich rozwoju jest gdy podlewa się je zwykłym organicznym nawozem, a bez nawozu.

-- 16 kwi 2015, 08:03 --

MalaMi1001, w szpitalu robią zwykłe badania na odwał, na służbę zdrowia w takich kwestiach ani nie licz. Sama se musisz porobić hormony, poziomy elektrolitów itp. Najlepiej se zrób na estrogeny, prolaktyne, progesteron i testosteron. Cykle że tak powiem miesięczne normalnie przebiegają u ciebie bez problemów?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Psychopharm 16 kwi 2015, 09:19
wisnia80 uwierz, że niektórych zamula i tyle :) Ja wierzę, że Ciebie nie zamula i jest gites :mrgreen: Więcej empatii :P

Badania może sobie zrobić, jeśli tylko ją stać, bo badania witamin (np. dobrze sobie zrobić poziom witaminy d ale to jest wydatek rzędu 160 zł) i hormonów są drogie. Na pewno badanie nie zaszkodzi.

Koleżanka czuje się zmęczona z lekami i bez ale z tego co czytałem to na jednych czuje się bardziej zmęczona (np. SSRI) niż na innych.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewgf 16 kwi 2015, 11:40
Psychopharm napisał(a):wisnia80 uwierz, że niektórych zamula i tyle :) Ja wierzę, że Ciebie nie zamula i jest gites :mrgreen: Więcej empatii :P

Badania może sobie zrobić, jeśli tylko ją stać, bo badania witamin (np. dobrze sobie zrobić poziom witaminy d ale to jest wydatek rzędu 160 zł) i hormonów są drogie. Na pewno badanie nie zaszkodzi.

Koleżanka czuje się zmęczona z lekami i bez ale z tego co czytałem to na jednych czuje się bardziej zmęczona (np. SSRI) niż na innych.

No i właśnie przez pisanie takich bzdur ludzie się męczą latami. Badanie na d3 kosztuje max 25 zł. Ja za większośc hormonów zapłaciłem 55 zł. To chyba lepiej się wykosztować niż tracić czas, zdrowie i nerwy męcząc się ciągle nie? To nie jest gra o czapke śliwek tylko o nasze życie.
Ps. Jakieś ciulate te forum się zrobiło wolno to chodzi i mi się nie podoba wygląd.

przez Psychopharm 16 kwi 2015, 11:57
Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że za D3 (najlepsze badanie to metabolit 25(oh)) płaciłeś 25 zł!!! Co to za miasto, może się wybiorę? Jeśli podałbyś gdzie dokładnie robiłeś badanie to może być pomocne... U mnie w mieście ceny są inne, jeśli za inne hormony (interesuje mnie np. DHEA, kortyzol i inne hormony nadnerczy, nie mówię o płciowych bo, że te są tańsze to wiem), też płacisz "grosze" to ponawiam pytanie o miasto i placówkę badawczą.

Tu jest cennik diag:
http://www.eskulapretkinia.pl/wp-conten ... styka1.pdf

przez Ewgf 16 kwi 2015, 12:20
Ładnie zdzierają na tej twojej stronce. Ja płaciłem za prolaktyne 14 zł a tu jest 21, Za teścia chyba 15 a tu jest 32? To że lubisz przepłacać to twoja sprawa. Ja tu widzę na tej stronie co podałeś koszt ogólnej morfologii 9zł. U mnie kosztuje 4 zł. AD MEDICO Przychodnia Lekarska Rybnik. Tak zapamiętałem że 25 zł może pare zł się pomyliłem, ale na pewno nie 160 zł.
Turbolaxa 600mg

przez magnolia84 16 kwi 2015, 12:36
160 zł?!!!! :shock:
Ja za taką kwotę mogę zrobić sobie mnóstwo parametrów!
Pamiętam jak kiedyś poszłam do rodzinnego ze względu na nieustającą senność i męczliwość. Mówił coś o pogłębieniu depresji, a później sugerował odstawienie antydepa (sam sobie idiota przeczył), podczas gdy inny zlecił mi badanie kwi i wyszło, że mam sporą niedokrwistość. Po suplementacji żelazem i magnezem energia wróciła. Nie ukrywam, że cieszyłam się, iż to nie sprawka SSRI :mrgreen: Niestety nie zawsze tak jest w przypadku innych....
magnolia84

przez wisnia80 16 kwi 2015, 14:02
Ludzie co jest z tą szata graficzna???!!!! Chce mnie nerwowo wykończyć?

przez MalaMi1001 16 kwi 2015, 14:39
Cóż, ja za badania tarczycy - TSH, FT4, FT4, markery choroby Hashimoto zapłaciłam ponad 200zł, więc nie są to tanie badania. W każdym razie tarczycę mam ok, cykl miesiączkowy prawie jak w zegarku, ginekologicznie również jest doskonale więc moja senność nie wynika z chorób hormonalnych. Ewgf, poza tym zmęczenie i niechęć do aktywności odczuwam od dzieciństwa, dlatego mam zdiagnozowaną dystymię, a to choroba przewlekła. Gdyby moje problemy wynikały z niedoboru witamin czy minerałów sądzę, że przez lata, a mam już prawie 30, rozwinęłaby się z tego niejedna poważna choroba. Przez tyle lat z pewnością organizm zbuntowałby się przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Problem w tym, że ja bez leków owszem, czuję się zmęczona i senna, ale nie zasypiam w pracy jak po SSRI, a jak z niej przychodzę bez leków faktycznie nic mi się kompletnie nie chce, ale na lekach padam na łóżko i tyle mnie widzieli. Więc jest to jednoznacznie skutek związany z działaniem wszelkiego rodzaju SSRI. Teraz np. cholernie chce mi się spać, nie mam na nic siły, nawet na fajkę nie chce mi się wyjść, ale jak położyłabym się kulturalnie do łóżka bez usypiacza nie zasnę. Leżę sobie zmęczona, wyczerpana, ale nie zasnę. Taka jest zatem różnica między SSRI, a SNRI czyli wenlą, ktorą teraz biorę. Senność jest ale są problemy z zaśnięciem. Szkoda tylko, że niestety oprócz tych dołujących skutków ubocznych ie ma żadnego innego pozytywnego efektu. Jak nastrój był chwiejny i obniżony tak dalej taki jest. Może mam bardziej wyj/bane na cały świat, ale nic poza tym.

