WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ewgf 12 kwi 2015, 20:51
Patryk29, wiem panie geniuszu co z tego?
agusiaww, ja też wyrzucam te kapsułki bo to zbędna chemia dla organizmu. Ze wszystkimi lekami tak robię. Mnie tam się nic nie robią żadne objawy czy wezmę o 6 rano czy o 12 w południe też świrujecie :D Myślę żeby rozgryzać ten Oriven np. 1 kapsułke 150mg, a 2 pozostałe brać normalnie bo to jest jakaś porażka. Te 450mg na mnie nie działa nawet jak 40mg fluoksetyny :O Przedwczoraj rozgryzłem wszystkie kapsułki na maczek i co? Tylko mnie w gębie piekło i żadnych rewelacji :O
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez tracershy 12 kwi 2015, 20:52
Akurat tą informację mam od jednego psychiatry, ale nie wiem na ile jest wiarygodna. Ale przed chwilą pytałem kolegę farmaceute o przepisy i powiedział że problem z przepisami leków generycznych jest w całej UE. W Europie nie ma systemu monitorowania skuteczności generyków. Raz wprowadzony lek jest wprowadzany "dożywotnio" i nikt nie kontroluje, czy nie różni się on pod względem terapeutycznym od swojego pierwowzoru. Producenci leków odtwórczych zaś muszą jedynie udowodnić, iż lek generyczny nie różni się od oryginału jedynie w ściśle określonych aspektach. generyki mają tą samą substancję czynną, ale różnią się substancjami pomocniczymi a to może wpływać na ich działanie i występowanie skutków ubocznych. Monitorowane jest jedynie bezpieczeństwo takiego leku, jak z resztą każdego produktu znajdującego się na rynku. Ale ogólnie z rozmów z nim wnioskuję że przemysł farmaceutyczny to większa /cenzura/ niż przemysł tytoniowy, bo zdrowie pacjenta jest na dalekim miejscu i chcę całkiem wyjść z prochów

przez Patryk29 12 kwi 2015, 20:53
Ewgf, No nic tylko pisze, ze mozna rozwazyc brac oryginal, ty rób jak uwazasz, ale przy twoich dawkach to faktycznie sie nie oplaca. :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 12 kwi 2015, 20:57
Wiem, że dopóki nie spróbuję to się nie przekonam, ale jestem już zrażony jakoś do tych SSRI po paroksetynie która spowodowała u mnie zespół PSSD. Wenlafaksyna za to nie powodowała takich zaburzeń ale raz zadziałała a za drugim razem już nie ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ewgf 12 kwi 2015, 20:57
No nie opłaca się bo za taką pakę 98 kapsów 150mg zapłacisz 175zł bez refundacji, czyli koło 55 zł po. A za Oriven płacę 29zł za 98 kapsów. W sumie to to nie jest jakaś straszna różnica ;d Ale nie wierzę że to serio inaczej działa :D

-- 12 kwi 2015, 19:58 --

Ja już mam po prostu tak zryty beret że mi nawet elektrowstrząsy nie pomoga ;ddd
Turbolaxa 600mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 21:00
Ewgf, Ja ci powiem, ze bralem efectin i kilka zamienników i powiem ci ze tylko efectin mnie pobudzal, alventa mnie usypiala, velafax przymulal a oriven to tak srednio w sumie, ale nie dawal kopa, a efectin dawal.

-- 12 kwi 2015, 21:01 --

szaraczek, Moze musisz zwiekszyc dawke i wejsc na 300mg np :twisted:

-- 12 kwi 2015, 21:02 --

Ide spac, bo rano do roboty, pozdro ludziska, niech moc bedzie z wami. :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tracershy 12 kwi 2015, 21:11
O tej zawartości % to akurat mówił mi psychiatra. Nie jest on przeciwnikiem generyków, bo sam też nimi leczy. Czasami jak się rozgadamy to wyskakuje mi z takimi kwiatkami. Nie twierdził, że każdy generyk ma 75 % substancji, to jest minimum, ale podobno żaden generyk (akurat na przykładzie wenlafaksyny) nie ma 100% substancji czynnej oryginalnego leku.Uważa też, że np. alventa działa lepiej przeciw lękom niż efectin, ale efectin lepiej stymuluje i pobudza do działania. Przy następnej wizycie poproszę żeby rozwinął ten temat.

-- 12 kwi 2015, 21:17 --

Ewgf, bierzesz dawkę wenli 450 mg? Przy takiej dawce też bym żydził n efectin :-)

-- 12 kwi 2015, 21:25 --

Patryk29, u mnie podobnie efectin pobudza i daje kopa, alventa zamulała, efevelon był słaby, po 20 godzinach był już efekt prądów w głowie, jarvis usypiał.

przez szaraczek 12 kwi 2015, 21:39
tracershy, Mnie Jarvis wyprowadził na prostą swego czasu :smile:

Wenlafaksyna 225 mg

przez Ewgf 12 kwi 2015, 21:55
Nie chodzi o żydzenie bo te 55zł na 3 paki efectinu bym wyciułał, wyciułał bym i 200 zł gdybym wiedział że mi pomoże bardziej. Póki co nie wierzę w lepsze "oryginały" i dlatego kupuję zamiennik.
Turbolaxa 600mg

przez tracershy 12 kwi 2015, 21:59
Ja po jarvisie dużo spałem, musiałem przerzucić się na efectin żeby się pobudzić

przez szaraczek 12 kwi 2015, 22:00
Ewgf, Ty bierzesz 450 wenlafaksyny z przepisu lekarza czy sam sobie ustaliłeś takie dawkowanie?

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 12 kwi 2015, 22:50
Ja jestem ciekaw jak się czujesz po takiej końskiej dawce...

przez Ewgf 12 kwi 2015, 23:02
Pisałem już 38 tysięcy razy jak się czuję po tej dawce. Wystarczy pogrzebać w postach wstecz.
Sam se ustaliłem z przepisu lekarza :D Powiem tak - po 40mg fluoksetyny czułem bardziej serotonine niz teraz. Lek się chyba jeszcze rozkręca? :O Wątpię ...
Turbolaxa 600mg

przez MalaMi1001 13 kwi 2015, 08:45
A ja osobiście czuję ogromną różnicę między generykami a orygianlnym efectinem, który teraz biorę. Najlepszy był jednak Velafax o natychmiastowej formie uwalniania, który brałam jako pierwszy. Po pierwszej tabletce się porzygałam, miałam drgawki i myślałam, że zejdę, ale za to jak się wkręcił z rana dostawało się takiego kopa do działania, że mała bania. Najgorszy był Efevelon, ale swego czasu zjadłam go dużo, bo był za złotówkę w aptece obok przychodni :D Teraz jestem na Efectinie, nie mam zdania o oryginale, bo generalnie wenla na mnie już nie działa, więc nie ma o czym dyskutować.

Sortuj wg