WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Patryk29 12 kwi 2015, 13:44
szaraczek, Za krótko brales ten lek, po czasie ten lek robi z ciebie zamulenca, troszke mniej jak leki z grupy ssri, co do paroksetyny to sie zgadzam, dla mnie ten lek to tragedia, przereklamowane gówno.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez szaraczek 12 kwi 2015, 13:46
agusiaww, Efekt leczenia jakiś tam był po tych 3 miesiącach kuracji, ale niestety po nagłym odstawieniu dużo objawów choroby wróciło dużo bardziej nasilonych a na dodatek doszły kolejne których nie miałem. Bardzo żałuję, że tak postąpiłem. Nie wiedziałem, że odstawienie tzw. "cold turkey" może być aż takim szokiem dla organizmu. Mądry Polak po szkodzie. Właściwie to zastanawiam się czy nie powrócić znowu do tego leku bo to był mój pierwszy lek i bardzo miło wspominam stan jaki nastąpił w chwili zaskoczenia leku. Teraz jestem daleki od tego.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 13:48
szaraczek, Po ustapieniu depresji, powinno sie brac minimum pól roku czasu przy pierwszy epizodzie, najczescie ludzie biore leki rok czasu i potem odstawiaja, ty odstawiles po 3 miesiacach, gdzie ten lek mozna powiedziec dopiero sie konkretnie rozkrecil, duzy blad. :time:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szaraczek 12 kwi 2015, 13:52
Patryk29, Wiem, że za krótko bo ledwo co wenla się wkręciła po tych 3 miesiącach brania a ja brałem ją jeszcze tylko dwa tygodnie i bach! odstawiłem. Lekarz jeszcze w trakcie kuracji ostrzegał mnie żeby nie próbować samemu odstawiać ale nie myślałem, że może to pociągnąć za sobą aż takie konsekwencje. A czułem się już tak dobrze.

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 13:54
szaraczek, Masz chociaz lekarza wporzadku, bo powiedzial ci zeby nie próbowac samemu odstawiac, Na przyszlosc bedziesz wiedzial, zeby jednak sluchac rad lekarzy od glowy, bo to nie sa jednak zarty. :pirate:

przez szaraczek 12 kwi 2015, 13:55
Patryk29, Myślisz, że mogło spowodować to jakieś trwałe zmiany w mózgu?

Wenlafaksyna 225 mg

przez Patryk29 12 kwi 2015, 13:56
szaraczek napisał(a):Patryk29, Myślisz, że mogło spowodować to jakieś trwałe zmiany w mózgu?

Watpie, no chyba, ze jestes wyjatkowym pechowcem i zdarza sie takie cos raz na 100000
A teraz nadal masz te objawy co na poczatku po odstawieniu??
Ostatnio edytowano 12 kwi 2015, 13:57 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz

przez szaraczek 12 kwi 2015, 13:56
Patryk29, P.S. Od tamtej pory mam już właściwie trzeciego lekarza bo to było dość dawno temu, ale od tamtej pory jakoś nie mogę się poskładać w całość :(

Wenlafaksyna 225 mg

przez tracershy 12 kwi 2015, 15:21
agusiaww, najdziwniejsze jest że uczucie speeda i ponadprzeciętnej energii miałem tylko jak brałem efectin. Żaden generyk nie dawał mi takiego kopa, miałem wrażenie że efectin jest po prostu mocniejszy niż jego wszystkie generyki w takiej samej dawce. Pewnie to przez sposób wytwarzania substancji, kumpel farmaceuta zdradzał mi różne ciekawe rzeczy na temat sposobu powstawania leków i jego zastępników.

przez szaraczek 12 kwi 2015, 15:38
Dlaczego wenlafaksyna za drugim razem już nie zaskoczyła? :-|

Wenlafaksyna 225 mg

przez agusiaww 12 kwi 2015, 18:54
szaraczek, jezeli za szybko odstawiasz lek to objawy moga powrocic nasilone. Natomiast jak w miare dobrze funkcjonujesz na welbutrinie to go nie zmieniaj. Co rozumiesz przez trwałe zmiany mozgu? Jakie masz konkretnie objawy?

tracershy, widocznie na Ciebie tak działa :) mnie stabilizuje -nie mam kopow, nie mam speedu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Progressive 12 kwi 2015, 19:07
Jak długo po odstawieniu jest szansa zeby na nowo 'zaskoczyla' ?

przez szaraczek 12 kwi 2015, 19:21
agusiaww, Po tym jak nagle odstawiłem wenlafaksynę wystąpiły objawy z odstawienia czyli: z dolegliwości fizycznych (objawy grypopodobne, brain zapsy, nudności, uczucie bycia pijanym) i te trwały jakiś tydzień czasu nie licząc brain zapsów które trwały z dwa tygodnie, ale pomimo tego pojawiło się jeszcze jakieś rozchwianie emocjonalne, napady paniki, dużo głębsza depresja niż przed rozpoczęciem leczenia, agresja, drażliwość, pobudzenie z dużym lękiem i te objawy nie mijały pomimo upływu kolejnych miesięcy dlatego też po niecałym roku od tego nagłego odstawienia zdecydowałem się wrócić do leku. I tak jak poprzednio brałem go najpierw w dawce 75 mg/dobę w postaci o przedłużonym uwalnianiu a później już 150 mg/dobę przez kilka następnych miesięcy. Ale tym razem lek już nie zaskoczył a wymienione wcześniej objawy nie ustąpiły. W międzyczasie podjąłem też grupową terapię na oddziale leczenia nerwic i tam stopniowo odstawiano mi wenlafaksynę i co ciekawe po odstawieniu całkowitym nie wystąpiły żadne objawy odstawienne. Podejrzewam, że to dlatego bo lek po prostu za drugim razem nie zadziałał. A powyższe objawy wciąż się utrzymywały dlatego też po następnych kilku miesiącach już po zakończeniu terapii dostałem od lekarza paroksetynę która tylko mnie zamuliła a na powyższe objawy niewiele pomogła. Na dodatek spowodowała jeszcze kilka dodatkowych nieprzyjemnych rzeczy które teraz z kolei próbuję wyleczyć Wellbutrinem :/ Są to zaburzenia seksualne, anhedonia i spłaszczenie emocjonalne. Na razie Wellbutrin nie działa, tak samo Doxepin, ale biorę dopiero 10 dni. Zastanawiam się nad trzecim powrotem do wenlafaksyny. A nóż tym razem zaskoczy jak za pierwszym razem. Dostałem też propozycję sertraliny od lekarza. Nie wiem trochę co robić. Do tej pory wenlafaksyna podziałała na mnie najlepiej i tęsknię za tamtym stanem kiedy poczułem się wreszcie jak zdrowy człowiek. Nie wiem też czy warto wracać teraz do wenlafaksyny skoro cierpię na anhedonię po paroksetynie czy lepiej szukać jakiegoś leku który spowoduje jakiś odblok tych emocji. Chyba, że ten zanik emocji to po prostu przez nerwicę i depresję ale to byłby duży zbieg okoliczności bo stało się to akurat po wdrożeniu do leczenia paroksetyny. Eh. Masa pytań ;)

Wenlafaksyna 225 mg

przez slow_down 12 kwi 2015, 19:25
Jaka dawka fluwoksaminy serotoninowo odpowiada 150mg wenlafaksyny?
slow_down

Sortuj wg