WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 05 kwi 2015, 21:20
Mechanizm powstania objawów odstawiennych
Nie jest znany. Sformułowano hipotezę, że w wypadku leków z grupy SSRI u podstawy zespołu odstawienia leży ostry niedobór serotoniny w synapsach spowodowany wzmożeniem wychwytu zwrotnego serotoniny po nagłym odstawieniu leku przeciwdepresyjnego wraz z wywołanym leczeniem zmniejszeniem wrażliwości receptorów dla serotoniny oraz zmniejszeniem ich gęstości.
http://online.synapsis.pl/Problemy-z-to ... jnych.html

The leading hypothesis is that after the antidepressant is discontinued, there is a temporary deficiency in the brain of one or more essential neurotransmitters that regulate mood, such as serotonin, dopamine, norepinephrine, and gamma-Aminobutyric acid, and since neurotransmitters are an interrelated system, dysregulation of one affects the others.[1][9]
http://en.wikipedia.org/wiki/Antidepres ... n_syndrome

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 21:30
Znam ten problem, dobrze, że wrzuciłeś ten link. Widzisz, "sformułowano hipotezę" hah, tak jak sformułowano hipotezę, że depresja bierze się z niedoboru ser w mózgu, a pigułki szczęścia ten poziom wyrównują. :roll: Jak mówiłem, podczas brania tramadolu też dochodzi do desentyzacji/downregulacji, a takie cyrki się nie dzieją. Wniosek? Teoria jest zbyt uproszczona i niedopracowana. To, co widzą nasze instrumenty badawcze to zmniejszenie poziomu ser, ale musi istnieć jakiś mechanizm pośredni, który daje takie, a nie inne objawy... rozmawiałem o tym z bardzo dobrym psychiatrą, sam też twierdził, że mechanizm nie jej znany, a samo wahanie poziomu ser nie wszystko tutaj tłumaczy.

przez lunatic 05 kwi 2015, 22:01
a masz jakąś inną hipoteze?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez doopamina 05 kwi 2015, 22:03
mrs.hanger napisał(a):Wie ktoś ile takie tragiczne samopoczucie po odstawieniu może trwać?

najgorsze jest kilka pierwszych dni, później jest już lepiej, skutki odstawienia mogą się utrzymywać do 3 tyg, ale z każdym dniem powinny być coraz słabsze.
wcześniej Aisha*

przez mrs.hanger 05 kwi 2015, 22:08
Jakoś wytrzymam. Dzięki za odpowiedzi.
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez Dark Knight 05 kwi 2015, 22:21
W przypadku benzo tez 3 tygodnie

przez benzowiec84 05 kwi 2015, 23:20
NieznanySprawca2.0 napisał(a):Znam ten problem, dobrze, że wrzuciłeś ten link. Widzisz, "sformułowano hipotezę" hah, tak jak sformułowano hipotezę, że depresja bierze się z niedoboru ser w mózgu,

od kiedy to serotonina odpowiada za depresje ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ewgf 06 kwi 2015, 08:41
Mowicie że mamy trzymać się tematu a sami śmiecicie. Ja zawsze jak piszę to piszę n/t wenli do tego dodając coś troszke nie na temat, tak przy okazji. I proszę mnie tu nie obrażać od wariatów, bo na pewno se potrafię lepiej leki dobrać niż nie jeden konował by to zrobił, no ale co ja tam wiem ... na pewno benzo czy zolpidemy na noc by były dla mnie dobre, lepsze niż promazyna i chlorprotixen... Ja tu głównie mówię o sobie. I też pier*olicie bo ja odstawiałem wenle na strzał z dnia na dzien, 150mg i jakoś się nie ze*rałem, nie chodziłem po ścianach. Ciulatej baletnicy to i przeszkadza rąbek u spódnicy. :)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Dark Knight 06 kwi 2015, 09:52
Ojj jak mi klona brakuje :/ relanium to wogole nie czuc :) Najlepeij to klona wogole nie ruszac zeby nie wiedziec jak milo moze byc :)

przez depresyjny098 06 kwi 2015, 11:19
A czujecie siebię na tym leku, innych ludzi, sytuację. Ja jakos ni cholery. Moze za krotko biore, ale przeszkadza mi to. Pustka w srodku. Nic nie czuje.

przez kalikali1 06 kwi 2015, 12:27
Rzeczywiście objawy odstawienne trwają 3tyg,czyli średnio jak rzucasz cold turkey lek średnio już po 5-7 dniach masz standardowo walenie prądem,okropną drażliwość i inne przejebane niespodzianki.Ale po miesiącu średnio wszystko przechodzi.Wiem coś o tym bo dalej zdycham po rzuceniu klomipraminy 225mg cold turkey.Te leki są gorsze niż benzo bo nie dość że gówno dają to jeszcze zdychasz jak odstawiasz.Nie radzę tak robić bo ludzie bez benzo z ciężką nerwicą/depresją mogą sie zabić tak te objawy są przejebane.Wiadomo taka fluo przez okres półtrwania jest lajtowa ale paro czy wenla to piekło. :shock:

przez wisnia80 06 kwi 2015, 16:31
depresyjny098 napisał(a): Pustka w srodku. Nic nie czuje.

Ufff ile bym dał żeby coś takiego mieć. Emocje to zguba ludzkości.

przez Zbychu 1977 06 kwi 2015, 16:35
wisnia80 napisał(a):

Raczej tylko te złe.
Zbychu 1977

przez benzowiec84 06 kwi 2015, 20:54
wisnia80 napisał(a):

wybacz mu bo nie wie co czyni . nie grzesz. dostaniesz anhedonii , że będziesz tylko leżeć w łózku i patrzeć w sufit , bo nie właczysz telewizora bo po co , nie ruszysz sie bo po co , nie wstaniesz rano bo po co , emocje to motor napędowy . anhedonia to gorsze od depresji .

-- 06 kwi 2015, 19:56 --

Zbychu 1977 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):

Raczej tylko te złe.

te złe też są potrzebne . wy ludzie chcecie /cenzura/ wyłaczyć sobie złe emocje i miec same dobre :D to ćpajcie to tak będziecie mieli.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg