WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez magnolia84 13 kwi 2015, 13:08
No właśnie mnie to często zastanawia, jak to jest w tego typu przypadkach.
magnolia84

przez agusiaww 13 kwi 2015, 13:16
Mi lekarka tez nie kazała czytac ulotki, ale jak wziełam JEDNĄ tabletke i miałam mase ubokow to zaraz przeczytałam i poszłam na l4. Co najlepsze miałam takze uboki ktorych nie było w ulotce, to wszystko to kwestia wrazliwosci danej osoby na lek. Jedni biora jak cukierki a inni jak ja nawet po jednej "umieraja". Moja lekarka powiedziała, ze kto ma wiecej ubokow tym bedzie u niego lek działał, poki co sie u mnie sprawdza. U mnie do tej pory godzina spoznienia juz mam skutki odstawienne...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 13:19
Nigdy nie słyszałem o lekach bardziej nieprzewidywalnych w działaniu niż psychotropy. Mi również lekarz jeden (idiota absolutny swoją drogą) kazał nie czytać ulotek, co oczywiście miałem gdzieś. Typ nie rozumiał w języku polskim, gdy tłumaczyłem mu, że nie mam hipochondrii i nic sobie nigdy nie wkręcam. Co za czop.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 13 kwi 2015, 13:59
A czy wszystkie skutki uboczne jakie wystąpiły u danej osoby w trakcie leczenia wenlafkasyną wraz z odstawieniem ustępują czy też może się tak zdarzyć, że któryś z nich zostanie na stałe? Dajmy na to u kogoś w czasie leczenia wystąpiło osłabienie siły mięśniowej i nie ustąpiło to nawet po odstawieniu. Jest to możliwe?
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 14:01
Nie.

przez szaraczek 13 kwi 2015, 14:14
NieznanySprawca2.0, Aha. To czym tłumaczyć występowanie anhedonii, pustki emocjonalnej i zespołu PSSD po odstawieniu SSRI?

Wenlafaksyna 225 mg

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 14:26
Gospodarkę serotoninową może popaprać, jasne. Ty pytałeś o siłę w mięśniach, a nie słyszałem w życiu o takim przypadku. ;)

przez szaraczek 13 kwi 2015, 14:44
NieznanySprawca2.0, Myślałem po prostu, że to może mieć jakiś związek z serotoniną ponieważ ja kiedy zacząłem kurację paroksetyną to pojawił się u mnie skutek uboczny w postaci osłabienia mięśni i utrzymuje się pomimo tego, że odstawiłem ją już prawie pół roku temu ;) A swoją drogą jak przywrócić popapraną gospodarkę serotoninową do normy? Czytałem niedawno, że po lekach SSRI i SNRI - prawidłowo zażywanych i odstawianych - homeostaza (równowaga) mózgu już nigdy nie wraca do stanu sprzed brania tych leków. Następuje swoiste "przemeblowanie" tych wszystkich neuroprzekaźników i receptorów. Nie znam się na tym dokładnie ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez MalaMi1001 13 kwi 2015, 15:11
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001, na opakowaniach paracetamolu czy ibuprofenu nie ma trójkącika z wykrzyknikiem.

Wybacz, ale aż wyjęłam opakowanie Efectinu i nie ma na nim żadnego trójkącika z wykrzyknikiem i nie przypominam sobie, żeby na jakichkolwiek psychotropach, które brałam było jakiekolwiek tego typu oznaczenie, twój argument zatem jest nietrafiony. Opakowanie jak opakowanie, takie jak każde inne, poza tym lek przepisuje mi LEKARZ, więc zdaje się, że powinien ostrzec przed potencjalnymi skutkami czy niebezpiecznymi interakcjami, tak jak ostatnio zrobił to chociażby zwykły dermatolog przepisując lek i uświadamiając mnie co się może dziać podczas kuracji. A to był zwykły dermatolog, więc skoro już tak usilnie chcesz porównywać wagę leków i ich typów jak widać nie ma znaczenia co to za lek, ważne jest podejście lekarza. Więc jak już powiedziałam, doktorek jest jak dupa od srania, żeby uprzedzić pacjenta o WSZYSTKIM, co sie może z nim dziać, bo przejmuje odpowiedzialność za daną osobę wypisując papierek z nazwą leku i dawkowaniem. Nie jest tylko od wypisywania recept. Nie muszę czytać ulotek, do ulotek sięgam tylko gdy chcę sprawdzić jakieś interakcje, więc jeśli jest coś o czym powinnam wiedzieć łykając tabletkę powinien mi to uświadomić lekarz, bo nie każdy może sobie pozwolić chociażby na jeden dzień wolny w pracy czy matka może nie mieć z kim zostawić maleńkich dzieci jeśli jest samotna. To takie trudne do zrozumienia? Zwłaszcza jeśli jak twierdzisz to są takie ciężkie leki, dla mnie osobiście - nie są. Przynajmniej tradycyjne antydepresanty.

