WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ewgf 08 kwi 2015, 20:04
A do mnie dopiero dotarło że wenla dopiero się rozkręca, dziś w nocy poczułem taki strzał serotoniny że mi sie tak błogo leżało. Dziwne to bo po fluo żem pływał już po paru dniach a wenla dopiero mnie trzepła po miesiącu? Aż się boje co to będzie za miesiąc ;p Trzeba będzie zmniejszać dawe, hehe. Ciekawe że jak ostatnio szedłem po mieście to był wyswietlacz cyfrowy który pokazywał miejsca wolne na parkingu, pokazywał 375. Teraz widzę że wenla z początku podnosi noradrenaline i z tego jest taki niepokój i przyspieszenie, dopiero teraz mi się włącza relaks, upragniony relaks i ustępują dolegliwości somatyczne.
cytrynka84, rozgryziesz czy nie rozgryziesz co za różnica?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Kimek 08 kwi 2015, 20:40
Ja na wenli jestem ponownie od blisko miesiąca.Do dzisiejszego dnia brałem dawkę 75mg natomiast od dziś biorę dodatkowo 37,5 w południe.Rano biorę Efectin a w południe Faxolet(zamiennik).Co dziwne Efectin 37,5 jest droższy i bez zniżki w odróżnieniu od 37,5.Natomiast Faxolet już jest na zniżkęi pakowany po 28 a nie jak Efetctin 37,5( po 10 lub po 30szt).Generalnie po powrocie na wenle odczułęm jakąs poprawę, z pewnością lepiej się czuje niż na weelbutrinie który brałem wcześnij..Depersonalizacja mnie męczy ale jakieś przebłyski normalności nieduże bo nieduże ale są.Dzis po podwyższeniu dawki cos boli mnie głowa , ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia organizmu do większej dawki leku.Mój lekarz swierdził, że na zaburzenia lękowe z napadmai lęku dawka 75 była zbyt mała, że powinno si ę brac 150, to jest taka dawka optymalna ale to też jak stwierdził zalezy od intensywności objawów

przez cytrynka84 08 kwi 2015, 20:43
Ewgf, no taka,ze lek moze działać krócej niż 24 h Bierzesz w dawkach podzielonych,czy cala dawkę naraz? Jak w 2 dawkach to mozesz pogryźć.

-- 08 kwi 2015, 19:59 --

Przy przedłużonym uwalnianiu substancja uwalnia się stopniowo.Jak rozgryziesz uwolni się od razu cala dawka i bedzie działało moze mocniej,ale krócej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewgf 08 kwi 2015, 22:26
cytrynka84, ale to jest jednolita zbita masa jak otworzysz kapsułke to są takie małe tableteczki po 12.5mg, Jak ją przecinam na pół to nic nie widac żeby tam były jakieś warstwy. To jest jakoś uwięzione w jakims polimerze "powidon" który powoduje że ta substancja się wolniej wchłania. Jak np. masz alvente to w niej są takie malutkie kuleczki moze z pół milimetra i mi może powiesz że zrobili warstwy jakieś albo nie wiem w sumie bezsensu... Dzisiaj porozgryzałem i szału jakiegoś nie było. Wszystko biorę rano. Pewnie to jest tak że to się wolniej rozpuszcza przez co dłużej wchłania, w sumie rozgryzienie może zwiększyć powierzchnie działania soków trawiennych i przyspieszyć wchłanianie. W sumie masz po części rację ale z drugiej strony to jednak nie bedzie działać tak jak czysta wenlafaksyna tylko przez to że to jest rozdrobnione.
Turbolaxa 600mg

przez magnolia84 08 kwi 2015, 22:29
Kiedyś otwierałam kapsułkę Efectinu i dzieliłam granulat po równo do opłatkowych kapsułek sprzedawanych w aptece
magnolia84

