WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez szaraczek 14 kwi 2015, 16:16
MalaMi1001 napisał(a):
agusiaww napisał(a):tylko nikt ludzi nie uprzedza, że leki nie dość, że nic im nie dadzą to jeszcze rozregulują mózg tak, że prochów już łykać nie przestaną.

zgadzam się w 100%

-- 14 kwi 2015, 15:17 --

A ja pytałem tutaj czy te leki mogą spowodować trwałe zmiany w mózgu to większość pisała, że nie.

-- 14 kwi 2015, 15:19 --

Dziwne, że leki SSRI/SNRI za drugim razem często już nie zaskakują. To jest co najmniej podejrzane.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ewgf 14 kwi 2015, 18:06
Mi tam wszystko zaskakuję jak trzeba. Rozlegulowują bo wiadomo że jak coś na siłe zmienia np. zwrotny wychwyt SERT/DAT/NET to organizm będzie próbował przeciwdziałać. Ale nie powodują one raczej nic co nie wraca do normy po zaprzestaniu brania. Dlatego deprecha czy też lęki wracają po odstawieniu leków i to nawet ze zwiększoną siła bo organizm jeszcze szybciej wychwytuje neuroprzekaźniki przez branie leków. Bez psychoterapii się nie wyleczysz trwale. Leki są po to żebyś miał w ogole siłe na nią pójść.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez MalaMi1001 14 kwi 2015, 18:07
szaraczek napisał(a):A ja pytałem tutaj czy te leki mogą spowodować trwałe zmiany w mózgu to większość pisała, że nie.

Bo widzisz, trwałe zmiany w mózgu powodują np. neuroleptyki, do śmierci możesz stać się paralitykiem i dalej proszkami będziesz musiał leczyć ten skutek uboczny. SSRI/SNRI nie powodują aż takich zmian, żeby człowiek musiał do śmierci zmagać się z ciężkimi do wyleczenia skutkami ubocznymi, na które w zasadzie nie ma leku. Po prostu na każdą chemię nasz organizm reaguje i w zasadzie do dziś nie ma odpowiedzi na pytanie czy neuroprzekaźnikowa teoria powstawania chorób psychicznych jest słuszna, a i same mechanizmy działania leków nie są do końca poznane. Kiedy odstawia się lek i choroba wraca lekarze zgodnie z tą teorią twierdzą, że lek albo został za wcześnie odstawiony albo zwyczajnie choroba wróciła i będzie nas tak nawiedzać do końca życia. Mało kto bierze pod uwagę, że naruszenie przez leki delikatnej neurobiologii mózgu może mieć skutek w postaci trudnego do samodzielnego uregulowania przez organizm burdelu. Tego nikt nie wie, bo nie da się wyjąć mózgu z żywego człowieka, przebadać i włożyć z powrotem. Ja osobiście nie znam człowieka, który raz wchodząc w antydepresanty "wyleczył się". Więc moja teoria jest taka, że dla dobra ludzi na chandrę czy problemy ze stresem powinien być zakaz przepisywania antydepów. Wiem sama po sobie, podchodziłam już 3 razy do odstawiania leków, udawało mi się nie brać przez po ok pół roku i popatrz, znów jestem na prochach i tak już 6 lat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 14 kwi 2015, 18:15
A ja znam osobe co brala kiedys prochy i teraz juz nie bierze od 10 lat nie ma depresji, zyje normalnie.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 14 kwi 2015, 18:16
Wyjątek jedynie potwierdza regułę.

przez Psychopharm 14 kwi 2015, 18:19
Gorzej z tymi co po odstawce przez wiele lat zmagają się np. z PSSD. To wskazuje, że zmiany mogą być długotrwałe i nie zawsze wszystko szybko wraca do normy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez szaraczek 14 kwi 2015, 18:21
MalaMi1001, I za każdym powrotem do wenli zaskakuje ona u Ciebie?

-- 14 kwi 2015, 17:22 --

Psychopharm, Np. ja po odstawieniu paroksetyny.

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 14 kwi 2015, 18:28
szaraczek, to był mój drugi powrót do wenli. Za pierwszym razem zaskoczyła wyśmienicie, w zasadzie już drugiego dnia czułam tą nieprawdopodobną ulgę, a to był mój pierwszy w ogóle lek. Później popsuło się w zasadzie przez skutki uboczne, głównie nieprawdopodobne zmęczenie i senność, która towarzyszyła mi już przy każdym kolejnym leku. Teraz generalnie nie czuję się najgorzej, od paru dni powiedziałabym nawet, ze lepiej niż to pisałam ostatnio, ale znowu zabija mnie senność, brak motywacji, takie fizyczne zmęczenie, a to nastroju też raczej nie poprawia. Generalnie wenla zaskoczyła w jakimś tam stopniu, ale wzięłam ją po półrocznej przerwie bez leków. Zmiany leków jako takiej (np. jakbym teraz przeszła na sertrę) nie odczuwam w pozytywnym sensie, odczuwam jedynie skutki uboczne.

przez Patryk29 14 kwi 2015, 18:30
Psychopharm, Bo ssri sa hujowe od dosc dawna to mówilem :pirate:

przez szaraczek 14 kwi 2015, 18:32
Z aktywizujących antydepresantów nie ma za dużego wyboru. Właściwie to jedynie wenlafaksyna, sertralina, bupropion, klomipramina i jeszcze reboksetyna, ale ta to raczej tylko na napęd a nie na podniesienie nastroju. A czy neuroleptyki takie jak np. amisulpryd czy flupentiksol stosowane w leczeniu depresji i nerwic tez mogą spowodować trwałe zmiany w organiźmie czy tylko w wyższych dawkach?

Wenlafaksyna 225 mg

przez klaudi 14 kwi 2015, 18:33
Mi SSRI pomagają już 12 lat , nigdy ich nie porzucę.
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Patryk29 14 kwi 2015, 18:34
szaraczek, amisulpiryd i flupentiksol szybko przestaja dzialac, ale jak chcesz to mozesz spróbowac.

przez szaraczek 14 kwi 2015, 18:34
Patryk29, Ale czymś trzeba leczyć te choroby i niestety dużego wyboru nie ma. Wydaje mi się, że wenlafaksyna to mniejsze zło niż SSRI. A czy wenla też może spowodować zespół PSSD?

-- 14 kwi 2015, 17:36 --

Patryk29, Boję się neurolpetyków skoro mam wrażenie, że po SSRI zaszły w moim mózgu jakieś trwałe zmiany to tymbardziej po tamtych.

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 14 kwi 2015, 18:38
szaraczek, nie wiem szaraczek jak chcesz, ale ja się paniecznie boję neuroleptyków właśnie ze względu na ich skutki uboczne w postaci zespołu parkinsonowskiego. Może i one pomagają w depresji, są ludzie co to biorą, ale chyba trzeba być naprawdę zdesperowanym żeby to brać z własnej woli na depresję. Ja wiem, ze nie ma za dużego wyboru, ale ja osobiście chyba nigdy tego nie zaryzykuję. A myślałeś o Wellbutrinie? Ja sama bym spróbowała, ale na chwilę obecną mnie nie stać :?

Sortuj wg