WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 12:35
Patryk29 napisał(a):MalaMi1001, jak dobrze zagadasz to ci psychiatra przepisze.Mozna zrobic tez innym myk, kupic pake selegiliny w necie a potem przedluzac recepte u rodzinnego i po klopocie ja tak zalatwialem kazdy lek

O, a tak nigdy nie kombinowałam. Miałam fajnego lekarza u siebie w mieście, ale się wyprowadziłam i pupa zbita, jestem teraz na łasce i niełasce innych doktorków, mniej otwartych na niekonwencjonalne leczenie.

szaraczek napisał(a):Miałem tak na moklo

Ja na moklo spałam jak dziecko i cały dzień miałam w miarę sporo energii. Przecież przeprowadziłam się, zmieniłam pracę, teraz pewnie połozyłabym na to lachę, tak bardzo mi się nic nie chce.

przez Ewgf 15 kwi 2015, 12:39
Patryk29, ale z was osztusty wstrętne :PPP I to pewnie jeszcze na refundacje :PP
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Patryk29 15 kwi 2015, 13:21
Ewgf, Hehe nie bez refundacji niestety rodzinny takie leki wypisuje na 100%
Ja dzisiaj sie czuje tragicznie wzialem dzisiaj metylofenidat
36mg i jsstem mocno zawiedziony ta substancja
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 13:24
Patryk29, a skąd masz metylo? Legalnie? Brales już wczesniej?

przez Patryk29 15 kwi 2015, 14:08
MalaMi1001, Dostałem od kolegi co ma chore dziecko na ADHD, sądzę że trzeba brać to dłużej, żeby to zaczęło coś działać, spróbuje załatwić sobie i przetestuje.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 14:30
Patryk29, kurde, gdyby to faktycznie działało pobudzająco pewnie bardzo szybko bym sie od tego uzalezniła i przy okazji wykończyła w tempie ekspresowym swój organizm przyzwyczajony to ciagłej ospałości. Też bym sobie załatwiła, ale o to chyba ciężej niż o selegilinę. :?

przez Ewgf 15 kwi 2015, 15:09
Patryk29, no i na co ci to? To tak jakbyś po prostu jechał na amfie, tyle że na malutkich dawkach o czystości farmaceutycznej.
Turbolaxa 600mg

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 15:16
Ewgf, po co? Ja myślę, że wenla + metylo to byłby zestaw dla mnie idealny. Metylo znosiłby zamulające działanie serotoniny, a i może efekt antydepresyjny by zaskoczył.

przez Ewgf 15 kwi 2015, 15:27
Ja nie widzę żadnego zamulającego działania serotoniny na wenli. Ty upraszczasz sprawe z ta serotoniną. To zależy jakie ośrodki są pobudzane, jakie receptory gdy np. serotonina pobudza 5ht1a to wydziela się więcej serotoniny, a gdy 5ht2a to wydziela się więcej dopaminy w jakiejśtam korze chyba czołowej. Także to bezsens jest pisać że " serotonina zamula" bo to nie serotonina zamula a jej wpływ na receptory i jego efekt. Mnie jakoś nic nie zamula a chciałbym właśnie bo za słabo na mnie działa ta wenla, da się żyć już ale po takiej dawce spodziewałem się wiecej " spokoju" a póki co jestem dalej nabuzowany, ale nie mam już takiej somatyki i ludzie mnie już tak strasznie nie drażnią. Ja np. widzę że potrzebuję dopaminy bo od razu mi lepiej po jej zwiększeniu. I nie mam żadnej kastracji, wręcz przeciwnie. A coś w rodzaju PSSD też po paroksetynie miałem ale przeszło. Może i sama wenla by tak zamulała ale to raczej przez niewysypianie się. Mi ten mój miks daje. Daje solidny brak lęków i somatyki. Nic więcej mi nie trzeba.
Turbolaxa 600mg

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 15:38
No chyba jednak to tak działa, przynajmniej na mnie. Na wszystkich SSRI mogłam spać całą dobę + uczucie fizycznego zmęczenia i wyczerpania. Nie ważne jakie SSRI brałam, a brałam fluoksetynę, sertralinę, esitalopram, sertralinę + fluoksetynę i na tym skończyłam bo uznałam, że mam dość czekania na rozkręcanie się leku skoro efektu żadnego nie ma, a jedynie zamułka. Więc chyba pobudzane były różne receptory, mam więc porównanie. Całkiem spokojna czułam się na miksie sertra + fluo, ale w pracy zasypiałam, przychodziłam z niej musiałam się kimnąć, a wieczorem kładłam się max o 22giej i rano miałam problem z podniesieniem tyłka. Gra zatem była nie warta świeczki. Na SSRI wskoczyłam własnie z wenlafaksyny, która w dawce 225mg powodowała u mnie masakryczne zmęczenie do tego stopnia, że miałam podkrążone oczy, szarą skórę i zero siły w mięśniach. Teraz na wenli jest dokładnie tak samą z tą różnicą tylko, że nie da się na niej komfortowo spać i wysypiać bez nasennika, ale zmęczenie pozostało. Liczę jeszcze na to, że może mój zryty prochami łeb zaskoczy w ktorymś momencie i jakoś to działanie wenli poczuję, póki co mam za dużą huśtawkę w głowie, zeby stwierdzić, że cokolwiek to działa. No i wróciły masakryczne poty nocne, budze się cała mokra od potu, mało to komfortowe.

przez Ewgf 15 kwi 2015, 15:51
To widocznie musisz mieć jakieś braki witamin, minerałów bo to jest dla mnie nie możliwe.
Turbolaxa 600mg

przez agusiaww 15 kwi 2015, 22:33
A dla mnie wenla ok, własnie w pracy uspokaja, w domu pobudza ale bez kopa tylko zwyczajnie. Niemniej tez musze brac nasenny bo w nocy nie zasne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Psychopharm 16 kwi 2015, 08:54
Heh, zabawne jest to, że jedna osoba która czuje się na danym leku tak, nie może uwierzyć innej osobie, że czuje się inaczej :) Dziwi mnie tylko to jak można nie wierzyć w zamulające działanie serotoniny, skoro dowodów na to od ludzi na necie nie brakuje.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wisnia80 16 kwi 2015, 08:55
Psychopharm napisał(a):Heh, zabawne jest to, że jedna osoba która czuje się na danym leku tak, nie może uwierzyć innej osobie, że czuje się inaczej :) Dziwi mnie tylko to jak można nie wierzyć w zamulające działanie serotoniny, skoro dowodów na to od ludzi na necie nie brakuje.

Mnie nie zamula. Czyli ma wierzyć czy nie? :D

Sortuj wg