WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez magnolia84 13 kwi 2015, 18:30
tracershy, właśnie chciałam dodać, że możesz zejść do 75 mg ;)
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 18:46
Patryk29, To brzmi jak jakiś wyrok. Skąd taka pewność? Tęsknię za tym błogostanem którym kiedyś mnie obdarzyła ;)
magnolia84, U mnie paroksetyna okazała się niewypałem. Brałem ją maksymalnie w dawce 30 mg/dobę. Nic dobrego nie dała. No może tylko bylo trochę lepiej jeśli chodzi o fobie społeczną, ale i tak to było nic w porównaniu działania wenlafaksyny na fobię społeczną kiedy zaskoczyła. A przy paroksetynie to jedno wielkie zamulenie, otępienie. Czułem się jak intelektualny debil. Na dodatek minęło już prawie 5 miesięcy po odstawieniu a ja wciąż czuję anhedonię, pustkę emocjonalną nie mówiąc już o PSSD. Tragedia.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 18:50
szaraczek, ja na paroksetynie też czuję się jak półmózg ze spłyconym afektem i boję się pomyśleć, co będzie przy i po odstawieniu :why:
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 13 kwi 2015, 18:55
magnolia84, Ty chyba masz podobną historię leczenia farmakologicznego do mojej. U mnie najpierw wenla, później powrót do niej a później paroksetyna. U mnie po paro był jeszcze moklobemid, ale bardzo krótko no a teraz to co mam w podpisie. I wsio :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 19:00
szaraczek, między wenlą a paro było jeszcze sporo leków, które mi w dziwnych kombinacjach przepisywał pewien posrany "lekarz", który wyglądał i zachowywał się jakby sam ich potrzebował, albo odwrotnie - nawpierniczał się ich za dużo :pirate: Kiedy realizowałam recepty, to farmaceutki za głowę się brały, że daje mi takie leki, miksy i dawki :roll: aż w końcu powiedziałam dość, bo nie było efektów leczenia. W ogóle to się teraz dziwię, że większość leków wchodziła mi jak woda i że od benzo się nie uzależniłam :?
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 19:06
magnolia84, Ja benzo nie brałem. Wiedziałem, że te leki uzależniają i zresztą żaden lekarz mi ich nie przepisywał.
Ciekawi mnie natomiast jak na nerwice i depresje działają neuroleptyki ale z drugiej strony boję się ich. Boję się przede wszystkim jakichś dyskinez, trwałych, nieodwracalnych zmian, problemów z myśleniem itd. Podejrzewam też, że nawet i tak bym ich nie dostał od lekarza ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 19:10
szaraczek, z neuroleptyków miałam sulpiryd, ale nie pamiętam jak na mnie działał, o ile w ogóle działał, bo w tamtym czasie brałam dużo leków :pirate:
magnolia84

przez Patryk29 13 kwi 2015, 19:29
szaraczek, Na 100% w sumie nie moge powiedziec, ze nie zadziala, no ale pisales, ze za 2 razem nie dzialal, wiec raczej nie zadziala za 3 razem, te leki tak maja ze czesto pomoga raz a potem ten sam lek juz nie dziala, ale co ciekawe nie z kazdym lekiem tak jest, dziwne to jest, a jak wellbutrin czujesz cokolwiek po tym leku??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 13 kwi 2015, 19:36
Patryk29, Biorę Wellbutrin dopiero 11 dni i jak na razie nie czuję dosłownie nic. Wciąż mam mało energii, nie mogę się dobudzić rano. Do tego spłaszczenie emocjonalne, PSSD. To wszystko przez leczenie paroksetyną którą odstawiłem 5 miesięcy temu. Ty też stosowałeś paro? Zdaje mi się, że pisałeś o tym w którymś z wątków. I też byłeś chyba niezadowolony. Też czułeś taką anhedonię i inne rzeczy pomimo odstawienia? Zastanawia mnie to dlaczego dana substancja raz działa, później nie. To bardzo dziwne. Działała u Ciebie wenla? U mnie super podziałała kiedyś na depresje i nerwicę.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 13 kwi 2015, 19:46
szaraczek, Paroksetyne bralem ponad 2 lata, na depresje ten lek to dla mnie totalna lipa, na zaburzenia lekowe, natrectwa, fobie, nerwice itp. lek jest znakomity.
Wenla nie wiem czy dzialala by teraz, bralem ja kiedys i mnie ten lek bardziej uspokajal niz pobudzal, ale to na zamiennikach, pisalem o tym wczoraj, efectin mnie pobudzal na poczatku, ja odstawilem wenle bo tylem po tym leku, rzadko sie to zdarza, ale sie zdarza, ja wogóle bardzo dziwnie reaguje na te leki.

Co do twoich objawów to przejdzie ci ta anhedonia i libido, spokojnie, ludzie nieraz cpaja twarde narkotyki latami i dochodza do siebie, takze spokojnie.

przez szaraczek 13 kwi 2015, 19:58
Patryk29, Przejdzie, ale pod warunkiem, że nie będę już więcej brać SSRI? Bo niedawno mój lekarz zaproponował mi sertralinę i może bym spróbował gdyby obecne połączenie nie wypaliło ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 13 kwi 2015, 20:00
szaraczek, Uprawiasz jakis sport?? to jest tez wazne, bieganie, silownia, basen??

przez szaraczek 13 kwi 2015, 20:04
Patryk29, Dopóki nie zacząłem łykać paro byłem zapalonym biegaczem. Niestety ten lek tak osłabił moje mięśnie, że nie mogłem pokonać dystansu który do tamtej pory pokonywałem z uśmiechem na ustach. I wtedy zaniechałem biegania bo po prostu się nie dało przy takim osłabieniu. Do tej pory to sie utrzymuje choć nie jest już aż tak nasilone jak w czasie kuracji.

-- 13 kwi 2015, 19:13 --

Patryk29, Nie odpisałeś na moje pytanie odnośnie sertraliny :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 13 kwi 2015, 20:23
szaraczek, Hehe ok, mnie osobiscie sertralina strasznie zamulala, wytrzymalem 2 miesiace poza tym mialem ciezkie skutki uboczne i przerwalem branie tego leku, ale powiem ci, ze ten lek czesto dosc szybko zaczyna dzialac, ale jego dzialanie jest niestabilne, raz czujesz sie zajebiscie a po po paru godzinach dól totalny z calym pakietem hujowych mysli, musialbys spróbowac, powiem ci, ze jezeli bys sie zdecydowal to musisz obserwowac efekty uboczne, jak bedzie cie zamulal 2-3 tygodnie to nie bierz dalej, ja tak mialem i nie zadzialal, bylo z czasem coraz gorzej.

Sortuj wg