szaraczek napisał(a):A czy wszystkie skutki uboczne jakie wystąpiły u danej osoby w trakcie leczenia wenlafkasyną wraz z odstawieniem ustępują czy też może się tak zdarzyć, że któryś z nich zostanie na stałe?

Jest to możliwe. U mnie po leczeniu sertraliną (SSRI) dłuuugo po zaprzestaniu leczenia, w zasadzie do dziś utrzymują się samorzutne mikro ruchy mięśni. Zaczęło się to po rozpoczęciu leczenia sertrą i już tak zostało, w prawdzie w o wiele mniejszym stopniu, ale jednak zostało.

przez Kalebx3 13 kwi 2015, 15:24
Wybacz, ale aż wyjęłam opakowanie Efectinu i nie ma na nim żadnego trójkącika z wykrzyknikiem i nie przypominam sobie, żeby na jakichkolwiek psychotropach, które brałam było jakiekolwiek tego typu oznaczenie, twój argument zatem jest nietrafiony

Nie wiem jak teraz ( nie chce mi sie sprawdzać ) , ale jestem pewien ,że takie trójkąciki ostrzegawcze na lekach psychotropowych w przeszłości na pewno były umieszczone na opakowaniu leku .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tracershy 13 kwi 2015, 15:31
Faktycznie też spojrzałem na opakowanie Efectinu i nie ma na nim żadnego trójkąta ani znaku że może zaburzać sprawność psychofizyczną. Tylko w ulotce piszą że nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, do czasu poznania wpływu leku na ludzki organizm. Taki trójkąt mam na baclofenie i miansecu.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 15:35
MalaMi1001, owszem, są takie oznaczenia. Mogę Ci nawet zrobić zdjątka i przesłać. Nie wiem czy lekarz ma obowiązek powiadomic pacjenta o wszystkich skutkach ubocznych, bo te można sobie przeczytac w ulotce i wątpie, czy chociaż połowa lekarzy informuje o skutkach każdego leku. Nie musisz brać wolnego, wystarczy, że będziesz miała świadomość wystapienia objawów, po przyjeciu leku i powstrzymasz sie kilka dni od prowadzenia pojazdu. Zresztą trzeba być totalnym ignorantem, żeby myśleć, że psychotropy, które działają na OUN nie będą miały wpływu na sposób reakcji czy koncentracji.

-- 13 kwi 2015, 14:36 --

tracershy napisał(a):Faktycznie też spojrzałem na opakowanie Efectinu i nie ma na nim żadnego trójkąta ani znaku że może zaburzać sprawność psychofizyczną. Tylko w ulotce piszą że nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, do czasu poznania wpływu leku na ludzki organizm. Taki trójkąt mam na baclofenie i miansecu.

Ja mam takie oznaczenie na Seroxacie i Parogenie.
magnolia84

przez tracershy 13 kwi 2015, 15:41
Ogólnie w necie można znaleźć wiele informacji i badań o tym że antydepresanty w gruncie rzeczy są szkodliwe i często po leczeniu nimi pacjenci są w gorszym stanie niż przed leczeniem. Wielu lekarzy i naukowców uważa że depresja nie ma nic wspólnego z poziomem serotoniny w mózgy. Skąd też lekarze mają wiedzieć jaki ktoś ma poziom serotoniny skoro nie badają jej poziomu. Ale oczywiście firmy farmaceutyczne mają kolosalne zyski ze sprzedaży psychotropów.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 15:42
tracershy napisał(a):Skąd też lekarze mają wiedzieć jaki ktoś ma poziom serotoniny skoro nie badają jej poziomu..

zawsze o tym mówię psychiatrze i strasznie tym go wkurzam :mrgreen:
magnolia84

Sortuj wg