przez MalaMi1001 09 kwi 2015, 15:02
No ja jestem mega niezadowolona z wenli. Generalnie jak przy wszystkim co działa na serotoninę moja motywacja równa się zero, nie chce mi się kompletnie nic, zaczynam czuć to goowniane fizyczne zmęczenie, które nie wynika z niczego co mogłoby się odbyć naturalnie. W towarzystwie mogę siedzieć i się słowem nie odezwać, nie chce mi się, poza tym czuję się jak umysłowy impotent - nie mam nic do powiedzenia, w głowie totalna pustka. Straszne goowno, działanie na noradrenalinę odczuwam tylko jako bezsenność, ale nie ma żadnej aktywizacji, serotonina przebije totalnie każde pozytywne działanie. Czego mogę spróbować zamiast tych dziadoskich SSRI i SNRI, a co mnie nie zrujnuje finansowo? Od razu mówię, że jadłam moklobemid, sprawdził się fantastycznie gdyby nie to, że sporo przytyłam dlatego do niego nie wrócę. Nie chcę serotoninowej zamuły, bo to wpędza mnie w jeszcze większego doła :why:

przez Ewgf 09 kwi 2015, 16:02
MalaMi1001, Może seksu?
Turbolaxa 600mg

przez MalaMi1001 09 kwi 2015, 17:23
Ewgf napisał(a):MalaMi1001, Może seksu?

A po co bierzesz taką baterię leków? Może seksu?

przez slow_down 09 kwi 2015, 17:28
MalaMi1001 napisał(a):No ja jestem mega niezadowolona z wenli. Generalnie jak przy wszystkim co działa na serotoninę moja motywacja równa się zero, nie chce mi się kompletnie nic, zaczynam czuć to goowniane fizyczne zmęczenie, które nie wynika z niczego co mogłoby się odbyć naturalnie. W towarzystwie mogę siedzieć i się słowem nie odezwać, nie chce mi się, poza tym czuję się jak umysłowy impotent - nie mam nic do powiedzenia, w głowie totalna pustka. Straszne goowno, działanie na noradrenalinę odczuwam tylko jako bezsenność, ale nie ma żadnej aktywizacji, serotonina przebije totalnie każde pozytywne działanie. Czego mogę spróbować zamiast tych dziadoskich SSRI i SNRI, a co mnie nie zrujnuje finansowo? Od razu mówię, że jadłam moklobemid, sprawdził się fantastycznie gdyby nie to, że sporo przytyłam dlatego do niego nie wrócę. Nie chcę serotoninowej zamuły, bo to wpędza mnie w jeszcze większego doła :why:

Dobrze Cię rozumiem. Dawniej w towarzystwie miałem wiele do powiedzenia. Teraz czuję się wśród ludzi jak totalny idiota. Milcząc, czuję się jak kretyn i wstyd mi za samego siebie.
Wenla też powoli się u mnie wypala. Zostało tylko pobudzenie noradrenalinowe, które nie pozwala spać i nasila puls. Pozostaje nam czekać aż Brintellix albo Cymbalta stanieją. Lub bawić się w jakieś neuroleptyki - ja od paru dni biorę Abilify. Ewentualnie stabilizatory nastroju.
slow_down

przez Patryk29 09 kwi 2015, 17:34
MalaMi1001 napisał(a):No ja jestem mega niezadowolona z wenli. Generalnie jak przy wszystkim co działa na serotoninę moja motywacja równa się zero, nie chce mi się kompletnie nic, zaczynam czuć to goowniane fizyczne zmęczenie, które nie wynika z niczego co mogłoby się odbyć naturalnie. W towarzystwie mogę siedzieć i się słowem nie odezwać, nie chce mi się, poza tym czuję się jak umysłowy impotent - nie mam nic do powiedzenia, w głowie totalna pustka. Straszne goowno, działanie na noradrenalinę odczuwam tylko jako bezsenność, ale nie ma żadnej aktywizacji, serotonina przebije totalnie każde pozytywne działanie. Czego mogę spróbować zamiast tych dziadoskich SSRI i SNRI, a co mnie nie zrujnuje finansowo? Od razu mówię, że jadłam moklobemid, sprawdził się fantastycznie gdyby nie to, że sporo przytyłam dlatego do niego nie wrócę. Nie chcę serotoninowej zamuły, bo to wpędza mnie w jeszcze większego doła :why:

