WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:06
tracershy, Zobacz. Przedłużony zespół odstawienny może trwać latami a lekarze uwazają, że objawy odstawienne to kwestia maksymalnie 3 tygodni. Kogo uważasz za autorytet? :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez cytrynka84 13 kwi 2015, 17:13
szaraczek, Mnie wenla pomogła trzykrotnie.Moze zadziałać,ale nie musi.Badz jednak dobrej myśli,ze pomoże.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 17:18
Nie do końca wierzę w uczciwość lekarzy jak i firm farmaceutycznych. Chciałbym żeby to wszystko było jak w bajce, żeby leki miały nas przede wszystkim uzdrawiać. No ale tak nie jest. U mnie ostatnio zdiagnozowano zespół niespokojnych nóg. Nigdy nie miałem takiego problemu, a od roku mam problemy z nadmierną ruchliwością. Według mnie jest to dyskineza polekowa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:20
cytrynka84, Dzięki za słowa otuchy. Przydadzą się teraz. U mnie za pierwszym razem wenla zaskoczyła po 3 miesiącach a za drugim razem nie podziałała. Nie wiem dlaczego. Może dlatego bo za pierwszym razem brałem ją w postaci Jarvisu a za drugim pod nazwą Prefaxine. A miałaś po odstawieniu jakiś przedłużony zespół odstawienny? Lekarze chyba nie pozwalają otwierać tych kapsułek i odsypywać kuleczki przy odstawianiu. Za drugim razem odstawiałem za zgodą i pod nadzorem lekarza i zjeżdżaliśmy z dawek o 37,5 mg co jakiś czas. Także bez żadnej zabawy w otwieranie i odsypywanie ;) Ale za drugim razem nie było żadnych odstawiennych bo po porstu nie działała. A za pierwszym razem zjazd ze 150 mg od razu do zera i koszmar.

-- 13 kwi 2015, 16:22 --

tracershy, Dyskineza po wenlafaksynie? Myslałem, że takie uboki to zarezerwowane tylko dla neuroleptyków.

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 17:29
szaraczek, innego wytłumaczenia nie znajduję.

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:32
tracershy, A jak spisuje się u Ciebie wenla przez te 6 lat?

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 17:37
tracershy, szaraczek, skoro macie takie zdanie o tych lekach i "świadomość nieodwracalnych zmian w mózgu i rozszczepienie osobowości", to po co je bierzecie? :D
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:40
magnolia84, Chciałbym wyjść z zaburzeń lękowych i depresji. Samą terapią jakoś nie potrafię.

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 17:45
szaraczek, czyli jednak te leki leczą? ;)
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:51
magnolia84, Przecież napisałęm wcześniej kilka razy, że za pierwszym razem kiedy dostałem wenlafaksynę to kiedy lek zaskoczył poczułem się niemal całkowicie zdrowy. Niestety zrobiłem duży błąd kiedy 2 tygodnie po zaskoczeniu leku postanowiłem odstawić go samemu bez zgody lekarza z dnia na dzień bez zmniejszania dawek i wtedy moja choroba wróciła w dużo większym nasileniu niż była przed leczeniem. Powrót do leku po kilku miesiącach nie poskutkował ponieważ lek za drugim razem nie zaskoczył. A twierdzę, że pogorszenie mojego stanu zdrowia spowodowało nagłe odstawienie leku. I niestety jest to tylko i wyłącznie moja wina.

-- 13 kwi 2015, 16:52 --

magnolia84, Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie. Tak - te leki leczą. Tylko nie wolno ich odstawiać samemu, na własną rękę :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 17:54
szaraczek, przepraszam, bo czytając Wasze powyższe spostrzeżenia odniosłam inne wrażenie ;)
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:58
magnolia84, Przecież to chyba jasne, że te leki nie są do końca poznane. Nawet w ulotkach jest napisane "Mechanizm tych leków nie został do końca poznany, ale..." Czyli tak naprawdę nie wiadomo jakie mogą być długofalowe skutki zażywania. Zwykłe tabletki przeciwbólowe mają masę skutków ubocznych a co dopiero te :smile:

-- 13 kwi 2015, 17:00 --

Lecząc nimi nerwice i depresje nie jest powiedziane, że nie zaszkodzimy sobie na jakieś inne funkcje pełnione w organiźmie.

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 18:02
szaraczek, oczywiście, tylko, że gdyby ktoś, kto nie miał jeszcze do czynienia z tymi lekami trzymał w ręku receptę jednocześnie czytając niektóre posty, chyba by zaniechał terapii ;) to rozszczepienie osobowości i brak powrotu do normalności zabrzmiało przerażająco ;)
P.S. Mi też za drugim razem wenla nie zaskoczyła ://
magnolia84

przez szaraczek 13 kwi 2015, 18:06
magnolia84, Akurat ja nie pisałem nic o rozszczepieniu osobowości i prawdę mówiąc też przeraziły mnie te słowa bo pisząc o zmianie osobowości nie do końca chodziło mi o całkowity jej rozpad, ale o jakieś tam zmiany typu: ktoś przez całe życie był introwertykiem a po lekach stał się ekstrawertykiem itp. ;)
Za pierwszym razem ile czasu czekałaś aż zaskoczy i w jakiej dawce? I ile dałaś jej czasu za drugim razem?

Wenlafaksyna 225 mg

Sortuj wg