przez Psychopharm 16 kwi 2015, 14:57
Ewgf w tej przychodni co podałeś badanie witaminy d kosztuje 39 zł plus 5 zł jeśli nie jesteś ich klientem. Ten link do badania witaminy d co podawałem rzeczywiście nieaktualny, ale 39 zł plus inne badania to też mało nie jest. Alr i tak polecam każdemu zrobić, żeby wykluczyć ew. niedobory.

Co do nowej szaty forum, to na słabym tablecie śmiga a na super szybkim kompie zwalnia.

przez agusiaww 16 kwi 2015, 15:45
Trzeba robic badania, mi sie ostatnio chciało spac i spac i zrobiłam na krew i wyszło brak zelaza-wiadomo ja mam problem z tarczyca wiec ciezkie cykle i stad niedobor. Jak mi lekarz zapisał żelazo to juz sie czuje bardzo dobrze.

-- 16 kwi 2015, 14:47 --

MalaMi1001 napisał(a):Cóż, ja za badania tarczycy - TSH, FT4, FT4, markery choroby Hashimoto zapłaciłam ponad 200zł, więc nie są to tanie badania. W każdym razie tarczycę mam ok, cykl miesiączkowy prawie jak w zegarku, ginekologicznie również jest doskonale więc moja senność nie wynika z chorób hormonalnych. Ewgf, poza tym zmęczenie i niechęć do aktywności odczuwam od dzieciństwa, dlatego mam zdiagnozowaną dystymię, a to choroba przewlekła. Gdyby moje problemy wynikały z niedoboru witamin czy minerałów sądzę, że przez lata, a mam już prawie 30, rozwinęłaby się z tego niejedna poważna choroba. Przez tyle lat z pewnością organizm zbuntowałby się przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Problem w tym, że ja bez leków owszem, czuję się zmęczona i senna, ale nie zasypiam w pracy jak po SSRI, a jak z niej przychodzę bez leków faktycznie nic mi się kompletnie nie chce, ale na lekach padam na łóżko i tyle mnie widzieli. Więc jest to jednoznacznie skutek związany z działaniem wszelkiego rodzaju SSRI. Teraz np. cholernie chce mi się spać, nie mam na nic siły, nawet na fajkę nie chce mi się wyjść, ale jak położyłabym się kulturalnie do łóżka bez usypiacza nie zasnę. Leżę sobie zmęczona, wyczerpana, ale nie zasnę. Taka jest zatem różnica między SSRI, a SNRI czyli wenlą, ktorą teraz biorę. Senność jest ale są problemy z zaśnięciem. Szkoda tylko, że niestety oprócz tych dołujących skutków ubocznych ie ma żadnego innego pozytywnego efektu. Jak nastrój był chwiejny i obniżony tak dalej taki jest. Może mam bardziej wyj/bane na cały świat, ale nic poza tym.
ja na bezsennosc cierpie 14 lat, tak własnie. I nawet tak miałam nie biorac zadnych lekow, bo na poczatku brałam tylko nasenny. Nie zasne w ogole bez nasennego w nocy. :shock:

przez Ewgf 16 kwi 2015, 16:40
agusiaww, a ja za to mam niby według norm anemie, a żelaza i witaminy b12 mam w normie ... Nowa medycyna germańska twierdzi że anemia to objaw niskiej samooceny i poczucia własnej wartości. Agusia to wątróbki jedz i dużo podrobów takich zrobionych na krwisto zobaczysz jak cie postawi na nogi :)
Psychopharm, no ale przyznasz jednak ze 44zł to nie jest 160 jak tu straszyłeś mi koleżanke :D
Turbolaxa 600mg

przez agusiaww 16 kwi 2015, 18:55
Teraz jedząc i "zdrowe" warzywa i owoce to tez nie dostarczysz witamin i minerałow, ja np jem codziennie warzywa jak i mięso(mało ale zawsze) i co mi po tym jak i tak mam niedobory z powodow hormonalnych bo sie potrafi wszystko wyplukac w trakcie cyklu.
Ewgf u mnie tez juz była anemia co prawda mała ale lekarz mi dał z zelazem wit b i kwas foliowy bo mowil ze to wszystko się łaczy, watrobe jem raz na 2 tygodnie :D
A tak ostatnio byłam u nowej lekarki bo moja chorowała i bylo za nia zastepstwo, a ta do mnie ze jak mam tarczyce to nic dziwnego ze mam depresje i zaburzenia lekowe....takim tonem jakby Amerykę odkryła :mrgreen:

przez Ewgf 16 kwi 2015, 19:06
Ja wiem bo te nasze jedzeniu już pomijając obróbke cieplna, jest wyjałowione z minerałow i witamin... ale to temat rzeka. Albo np. ołów z powietrza wypiera w organiźmie żelazo, tak jak miedź z rur. Plastikowe butelki maja bifosforany które działają jak ksenoestrogeny imitując hormony żeńskie. Stad tyle zniewieściałych chopów w dzisiejszych czasach ;d
Turbolaxa 600mg

Sortuj wg