Mam podobnie :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez cytrynka84 09 kwi 2015, 18:37
Ewgf, Tak, ludzie mówią,zeby nie rozgryzac,bo traci właściwości ER.Rob jak uważasz.Nie sprawdzałam na sobie,czy jakos inaczej/krocej działa.Alprazolam SR,jak rozgryziesz to,działa jak "zwykły"Alpra SR zaczyna działać po ok godzinie od zażycia i działa dłużej.Zwykly Alprazolam działa po
15-30 min.I wenla i Xanax SR maja uwalniają się stopniowo.Xanax SR też nie ma warstw w tabletce,a jednak działa z opóźnieniem i inaczej niż "zwykły".Sprawdzilam na sobie dział.Xanaxu SR.
Może jest tak jak piszesz,ze rozgryzienie nie ma żadnego wpływu na dzialanie/wlasciwosci Wenli.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ewgf 09 kwi 2015, 18:55
cytrynka84, wlaśnie przez ten krótki okres dzialania nie lubie wenli wolalbym zeby dłużej dzialała. Ja tego o przedłużonym działaniu po prostu nie trawie, ja autentycznie kilka razy wysrałem te białe tableteczki normalnie to pływa na powierzchni :PPP Oszczędze szczegółów... Wiem coś jest z tym nie tak jesli chodzi o mnie.
Turbolaxa 600mg

przez agusiaww 09 kwi 2015, 20:08
Z kolei ja wyglądałam jak zombi jak schudłam w trakcie depresji i ważyłam 43 kg :) Po wenli wyglądam ok :mrgreen:

-- 09 kwi 2015, 19:09 --

Ewgf, i widziałes to w wc jak to pływało ? :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez MalaMi1001 09 kwi 2015, 20:15
slow_down napisał(a):Dobrze Cię rozumiem. Dawniej w towarzystwie miałem wiele do powiedzenia. Teraz czuję się wśród ludzi jak totalny idiota. Milcząc, czuję się jak kretyn i wstyd mi za samego siebie.
Wenla też powoli się u mnie wypala. Zostało tylko pobudzenie noradrenalinowe, które nie pozwala spać i nasila puls. Pozostaje nam czekać aż Brintellix albo Cymbalta stanieją. Lub bawić się w jakieś neuroleptyki - ja od paru dni biorę Abilify. Ewentualnie stabilizatory nastroju.

No ja nie chcę póki co ładować się w neuroleptyki. Potwornie boję się ich skutków ubocznych. Mam jeszcze całe życie żeby je przetestować, ale niestety nie zakładam, że nie będą mi potrzebne. Może kiedyś będzie tak źle, że będzie to jedyny ratunek. Ja jeszcze myślałam o Wellbutrinie, ale cena nie zachęca no i lekarze zauważyłam, ze nie są chętni przepisywać. Nie powiem, bo wenla wyciągnęła mnie za pierwszym razem z zaje/istego goowna, tym razem się nie sprawdza mimo, że miałam przerwę w braniu leków. Od wczoraj też biorę izotretynoinę, która może nasilać objawy depresji, ale chyba jedna tabletka to za wcześnie, zeby mówić, że mi się pogarsza. Lata temu też brałam wenlę i izo i nie odczułam żadnych działań ubocznych z kręgu depresji przez izo. W każdym razie na wenli czuję się jak intelektualne zero, nie mam w zasadzie żadnych mysli w głowie, cholernie cieżko jest mi się wypowiedzieć. Poczekam jeszcze kilka dni i jak coś to odstawię ten shit. Nie da się tak funkcjonować, już chyba z dwojga złego wolę ryczeć całymi dniami i popadać w swoje paranoje niż cofać się w rozwoju do rozwielitki.

Sortuj wg