WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez izaa 01 kwi 2015, 09:52
W tamtym czasie brałam chlorprotiksen. Do tego stilnox i wenla.

przez Patryk29 01 kwi 2015, 09:53
izaa, Ok wiec mialas konkretna depreche, wiec wiesz jak to jest :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez izaa 01 kwi 2015, 09:58
Patryk29, no wiem... i kiedyś też nie wierzyłam w działanie psychoterapii. Ale depresje ciągle nawracały, mimo brania leków, dlatego szansą była psychoterapia. Nie czekałam na NFZ tylko chodziłam prywatnie, bo bardzo utrudniała mi życie depresja (chociaż tylko w krótkim okresie miałam ciężką, potem umiarkowaną czy też lekką). No i obecnie jest ok, ale pogodziłam się, że idealnie nie będzie nigdy. Będa gorsze okresy :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sonka_85 01 kwi 2015, 10:18
Witajcie.
Od ośmiu miesięcy brałam Efevelon SR, w sumie dawki doszły do 300mg dziennie. Na szczęście depresja zanikła, czuję się już nieźle i według zaleceń lekarza mam od dzisiaj zmniejszać dawki - najpierw do 225 mg dziennie. Wiem, że zmniejszanie dawek musi trwać, ale czuję się fatalnie. Mam zawroty głowy, boli mnie brzuch, wszystkie kolory mam dziwnie wyostrzone, do tego mdłośći. Wiem, że przy zwiększaiu dawek organizm musi się przyzwyczaić, ale i przy zmniejszaniu??
Miał może ktoś z was coś podobnego, i czy coś działało? Czy po prostu muszę czekać na dostosowanie organizmu?
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez izaa 01 kwi 2015, 10:25
Sonka_85, miałam bardzo podobne skutki odstawienne. Na całkowite ustąpienie dolegliwości czekałam ok 7 dni.

przez Ewgf 01 kwi 2015, 10:57
Tym bardziej przy zmniejszaniu są zjazdy to normalne, przy zwiększaniu jest nawet przyjemnie z porównaniem do odstawiania. Wiecie co wczoraj byłem u takiej jednej konowałki co mi powiedziała. że to są dość mocne leki (wenla i chlorprothixen) z porównaniem do innych. A ja się pytam tzn. jakich innych, a ona że no tych innych "esseserajów" HAHA. Padłem. I być tu mądry jak ci lekarz takie pierdoły gada. Przecież to wszystko zależy od dawki, a wenla jest nawet słabsza serotoninowo niż fluo czy paroksetyna ... Ci lekarze w ogóle nie mają pojęcia o tych lekach, w ogóle... Już nie mówię że oni sami tego nie biorą...
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez agusiaww 01 kwi 2015, 11:15
Ewgf, oczywiscie ze czesc z lekarzy nie bierze ale mnostwo bierze leki, np schizofrenia jest czesto diagnozowana u osob majacych zawody np lekarza (znam kilku takich). Jezeli chodzi o psychiatrow to tez sie zdarzaja rozne odchyły i niedouczenia. W Polsce depresja jest na drugim miejscu pod wzgledem najczesciej wystepujacych chorob,dlatego co drugi Polak ma depresje na to wychodzi. Wlasnie taka natura człowieka nie ma czegos takiego ze zdrowy jest szczesliwy cały czas tez maja ludzie rozne załamania np moja kolezanka urodzila blizniaki, maja dwa lata a ona teraz dostala depresji bo nie wyrabia psychicznie z dziecmi i musi sie nimi zajmowac itd i robi to(jest na zwolnieniu aktualnie, bierze leki). A byla całkiem zdrowa, wiec patrzac na to co sie wokol dzieje to aktualne czasy sprzyjaja depresji, nerwicy oraz stres. Stres towarzyszy ludziom ciągle. Dlatego jak ktos pisze ze bierze lek i on nie dziala, to wg mnie nie ma czego oczekiwac, zaden lek nie sprawi ze ktos bedzie zadowolony i szczesliwy. Chodzi o jako takową stabilizacje i ktos moze powiedziec ze to wegetacja, ale zycie to nie jest bewerly hills i nalezy sie z tym pogodzic :) Tezmam okresy ze sie zle czuje, ale nie zamierzam ciagle sie nad soba uzalac, bo i tak co mi to pomoze. Nic. Wg mnie to jeszcze gorzej...dlatego osobiscie sadze ze kluczem do radosci i zadowolenia jest zdolnosc do zrozumienia ze nie ma czegos takiego jak pełnia szczescia i "dobre zycie".
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez margor26 01 kwi 2015, 11:28
po wizycie u lekarza znow bede zmieniac lek. Lekarz nie pozwolil mi odstawic leki. Wiec zamiast wenli bede brac sertraline do tego tak jak wczesniej trittico na noc ale gdyby to nie zadzialalo to po 3 tyg mam dodac spamilan 2xdz czy nie za duzo tego mozna brac tyle lekow? dzis zmniejszylam wenle do 75mg a od jutra dodaje do tego 25mg aposerty po tyg 1/2 wenli i cala serte a pozniej tylko serte. Boje sie zas nowy lek kurcze zeby chociaz to podzialalo. Skuteczna ta sertralina?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez agusiaww 02 kwi 2015, 10:53
margor26, to juz decyzja Twoja i lekarza. Czy skuteczna to trzeba poczytac w temacie sertraliny, oby dobrze działał. :great:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zygfryd 02 kwi 2015, 14:41
Hej,

