WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 13 kwi 2015, 09:27
U mnie własnie Alventa troche usypia ale i dobrze, bo mam stresujaca prace gdyby mnie miała jeszcze pobudzac to bym chyba na zawał padła. Ewgf, ja jestem nadwrazliwa na leki :smile: MalaMi1001, to i tak miałas lajtowo, u mnie za to wszystkie były objawy przez m-c skutkow ubocznych i kupa innych, ktore nie były wymienione.

-- 13 kwi 2015, 08:28 --

Patryk29, drugi raz sie chyba juz zgadzasz co to bedzie niedlugo :mrgreen: az za spokojnie na forum.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez MalaMi1001 13 kwi 2015, 09:41
agusiaww, najgorsze było to, że ja w życiu po żadnych lekach nie miałam żadnych skutków, a psychiatra mnie nie uprzedziła, że może się cokolwiek dziać, nie powiedziała nic o skutkach ubocznych i o tym, że po takich lekach mogą się dziać takie jazdy. Ulotke oczywiście przeczytałam, ale ponieważ nawet Apap ma długą listę uboków uznałam, że to normalka. Potraktowałam to jako "zwykłą" tabletkę i wzięłam do śniadania, przed pracą, a potem za kółko. Zarzygałam sobie cały samochód, bo nie miałam się gdzie zatrzymać i oczywiście do pracy nie dojechałam. Takie to było mądre ze strony pani doktor, mogłam zabić siebie i jeszcze przy okazji innych nie wiedząc, że mogą być takie a takie skutki pierwszego w życiu psychotropa.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 11:57
Trzeba być mało rozgarniętym, żeby porównywać paracetamol do antydepresanta i jeszcze pierwszego dnia przyjmowania leku wsiadać za kółko, tym bardziej, że na opakowaniu czy w ulotce jak byk jest napisane, że lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn, a później narzekanie na lekarza :roll: Zawsze należy zapoznać się z ulotką! Kiedy miałam 17 lat i dostałam wenlę nie mając zielonego pojęcia o tego typu lekach (psychiatra też mi nic nie mówił o ubokach) wzięłam 3 dniowe zwolnienie ze szkoły, bo brałam pod uwagę ewentualne pogorszenie stanu
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 13 kwi 2015, 12:13
magnolia84 napisał(a):Trzeba być mało rozgarniętym, żeby porównywać paracetamol do antydepresanta i jeszcze pierwszego dnia przyjmowania leku wsiadać za kółko, tym bardziej, że na opakowaniu czy w ulotce jak byk jest napisane, że lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn, a później narzekanie na lekarza :roll: Zawsze należy zapoznać się z ulotką! Kiedy miałam 17 lat i dostałam wenlę nie mając zielonego pojęcia o tego typu lekach (psychiatra też mi nic nie mówił o ubokach) wzięłam 3 dniowe zwolnienie ze szkoły, bo brałam pod uwagę ewentualne pogorszenie stanu

Hehe, średnio rozgarnięty człowiek nie studiuje ulotki z książką medyczną i nie musi wiedzieć, że lek może go potrzepać jakby dostał padaczki. Lek to lek, więc skoro lekarz nie mówi słowa o jakichkolwiek skutkach nie muszę się spodziewać nie wiadomo czego. Na ulotkach piszą najróżniejsze rzeczy, poczytaj sobie ulotkę Ibuprofenu czy dowolnego antybiotyku albo środka antykoncepcyjnego (można dostać zawału, zatoru płucnego, zakrzepicy i wielu innych ciekawych rzeczy), na lekach bez recepty na alergię też jest napisane, że nalezy uważać przy obsługiwaniu maszyn czy urządzeń w ruchu i co? Mam barć zwolnienie bo leczę się na wysypkę? :lol: A lekarz jest jak dupa od srania żeby powiedzieć pacjentowi o potencjalnych skutkach ubocznych, zwłaszcza o zagrożeniu życia lub zdrowia, o badaniach które trzeba wykonywać przy niektórych proszkach, bo od tego jest i za to mu płacę. Pacjent nie musi i nie powinien być encyklopedią zdrowia. Wyobraź sobie, że nie wszyscy są przerażeni nowymi lekami i ich skutkami ubocznymi wsłuchując się w swoje ciało czy przypadkiem serce nie zabilo mocniej :smile:

