WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez szaraczek 14 kwi 2015, 22:00
MalaMi1001 napisał(a):szaraczek, Teraz też było podobnie, mówię gościowi, że po lekach na serotoninę jestem śpiąca i że po wenli też tak było. Nie ważne, on Wellbutrinu nie przepisze, bo to nowy lek, jeszcze nie przebadany, tych zupełnie nowych nie przepisze, bo nie ma z nimi doświadczenia, a poza tym na większość ludzi wenla działa aktywizująco. Super. ALE NA MNIE NIE! No i najważniejszy argument - oni tych leków nie biorą, więc skutki uboczne mają dla nich znaczenie marginalne i nie ważne, że mogą zniszczyć Ci życie.

Wellbutrin nieprzebadany? Heh. Być może, ale chyba bardziej nieprzebadane to są te SSRI/SNRI po odstawieniu których często występuje PSSD i inne badziewia. I co gorsza. Nie można tego wyleczyć bo przyczyna PSSD jest NIEZNANA. Można to leczyć jedynie objawowo a i to bardzo często bez rezultatu. Ja dopiero co rozpocząłem leczenie PSSD Wellbutrinem i na razie totalna lipa.

-- 14 kwi 2015, 21:02 --

Patryk29, Jak neuroleptyki działały u Ciebie na lęki?

-- 14 kwi 2015, 21:05 --

Bianka78, Czym leczyłaś nasilone stany lękowe po sercie? Paroksetyną? Mi po odstawieniu wenlafaksyny doszło rozchwianie emocjonalne, kołatanie serca i głębsza depresja niż ta z powodu której podjąłem leczenie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez robercik567 14 kwi 2015, 22:10
Kurde ja biore Zoloft I wellbutrin, I nie czuje impulsow przechodzacych przez moj mozg, nawet gdy slucham muzyki to dzwieki do mnie nie docieraja.

przez Bianka78 14 kwi 2015, 22:21
szaraczek, tak, najpierw paroksetyną. Ale po kilku tygodniach zaczęłam na niej ciągle spać, nie szło żyć. I odstawka. Dopiero moklo postawił mnie do pionu.
Bianka78

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 14 kwi 2015, 22:25
Bianka78, Ale widzisz, ten z kolei spowodował jeszcze co innego. Tak jak pisał ktoś poprzednio. Leczy się skutki uboczne poprzedniego leku kolejnym. I tak w kółko. Ktoś też napisał, że jak już się wejdzie w antydepresanty to później ciężko z tego wyjść. Sama prawda.

-- 14 kwi 2015, 21:26 --

Ile czasu brałaś moklo i w jakiej max. dawce?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bianka78 14 kwi 2015, 22:30
szaraczek, prawda prawda, ale czasem nie ma wyjścia, trzeba zaryzykować. Zawsze "nowy lek-nowa nadzieja" :P Na moklo byłam prawie dwa lata, dawka 150, 300, 450mg, różnie. Bardzo mi pomógł jeśli chodzi o lęki. A to u mnie priorytet.
Bianka78

przez szaraczek 14 kwi 2015, 22:40
Brałaś wenlę? Pomagała na lęki? Mnie bardzo. Na moklobemidzie za to miałem trudności z zasypianiem i poszedł w odstawkę już po 2 tygodniach.

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 09:49
szaraczek napisał(a):Brałaś wenlę? Pomagała na lęki? Mnie bardzo. Na moklobemidzie za to miałem trudności z zasypianiem i poszedł w odstawkę już po 2 tygodniach.

A na mnie moklobemid działał rewelacyjnie, najlepszy lek jaki brałam. Nie czułam się sztucznie, tylko naturalnie. Ale niestety tycie powodował więc też poszedł w odstawkę. Najlepsze jest to, że waga nie spadła mimo odstawienia, odwiedziłam nawet endokrynologa bo w moje rodzinie są choroby tarczycy, ale tycie nie było spowodowane przez to. Więc skoro nic się nie zmieniło z nawyków żywieniowych to musiała być wina moklo. Mimo odchudzania waga nie spadała, spadła dopiero teraz po wenli i ciężkim stresie.

przez szaraczek 15 kwi 2015, 10:12
MalaMi1001, Może rzeczywiście u Ciebie problem leży też w niedoborach dopaminy? Bo moklo działa też na wychwyt zwrotny tego neuroprzekaźnika.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Bianka78 15 kwi 2015, 10:25
szaraczek, nie brałam wenli, przy moich przebojach z wchodzeniem na leki nie zaryzykowałabym.

A ja na moklo schudłam, zapominałam o jedzeniu. I weź tu być mądry i pisz wiersze, dramat z tymi lekami.
Bianka78

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 10:43
szaraczek napisał(a):MalaMi1001, Może rzeczywiście u Ciebie problem leży też w niedoborach dopaminy? Bo moklo działa też na wychwyt zwrotny tego neuroprzekaźnika.

Tez tak sądzę, na pewno serotonina mi szkodzi, bo jestem senna i czuję takie fizyczne zmęczenie i niechęć do jakiejkolwiek aktywności. Na samych SSRI zasypiałam w ciągu dnia nieważne gdzie, nawet zdarzało mi się w pracy, na wenli jest trochę lepiej bo czuje się zmęczona, senna i wyczerpana, ale paradoksalnie spać nie mogę. Kładę się wykończona, a sen nie nadchodzi.

Bianka78 napisał(a):A ja na moklo schudłam, zapominałam o jedzeniu. I weź tu być mądry i pisz wiersze, dramat z tymi lekami.

Ja nie miałam jakiegoś końskiego apetytu jak np. po mianserynie, po prostu przytyłam i tyle. Tak z powietrza. Co dziwniejsze nawet stres nie pokonał tego leku, bo przy koncówce leczenia moklo przeszłam przeprowadzkę do innego miasta, zmianę pracy, więc stres był i to duży.

przez NieznanySprawca2.0 15 kwi 2015, 10:49
MalaMi1001, próbowałaś (ami)sulpirydu w małych dawkach? Well? Selegilina?

przez MalaMi1001 15 kwi 2015, 11:10
NieznanySprawca2.0, neuroleptyki u mnie odpadają ze względu na mozliwe skutki uboczne typu zespół parkinsonowski czy inne niespodzianki. Wellbutrinu nie próbowałam bo nikt nigdy nie chciał mi go przepisać, a poza tym jest drogi. Z selegiliną to chyba żartujesz, w tym kraju taki lek na depresję? Chciałabym.

przez Patryk29 15 kwi 2015, 11:44
MalaMi1001, jak dobrze zagadasz to ci psychiatra przepisze.Mozna zrobic tez innym myk, kupic pake selegiliny w necie a potem przedluzac recepte u rodzinnego i po klopocie ja tak zalatwialem kazdy lek
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 15 kwi 2015, 12:28
[quote="MalaMi1001"][quote="szaraczek"]MalaMi1001, na wenli jest trochę lepiej bo czuje się zmęczona, senna i wyczerpana, ale paradoksalnie spać nie mogę. Kładę się wykończona, a sen nie nadchodzi.
Miałem tak na moklo

-- 15 kwi 2015, 11:31 --

Patryk29, Kupowanie w necie leków niewiadomego pochodzenia i to na dodatek na receptę nie jest chyba dobrym pomysłem. Pomyślałeś co by było gdyby coś Ci się stało? Nie mówiąc już o tym, że to nielegalne.

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg