WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez cytrynka84 09 kwi 2015, 20:51
Ewgf, Prawie wszystkie leki działają 24h (oprócz fluo,która trzyma 2 doby,albo i dłużej,jak nie weźmiesz fluo,2 dni to nie odczujesz)Reszta SSRI,SNRi,Miansa,Mirta działa ok doby.
Jak tak Ci się dzieje,no to spróbuj.Dziwne to strasznie i coś nie "halo",ze tak organizm reaguje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 09 kwi 2015, 20:51
MalaMi1001, Cierpisz tez na jakies zaburzenia lękowe ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Ewgf 09 kwi 2015, 21:11
agusiaww, no centralnie, 2 razy mi się tak zdarzylo ;d jak mnie pogoniło ... Poczekam jeszcze jakis czas i zobacze co się będzie działo ;d
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 10 kwi 2015, 08:49
Patryk29, nie mam takowych zdiagnozowanych. Zdiagnozowaną mam dystymię i podczas pobytu w szpitalu próbowano mi zdiagnozować zaburzenia osobowości. Próbowano to dobre słowo, partacze.

przez Patryk29 10 kwi 2015, 10:00
MalaMi1001, Jeżeli nie odczuwasz lęków to ja bym celował w stymulanty na początek wellbutrin ten lek powinien dać ci kopa, ale on jest znany z tego że lubi szybko przestać działać, może selegilina, jeżeli ktoś by ci wypisał to metylofenidat albo etylofenidat, niskie dawki neuroleptyków.

przez MalaMi1001 10 kwi 2015, 13:22
Patryk29, czytałam o Wellbutrinie, ale cena mnie odstrasza. Teraz będę płaciła stówę miesięcznie za inny lek, który biorę (nie psychotrop) plus wizyty u lekarzy, no kurde nie mam teraz warunków finansowych żeby wbijać się w tak drogi lek, chociaż powiem szczerze, że bardzo mnie intryguje. Nie brałam jeszcze leku o takim profilu działania. Na selegilinę chyba nie mam co liczyć, wyprowadziłam się ze swojej miejscowości i nie mam już kontaktu z doktorkiem, który zwyczajnie pytał czego oczekuję od leku i razem kombinowaliśmy co mnie tu postawi na nogi (w skrócie lekarz z otwartym umysłem). Na metylo czy etylo nie liczyłabym w 100%, w takim kraju żyjemy. Neuroleptyków boję się jak ognia ze względu na ogromne tycie po nich i zespół parkinsonowski. Myślę jeszcze nad tianeptyną.

Widzisz, dzisiaj z rana czułam się dobrze, teraz znowu mam wrażenie, że mam spuchnięty mózg i nie jestem w stanie myśleć, skoncentrować się, nie chce mi się mówić, czuję się senna i fizycznie wyczerpana. Mam tak gdzieś od południa do samego wieczora. Najlepiej jest rano, zatem wniosek jest taki, że wenla to koljeny zamulacz i tyle :?

przez Ewgf 10 kwi 2015, 16:38
A ja uznałem że mianseryna mi ubija efekt wenlafaksyny o który mi chodzi. Mianseryna pogłębia moją somatykę. W ogole jak tak popatrzeć z boku to jest to do dupy lek bo się po nim tyje(zwolniony metabolizm, apetyt wzrasta i się puchnie. Dobrze że tylko 10mg biorę. I piszczy mi w uszach jakoś tak dziwnie od tego też. Jakby jakaś maszyna pracowała :O Raz chyba wlasnie zapomnialem wziasc mianse na noc i na drugi dzien sie czulem o wiele lepiej... musze to sprawdzić ;d
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Progressive 11 kwi 2015, 10:35
Jak macie ze schodzeniem z wenlafaksyny? Ja schodziłem od jakiegoś czasu, wcześniej z dawki 225, później dłuższy okres czasu trzymałem się na dawce 150 i z niej stopniowo do zera, przy końcu biorąc tylko małe dawki jak pojawiały się masakryczne nudności. Od kilku moze kilkunastu dni nie biorę w ogóle i jest fatalnie, czuje się gorzej niż zanim zacząłem brać, problemy ze snem, budzenie sie rano, bole brzucha, brak checi na cokolwiek, ogolem jak wrak. To objawy odstawienne czy powinienem myśleć o powrocie do leku. W trakcie jego brania było bez szału, ale znośnie.

Dodam, że próbowałem zagłuszyć te objawy biorąc Cloranxen który został mi z czasów kiedy miałem go przepisanego doraźnie, ale teraz nawet 4 tabletki nie przyniosly żadnego skutku. Samą wenlę brałem przez ok. rok.

przez cyranka 11 kwi 2015, 11:46
Witam,
Zacznę może od tego, ze nie mam doświadczenia w kwestig lekow, więc każda porada jest dla mnie na wagę złota. Od 19 dni biorę lek symfaxin w dawce 75mg, jest to mój pierwszy lek i nie wiem co mam mysleć o jego działaniu. Choruje od 9miesięcy na uogólnione zaburzenia lękowe i psychiatra uznał, że zaczniemy lec zenie od wenlafaksyny. Póki co nie ma żadnej poprawy, w dodatku po dwóch tygodniach zaczęłam cierpieć na bezustanne i uporczywe bóle głowy (jestem pewna, że to od leku, bo nigdy głowa nie bolala mnie w taki sposób). Pojutrze miną mityczne 3tyg., za 5dni wizyta u lekarza. Czy mam sie spodziewać zmiany leku na inny? Boję się, że narobie sobie innym lekiem jeszcze wiekszego bałaganu w głowie. Może dawka jest za duża, a może powinnam jeszcze poczekać. Jeśli te bóle to skutek uboczny to dlaczego pojawił sie dnpiero po dwóch tygodniach. Czy ktoś z was miał podobnie?

przez MalaMi1001 11 kwi 2015, 12:15
Progressive, ja te wszystkie SSRIje odstawiałam tak, że dochodząc do minimalnej dawki przy której uboki jeszcze nie występują starałam się brać ją najpierw codziennie, później co drugi dzień, później co trzeci itd... Może za szybko zszedłeś do zera? Skoro teraz jest tak źle może zapodaj sobie jakąś minimalną dawkę, np. mniejszą niż tą na której skończyłeś. Powinno doraźnie pomóc. Ja miałam przy odstawianiu tych wszystkich proszków straszne prądy, co przeszkadzało przy prowadzeniu samochodu np. i tak z tym walczyłam.

cyranka, wenla to ogólnie ciężki lek do zaakceptowania przez organizm, być może jest po prostu nie dla Ciebie i może Cię czekać zmiana leku. Czujesz kołatanie lub mocne bicie serca? Mierzyłaś sobie ciśnienie?

przez cyranka 11 kwi 2015, 12:54
MalaMi1001, dzięki za odpowiedź.

Mocne bicie serca odczuwam od samego początku nerwicy, przy byle wysiłku czuję, że mnie zatyka w klatce piersiowej. Ciśnienia nie mierzę, bo na sam widok ciśnieniomierza łapie mnie panika, bywało, że miałam puls ok.150, ale samo ciśnienie mimo wszystko zawsze było w normie. Jeśli wenlafaksyna to taki ciężki lek to może lekarz przesadzil i na początku powinien zaproponować coś lagodniejszego, tylko co? Sertralinę? Aha, czuję też dziwne tykanie w głowie, ale to nawet miłe, bo przypomina mi, że mam jeszcze mózg :D

przez Patryk29 11 kwi 2015, 13:00
cyranka, Moim zdaniem powinien byl ci wypisac slabszy lek na poczatek, ten lek to siekiera jesli chodzi o wchodzenie na niego i schodzenie z niego, na zaburzenia lekowe jest dobry, ale na poczatek mozna bylo cos lzejszego.

przez cyranka 11 kwi 2015, 13:26
Patryk29 napisał(a):cyranka, Moim zdaniem powinien byl ci wypisac slabszy lek na poczatek, ten lek to siekiera jesli chodzi o wchodzenie na niego i schodzenie z niego, na zaburzenia lekowe jest dobry, ale na poczatek mozna bylo cos lzejszego.

Ech, pytanie co tu powiedzieć lekarzowi czy poprosić o zmianę leku czy brnąć jeszcze jakiś czas w wenlafaksynę w nadziei, że zadziała. Na bóle głowy trochę pomaga lorafen, ale to nierozsądne traktować go jako lek przeciwbólowy, więc muszę na razie jakoś to wytrzymać.

przez tracershy 11 kwi 2015, 15:00
Witam wszystkich po kilku latach nieobecności vna forum :-) Od 6 lat biorę efectin w dawce 150 mg i na noc miansec 30 mg, bo bez tego nie mogłem spać. Wenlafaksynę stosowałem początkowo na depresję i stany lękowe, ale później okazało się że jest zbawienna też w innej kwestii. Choruję na mózgowe porażenie dziecęce. Objawia się u mnie wzmożonym napięciem mięśniowym. Wenlafaksyna wyłączała moją nadmierną emocjonalność, blokowała dopływ bodźców z zewnątrz i uednocześnie zmniejszała somatyczne objawy mojej choroby, miałem większą kontrolę nad swoim ciałem i nawet przy dłuższej przerwie w rehabilitacji czułem się mega sprawny. Ale po 6 latach czuję się trochę jak cyborg, stałem się obojętny, nieczuły i mam dość fałszywego chemicznego spokoju. Chcę odstawić wenlę. Metodą prób i błędów przekonałem się, że nie mogę za szybko zmniejszać dawki bo jest masakra, od razu odbiło się na stanie fizycznym. Od kilku dni odsypuję z kapsułki 1/5. Jak długo powinienem to odstawiać i po jakim czasie zmniejszać dawki?

Sortuj wg