WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 15:52
Mnie bawi do rozpuku, gdy ktoś dobrze reaguje na paroksetyne- dzięki niej mózg pływa w serotoninie, a później np. dobrze czuje się po Tianeptynie, która jej poziom obniża. Czary psychiatrii. :105:

przez szaraczek 13 kwi 2015, 16:09
A propos trójkąta z wykrzyknikiem na opakowaniach leków. Mam w domu stare opakowanie Hydroksyzyny 10mg na którym znajduje się taki symbol.
tracershy, To prawda. Nie jest dowiedzione, że depresję wywołuje zbyt niski poziom serotoniny w mózgu, ale jednak czasem SSRI i SNRI potrafią wyprowadzić z depresji. Mnie np. wenlafaksyna kiedyś pomogła. Tylko co z tego skoro po odstawieniu - tak jak piszesz - często choroba wraca w dużo większym nasileniu niż przed rozpoczęciem leczenia.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale zauważyłem - być może mylnie, nie wiem - że jeśli chodzi o leczenie depresji, nerwic i różnych zaburzeń lękowych to lekarze wdrażają leczenie lekami działającymi przede wszystkim w serotoninę i w mniejszym stopniu w noradrenalinę a prawie w ogóle w dopaminę. A przecież właśnie nie wiadomo do końca czy to niedobory czy jakieś inne zaburzenia akurat tych dwóch neuroprzekaźników powodują w/w choroby. Co więcej. U osób np. z fobią społeczną wykazano niski potencjał przyłączania się dopaminy do receptorów D2 . Nie wiem czy wynika to z małej ilości leków działających na dopaminę czy też ze strachu lekarzy w ingerencję w ten neuroprzekaźnik. Jeśli chodzi o leczenie depresji jest to samo. Żaden lekarz sam od siebie nie zaproponował leczenia Wellbutrinem a jeden któremu to zaproponowałem stwierdził, że ten lek jest dobry tylko przy uzależnieniach :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 16:34
szaraczek, też mnie to zastanawiało nieraz. Może to po prostu zależy od lekarza. A co do hydro i ostrzeżenia, wcale się nie dziwię, to uspokajajacy lek i potrafi nieźle zakręcić w głowie albo i zwalić z nóg sennością. Czasem nawet antydepy w początkowej fazie zażywania tak nie działają jak hydro :D
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 13 kwi 2015, 16:46
Albo tak samo. Lekarze mówią, że trzeba dobrać najlepszy antydepresant metodą prób i błędów. Ok. Tylko co wtedy jeśli dany lek przyjmowany dajmy na to przez miesiąc w ramach testowania spowoduje w nas jakieś zmiany na gorsze których przecież nie mogliśmy przewidzieć a które często nie mijają nawet po odstawieniu. Co wtedy? Bo często przeglądając te forum natrafiam na różne posty osób które doświadczyły takich niekorzystnych zmian w swoim samopoczuciu i nie minęło to pomimo odstawienia leku. Lekarze uważają, że te leki nie powodują trwałych zmian w mózgu. Jak widać doświadczenia osób (w tym i moje) są czasem zgoła odmienne. Tak samo uważa się, że leki z tych grup nie zmieniają osobowości z czym również nie do końca się zgadzam. Ale ja przecież nie kończyłem medycyny to co tam mogę wiedzieć. Także śmiem twierdzić, że jeśli decydujemy się na leki SSRI/SNRI to również podejmujemy duże ryzyko. Chyba, że ktoś wierzy we wszystko co usłyszy od lekarza w trakcie odbierania pierwszej recepty np. na paroksetynę. Tak jak ja. I teraz zmagam się np. z zespołem PSSD.

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 16:48
Psychiatra jest generalnie takim nieco szarlatańskim odłamem medycyny, bo opiera się w znacznie mniejszym stopniu na konkretnych badaniach. Miano nauki medycznej zyskała dopiero w ubiegłym wieku a jej rozkwit nastąpił w czasie II wojny światowej, jest jeszcze nauką mocno kulawą i subiektywną. Ja mimo że łykam wenlafaksynę coraz bardziej skłaniam się do stwierdzenia że leki psychiatryczne pustoszą banię, bo jednak jest to ingerencja chemiczna w ludzki mózg i nie wiadomo jakie przyniesie skutki w odleglejszym czasie. Na pewno nigdy nie zdecyduję się na psychotropy najnowszej generacji, bo te nowe leki są już jakoś komputerowo tworzone.

przez szaraczek 13 kwi 2015, 16:51
tracershy, Wenlafaksyna to Twój pierwszy lek?

Wenlafaksyna 225 mg

przez magnolia84 13 kwi 2015, 16:51
Łykam leki od 12 lat (z wyłączeniem 4 letniej pełnej remisji) i nie zauważyłam zmian osobowości, czy innego typu odchyłów po odstawieniu któregokolwiek z leków, natomiast odczuwam różnego rodzaju sensacje w trakcie przyjmowania. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.
magnolia84

przez tracershy 13 kwi 2015, 16:53
szaraczek, gdzieś czytałem, że wieloletnie zażywanie antydepresantów może spowodować rozpad osobowości.

przez szaraczek 13 kwi 2015, 16:54
tracershy, Wieloletnie to pojęcie pejoratywne :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 16:55
szaraczek, tak, ale biorę ją już 6 lat w dawce 150. Teraz zmniejszam dawki bo chce wyjść z leków, ale mam cykora, że objawy odstawienne dadzą mi w kość.

przez cytrynka84 13 kwi 2015, 16:55
Komputerowo,czy nie ,obojętne mnie to jest byle mi pomogły i nie miały takiej kosmicznej ceny.Wszystkie leki mogą mieć,długofalowy niekorzystny wpływ na organizm.

Obejrzałam teraz opakowanie Efectinu,nie ma owego trójkąta.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 16:58
Kto wie na co programuje się taki komputer przy tworzeniu leków :-D

przez szaraczek 13 kwi 2015, 17:01
tracershy, To był mój pierwszy antydepresant i tak naprawdę jedyny który mi pomógł i też w dawce 150 mg/dobę. Ale później nagłe odstawienie i powrót wszystkich objawówx100 + dodatkowe inne. Chciałbym chyba wrócic do wenli i wyleczyc anhedonię po paroksetynie, ale czy zadziałała za trzecim razem?

-- 13 kwi 2015, 16:03 --

tracershy, Objawy odstawienne da się wytrzymać. Nie trwają dłużej niż 3 tygodnie z reguły.

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 13 kwi 2015, 17:04
http://toxicantidepressants.fr/polish/w ... ienny.html

Wychodzenie z leków przypomina trochę układanie kostki rubika.
Tu jest link dla zainteresowanych z ciekawym filmikiem.

Sortuj wg