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 12:22
Takie uboki po pierwszej pixie wenli? Nieźle. Ja się tylko czułem, jak naćpany jakąś wybrakowaną wersją tramadolu, czyli ogólnie na plus. :pirate: Zawsze studiuje ulotkę przed wzięciem leku, ale brać zwolnienia na tą zaszczytną okazję sobie nie wyobrażam. To już lepiej wprowadzać coś w piątek/sobotę i tyle.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 12:22
MalaMi1001, na opakowaniach paracetamolu czy ibuprofenu nie ma trójkącika z wykrzyknikiem. Nikt Ci nie każe wsłuchiwać się w objawy, tylko trochę myśleć, kiedy przyjmuje się specyficzny lek. Co do leków antyalergicznych to większość ludzi, których znam unika prowadzenia pojazdów kiedy przyjmują tego typu preparaty. Zresztą nowoczesne leki antyalergiczne nie powodują już tej senności. Lekarz lekarzem, ale pacjentowi korona z głowy nie spadnie, kiedy przeczyta już nawet nie ulotkę, tylko ostrzeżenie na opakowaniu. Mogłabyś czytać ze zrozumieniem, bo nie pisałam we wcześniejszym poście o wysypce, czy innego rodzaju ubokach, tylko o upośledzeniu sprawności psychofizycznej w kontekście prowadzenia pojazdów.
magnolia84

przez tracershy 13 kwi 2015, 12:35
A mój psychiatra na początku leczenia kazał mi nie czytać ulotek, bo ludzie w depresji czy z lękami są zdolni podświadomie wywołać u siebie każdy skutek uboczny wyczytany w ulotce. Poza tym wenla działa dopiero po 2 tygodniach to skąd skutki uboczne w pierwszy dzień?

przez magnolia84 13 kwi 2015, 12:38
tracershy, to prawda, tylko, że ja mówię o zwracaniu uwagi chociaż na samo opakowanie wskazujące na klasyfikację leku odnośnie prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Jeeesoooo czy Wy macie problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu? :mrgreen:
magnolia84

przez tracershy 13 kwi 2015, 12:44
Ja tam na antydepresantach tylko rowerem jeżdżę :-D

-- 13 kwi 2015, 12:46 --

Ale akurat lekarz powinien zwrócić uwagę na prowadzenie pojazdów, bo to akurat dość istotne jest.

przez magnolia84 13 kwi 2015, 12:46
tracershy, jak się lek wkręci i wiemy jakich sensacji możemy się spodziewać, nie widzę problemu, żeby prowadzić auto ;) Chodzi mi jedynie o pierwsze dni/tygodnie przy wprowadzaniu psychotropów, bo wtedy należy być ostrożnym :)
Niektórzy lekarze informuja o tym, a być może niektórzy liczą na inteligencję pacjenta ;)
magnolia84

przez tracershy 13 kwi 2015, 12:54
Ja chyba trochę za długo biorę leki, bo mimo wszystko nie mam odwagi jeździć autem. W tej kwestii nie mam do siebie zaufania. Biorę efectin, baklofen i miansec-wszystkie z tymi znaczkami i fakt, trochę ogłupiają zmysły.

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 12:54
No, z jeżdżeniem samochodem może być różnie. Przez pierwszy tydzień na klomipraminie miałem taką chorą jazdę serotoninową połączoną z kastracją emocjonalną, że wziąłem samochód (z luzami w kierownicy, hamulcami w trzech tylko kołach, zmasakrowanym zawieszeniem), i pojechałem sobie na wiejskie jednopasmówki poszaleć, by poczuć cokolwiek. No i poczułem, z punktem kulminacyjnym jak wypierdzieliło mnie z zakrętu (nie wiem ile jechałem, bo prędkościomierz zepsuty) i przywaliłem o ścianę wiadukty autostrady, po czym odbiłem się do rowu. Samochód leżał przewrócony na boku, więc wyszedłem górą śmiejąc się i zapaliłem sobie papierosa. Obłęd.

Dlatego nie biorę już tych mózgojebów wcale. :pirate:

przez magnolia84 13 kwi 2015, 12:56
tracershy, ja mam podobnie w kwestii prowadzenia auta. Po paroksetynie, którą przyjmuję już drugi rok mam bardzo osłabioną koncentrację i refleks, dlatego wolę nie ryzykować. Na każdego inaczej to działa i sam ocenia, czy jest w stanie prowadzić pojazd. Gorzej w przypadku spowodowania wypadku....wtedy jeżeli wyjdzie, że kierowca leczy się psychiatrycznie, może być nieciekawie...nie wiem jak to tak naprawdę wygląda w praktyce.
magnolia84

przez NieznanySprawca2.0 13 kwi 2015, 13:06
Mi kazali tylko dmuchnąć i wsio. Ale gdyby były jakieś ofiary, to fakt, że byłem na prochach od psychiatry na pewno znalazłby się w protokole. Czy na tej podstawie mając dobrego prawnika mógłbym wkręcić wtedy niepoczytalność nie wiem, ale sądzę, że byłaby szansa.

Sortuj wg