WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dark Knight 05 kwi 2015, 20:29
Ja nie mam juz i tak czego probowac wiec jedyne wyjscid zwiekszyc wenle i nie ma o co sie klocic dziwne tylko ze max dawke serty 200 mg chcial przepisywac a wenli juz nie kiedys leczylem sie u lekarki i sama proponowala 250 serty nie pamietam nazwiska niestety wiem ze byla to rownierz lekarka na odziale przyjmowala.w szpitalu zawsze przychodzila z odzialu na kilka godzin i przyjmowala w poradni przyszpitalnej fakt tez ze co chwila przyjmowal inny lekarz u mnie teraz najwazniejsze jest odstawienie klona calkowicie nie wiem moze mam plan zapisac sie na wizyte do nowego psychiatry i powiedziec mu ze biore aktualnie 300 wenli i baclo wlasnie chce wyprobowac ten lek skoro piszecie ze na fobie dobry

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 20:30
*Wiola*, No wiesz, miko i dark wiedzą o neurochemii/psychofarmakologii więcej, aniżeli dowolny z poznanych przeze mnie psychiatrów. :pirate: Czego o ostatnio wypowiadających się tutaj magikach powiedzieć nie można.

Ps. Niestety, studiów medycznych w przyspieszonym tempie nie ma, o ile dobrze wiem. :mrgreen: A szkoda, bo robota psychiatry to po prostu marzenie.

Ps2. Ok, kończę offtop.
Ostatnio edytowano 05 kwi 2015, 20:34 przez NieznanySprawca2.0, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 05 kwi 2015, 20:32
Wiola ,jak jeszcze nie maja swoich bloczków z receptami i ich nie wypisują , to można powiedzieć ,że są to niegrożni wariaci :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 20:33
Dark Knight, Nie rób tego, tolerancja poszybuje w górę a uzależnisz się fizycznie po jakimś czasie- odstawka to delirium bliźniacze do tym po alko/benzo. Jeśli chcesz używać baklo, rób to doraźnie, jak z benzo.

przez mrs.hanger 05 kwi 2015, 20:34
Brałam Alvente. Na temat skuteczności nie będę się wypowiadać, bo antydepresanty w ogóle mało mi dają. Ale mój organizm strasznie się od niej uzależnił. Już od 2 miesięcy próbuję ją odstawić. Wiadomo, najpierw 2/3 dawki, potem połowa, potem 1/3. Czułam się tak tragicznie, myślałam, że umieram. Zawroty głowy, okropne nudności. Nie mogłam sobie wtedy pozwolić na takie samopoczucie więc wróciłam do normalnej dawki. Potem znowu wzięłam się za odstawianie, jeszcze wolniej, pierwszy dzień po zupełnym odstawieniu znowu helikopter przed oczami i nudności. Nie wiem jak ja to gówno odstawie, chyba muszę po prostu się przemęczyć. Gra nie warta świeczki.
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez *Wiola* 05 kwi 2015, 20:35
NieznanySprawca2.0 napisał(a):[b]Ps. Niestety, studiów medycznych w przyspieszonym tempie nie ma, o ile dobrze wiem. :mrgreen: A szkoda, bo robota psychiatry to po prostu marzenie.

.

i dzięki Bogu , że nie ma ;)

-- 05 kwi 2015, 19:35 --

Kalebx3 napisał(a):Wiola ,jak jeszcze nie maja swoich bloczków z receptami i ich nie wypisują , to można powiedzieć ,że są to niegrożni wariaci :lol:

Ty chyba akurat doskonale wiesz , ze recepta to żaden problem :P
Moderator

przez Kalebx3 05 kwi 2015, 20:37
Ty chyba akurat doskonale wiesz , ze recepta to żaden problem

-zależy na co i w jakiej ilośći . Wizyty też kosztują ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 20:38
Nie męcz się mrs.hanger, idz do psychiatry po fluoksetyne, wytłumacz mu po co. I to mnie właśnie dobija w obsranych polskich psychiatrach- skazują ludzi na cierpienie, zamiast sami pomóc człowiekowi, tak nawiązując do wypowiedzi Wioli.

Numer z fluo polega na jej długim okresie półtrwania- jak zjedziesz na jednej paczce fluo, od razu zamieniając na nią wenle, to nie poczujesz efektów odstawienia.

Pozdrówka.

przez lunatic 05 kwi 2015, 20:46
NieznanySprawca2.0 napisał(a):
Numer z fluo polega na jej długim okresie półtrwania- jak zjedziesz na jednej paczce fluo, od razu zamieniając na nią wenle, to nie poczujesz efektów odstawienia.

pojedyncza dawka fluoksetyny kilkanaście razy słabiej podnosi serotonine niz wenla wiec i tak będzie skok serotoniny w dół po ich zamianie

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 20:56
Obniżenie poziomu serotoniny samo w sobie może nawet nie dać żadnej różnicy w samopoczuciu, tak zresztą jak jej podniesienie nie daje od razu polepszonego samopoczucia- vide pierwsza dawka ssri podbija mocno ser nie dając efektu antydep. Działanie tych leków jest znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli po prostu działanie na serotoninę- to tylko jeden z widocznych dla nas efektów ich działania. Tymczasem fluo dobrze się sprawdza na odstawkę wenli/paro. Pamiętaj też, że np tianeptyna obniża poziom serotoniny, a czasem daje zadowalający efekt antydep. u osób, u których ssri również działały dobrze, magia psychofarmakologii, muahhaha...

przez lunatic 05 kwi 2015, 21:00
nie chodzi o roznice w samopoczuciu tylko o efekty odstawienne, pojawiają sie na skutek gwałtownego obnizenia serotoniny jak sie lek odstawi albo zmniejszy dawke

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 21:06
Bzdura, tramadol też jest SNRI, i to silnym, o krótkim okresie półtrwania, a jego odstawienie nie wywołuje takich powikłań (tylko stricte opioidowy syndrom abstynencyjny). Powtarzam, samo "obniżenie" poziomu ser to niewystarczające wytłumaczenie dla tych objawów abstynencyjnych.

przez mrs.hanger 05 kwi 2015, 21:06
Wie ktoś ile takie tragiczne samopoczucie po odstawieniu może trwać?
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez NieznanySprawca2.0 05 kwi 2015, 21:11
mrs.hanger, brain zaps, dziwne, dysforyczne ciary, migający obraz + inne atrakcje, nie wiem, jakie objawy Ty masz, ale to ustępuje po paru dniach. Jeśli natomiast już masz depresję z odbicia, to hmmm...kiepsko. :?

Sortuj wg