od ok. miesiące biorę Wenlę w dawce 75mg rano.
Mam problem ze snem - zasypiam łatwo, ale najgorzej jest rano.
Budzik dzwoni o 7;05, a wtedy za każdym razem jestem w fazie ren przez co niesamowicie ciężko jest mi wstać a później przez cały dzień chodzę niewyspany. Macie na to jakieś rady? Śpię przeważnie min. 8 godzin.

przez Dark Knight 02 kwi 2015, 16:27
Moj lekarz nie chce zwiekszyc dawki do 300 mg uwaza ze 225 to duzo wiec chyba pora zmienic lekarza albo iechac na 2 fronty przeciez max to 375 tym bardziej ze serte np bralem w max dawce ,odstawiam aktualnie clona i lekarz zmienil na relanium ;/ lecz do klona to daleko ale jakos to gowna trzeba odstawic

przez novymivo 02 kwi 2015, 16:28
Mozna laczyc wenle z piwem ? Czy alkohol resetuje dzialanie leku ?
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez Ewgf 02 kwi 2015, 16:57
Dark Knight, zamienil stryjek siekierkę na kijek ;d Relanium działa aż do 2 tygodni, okres półrozpadu to 100 godzin i 200 godzin dla aktywnego metabolitu.
Zmień konowała bo 225 to jest dużo ale chyba dla dziecka. Mi ledwo coś tam pomaga te 450 jakbym się sztandarowych lekarzy trzymał to bym się jeszcze długo męczył. Ta dawka co biorę i tak jest chyba na granicy sensowności brania wenli.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Patryk29 02 kwi 2015, 17:13
Dark Knight, Podstawowe pytanie, ile czasu brales dawke 225mg ??
Relanium jak najbardziej ok przy schodzeniu z klona albo alpry, na /cenzura/ ma zmieniac lekarza?
Bo mu nie chce dawki 300mg przepisac, przeciez to jest duza dawka 300mg, lekarz ma doswiadczenie, tutaj nikt nie wie tyle co lekarz na temat depresji, mozemy blyszczec wiedza teoretyczna, ale z praktyka to ma nie wiele wspólnego, jezeli chcesz to sobie sam zwieksz na 300, ale ja ci gwarantuje, ze jak 225mg na ciebie nie dziala to i 300mg nie zadziala.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg