WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez cytrynka84 27 mar 2015, 23:50
novymivo, minimum po miesiącu ,powinno coś ruszyć.To co czujesz teraz to placebo i/lub skutki uboczne.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dark Knight 29 mar 2015, 21:08
A jak bym najchetniej wziol.wszystko co mozliwe zeby tylko byc pewnym siebie skurwys*nem tylko tacy ludzi w zyciu potrafia cos osiqgnac nie przejmuja sie byle gownem tak jak ja mocna psychika to podstawa dobrego zycia

przez Kot_ 30 mar 2015, 01:06
joaszy, i zaczyna się wedrowanie po lekach, tak to już bywa. Oczywiście życzę by coś zaskoczyło ładnie, tylko się nie zapętl w tych lekach, bo to błędne koło.

cytrynka84, mi mirta też nasilała lęk i bylem wlasnie taki roztrzęsiony. Ten lek może nasilać lęk niestety. CRF mnie dość dobrze uspołecznilo, czerpalem przyjemność z kontaktu z ludźmi, niestety ten pewien lęk bardzo przeszkadzał. Nie wiem jak opisać ten lek dokładnie, ale to właśnie takie roztrzesienie dziwne, objawy somatyczne czesto nasilone. Mimo wszystko kop był do działania przez pewien czas.
Kot_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 30 mar 2015, 22:05
Kot_, lęki jakby trochę puściły.Czerpanie przyjemności z kontaktu z ludźmi,bardzo by mi się przydało,bo mam też FS .Dzienx :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez MalaMi1001 31 mar 2015, 10:32
Parę dni było fajnie, teraz jest gorzej niż kiedykolwiek. Ja już nie wierzę w żaden lek, nic mi już nie pomoże. Przynajmniej nie jestem senna w ciągu dnia, za to nie mogę spać w nocy. Mimo nasennika budzę się co noc po kilka razy. Ale nie ważne, przynajmniej nie jestem tak zmęczona jak zawsze w ciągu dnia, jedyny plus z tego leku.

przez Ewgf 31 mar 2015, 12:50
Nie świrujcie pawiana. U mnie jest zajebiście i widzę jak dużo se sam wkręcam. Np. teraz se pomyślalem co mit en jeden konował powiedział że moge dostać zespolu serotoninowego od wenlafaksyny i trittico, to od razu lęków dostałem :O Albo jak np. o 180 stopni potrafi mi się odmienić nastrój jak się odblokuję emocjonalnie, jak wyrzuce z siebie złość. Złość mnie żżera od środka i osłabia. Jak w urzędzie pracy się wkurwiłem jak nigdy w życiu, zazwyczaj jestem grzeczniutki i boję się urzędasów i ogólnie autorytetów, tak teraz potrafie się przeciwstawić i przynosi to taaaaaakiiii haaaaajjj i satysfakcje że sobie nie wyobrażacie. Jak zawalczysz o swoję i wygrasz tą jedną mała bitewke, ale dla mnie ogromną wojnę ze samym sobą. Z niskim poczuciem wartości i z wiecznym poczuciem winy za to że w ogóle żyje. Już się nie trzęse jak galareta i nie wiem co powiedzieć, tylko się koncentruje na problemie. Nie włącza się tryb ucieczki, tylko walki.
Rano byłem taki ospały i bez humoru, a jak wyszedłem z tego urzędu to inny człowiek. I to nic szczególnego nie załatwiłem, ale postawiłem po prostu na swoje, na siebie. Zaczyna mi się podobać te wyzwanie zwane życiem. Za dużo se sam wkręcam a że to a że tamto, że dupa boli że sasiad zły. NIE! Dupa w troki i do roboty. Jeszcze muszę się pozbywać tych chorych wyrzutów sumienia ale to jest na terapię, a o dziwo już tyle lat terapii mam za sobą, a wiem że i tak nic nie wiem. Dopiero jak się poddałem całkowicie, to zacząłem widzieć że da się żyć szczęśliwie. Lęki sręki, już mnie one po prostu wku rwiają i nie będą mną rządzić.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez agusiaww 31 mar 2015, 13:28
Ewgf, ujuuj zaraz bedziesz miał pojechane, jak ja tak napisałam to połowa tutaj sie oburzyła, ze biedni ludzie bo maja depresje... :mrgreen: Wlasnie to jest prawda.

Natomiast co do samopoczucia to ludzie codziennie sie dobrze czuc nie bedziecie, ja dzis sie koszmarnie czuje i co z tego? Zaden lek codziennie nie sprawi ze bedzie cudownie.

-- 31 mar 2015, 12:30 --

Dark Knight, moze i dobrze byc pewnym siebie, ale sk. to juz nie, wole byc osoba w cieniu niz az do poziomu sk. :shock:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Kot_ 31 mar 2015, 13:56
Ewgf, lek zadzialał to jesteś mondraliński :D ale spoko, fajnie że działa. Napisał bym coś jeszcze, ale zabrzmiało by to złośliwie, a zlosliowosci wcale w zamiarze nie mam.
Kot_

przez MalaMi1001 31 mar 2015, 14:23
To jest wszystko takie pie/dolenie. Zdrowi ludzie też nie rozumieją jak można mieć depresję i mieć ochotę strzelić sobie w łeb, tak samo wy, na których lek działa dzisiaj się śmiejecie sami z siebie jak można było być tak zrezygnowanym i bez życia. No ku/wa można, też się śmiałam z siebie jeszcze całkiem niedawno, byłam pewna siebie, zrobiłam mega przewrót w swoim życiu o którym dawno marzyłam i to bez udziału leków. A wystarczyła chwila żeby wszystko trafił szlag i wcale nie było jednorazowe wydarzenie, które przydarza się każdemu i gdzie ludzie doła interpretują jako głęboką depresję. Prawda jest taka, że leki maskują to goowno, stwarzają pozory normalności dlatego Ewgf spróbuj odstawić proszki i iść do urzędu dalej walczyć o siebie, wtedy pogadamy, że jesteś zdrów i pewien siebie. Do mnie po prostu trafiło coś, co wiedziałam od lat ale żyłam nadzieją, że uda się to rozwiązać, że jeśli będę nad sobą pracować i mocno chcieć osiągnę ten sukces i marzenie z dzieciństwa się spełni. No niestety, nic z tego. Leki jedynie pozwalają w miarę funkcjonować w społeczeństwie, bo bez tego zasranego społeczeństwa nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie minimum do egzystencji, tak jest skonstruowany ten świat. Liczyłam bardzo na wenlę, ale niestety, oprócz rozwiązania problemu z sennością w ciągu dnia nic się nie zmienia, a i działanie na senność też pewnie z czasem zaniknie, jak przy wszystkich lekach.

przez Kot_ 31 mar 2015, 14:57
O i MalaMi1001 wyjasnila po wiekszej części co miałem na myśli.

-- 31 mar 2015, 14:05 --

MalaMi1001, to niezrozumienie o którym napisałeś też jest krzywdzące. Ludzie będą się użalać nad chorymi na raka, nad Anią Przybylską, ale ludzie z depresją to lenie i niech się wezmą za robotę. Ja nie oczekuje żeby każdy nademną płakał, tylko chcę choć trochę zrozumienia.

-- 31 mar 2015, 14:15 --

Depresja jest tak samo wyniszczajaca jak rak, a bólu psychicznego jaki sprawia nie da się wyrazić słowami, choćby próbował to zrobić najbardziej uzdolniony poeta.
Kot_

przez Patryk29 31 mar 2015, 15:46
Wezcie sie za siebie lenie patentowane :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez izaa 31 mar 2015, 15:46
Dziwne te wasze dyskusje, że aż sama sie wypowiem :D chociaż dawno sie w tym wątku nie wypowiadałam. Wenla na pewno nie zmienia myślenia i na pewno nie staniecie sie po niej odważniejsi. Leki tego typu mają zamiar redukować skutki uboczne, a bez pracy nad sobą to będzie do was wracać. Od ponad roku nie nic nie biorę i raczej nie zamierzam. No i nie każdego dnia czuję sie znakomicie. Ale radzę sobie z tym i innymi rzeczami. No i nie mam mniej zobowiązań niż miałam. Przebywam wśród ludzi, pracuję z nimi, poprostu inaczej podchodzę do problemów niż kiedyś. Dojrzałam, pewnie terapia dużo dała. Poprostu staram sie nie wyolbrzymiać pewnych rzeczy i nie katastrofizować. A lęki, stresy? Nawet ludzie zdrowi to mają. Każdy się czegoś boi. Ale nad sobą można pracować i pracujcie nad sobą każdego dnia.

przez Patryk29 31 mar 2015, 15:49
A tak na powaznie to nie ma co sie juz powtarzac, pajaców trzeba omijac szerokim lukiem, wszyscy sie rozpadniecie jak zabraknie psychotropów, i wogóle co to za problem zalatwic cos w urzedzie, dziecko w 5 klasie da rade zalatwic cos w szkole, a ten sie chwali ze w urzedzie pracy mu dobrze poszlo, grubo! Chcesz medal ? :P
Ostatnio edytowano 31 mar 2015, 15:52 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Ewgf 31 mar 2015, 15:51
To jest tak jak piszę agusiaww, ludzie myślą że codzień bedzie tak samo, a najlepsze jest to że codzień będzie tak samo dobrze. Ja piszę o sobie i piszę podając przykład jak dziś jest, że nie chcę mi się nic, zamulony jestem i w ogóle wszystko do dupy. Wystarczyło że zmusiłem się do wyjścia i robienia czegoś a nie skupiania się na tym że jest do dupy. MalaMi1001, ciebie mi najbardziej szkoda bo z góry zakładasz że będzie do dupy, no z takim podejściem to na serio dużo osiągniesz. Co z tego że coś tam ci wyszlo potem nie wyszło, życie to takie pasmo porażek i sukcesów, jedni to nayzwaja depresją inni po prostu z tym żyją. I umiałbym tak zawalczyć w tym urzędzie bez prochów co z tego, skoro wymaga to wtedy ode mnie strasznego wysiłku. Wiem że prochy mnie nie wyleczą tylko maskują objawy, to coś jak znieczulenie do wyrywania zęba, ale jak już ten ząb się wyrwie to można i zrezygnować ze znieczulenia. Trzeba podejść do życia realnie, świat nie jest sprawiedliwy, marzenia z dzieciństwa są zadeptywane jak śmieci w konfrontacji z rzeczywistościa, trzeba sobie przewartościować swoje wymagania i podejście do samego siebie i innych. Trzeba mieć wyjebane na ludzi, słaby ginie, taka jest natura, ptak z gniazda nie wyleci to zdycha i zeżerają go robaki. Zobacz se kurfa jak w Korei mają tam za oglądanie tv jest kara śmierci, a ty tu o marzeniach piszesz wzruszyłem się. Ja to już wolę być skurwielem bo chociaż wtedy się ludzie z tobą liczą, bo tu nie ma proszę ja ciebię ą ę tylko trzeba się łokciami przepychać.
MalaMi1001, pesymista ma zawsze pod górkę. Kot_, prawda depresja to straszna choroba, ale póki mam siłe wstać i iść do pracy, przebiec 10km, mam ręce i nogi, jestem w zasadzie zdrowy tylko we łbie nie poukładane, to czego mam się użalać? To że tam jakieś somatyczne sraczki mam? Trudno życie, są gorsze rzeczy. No i właśnie jak tu czytam niektórych to na serio chcieliby żeby było całyczas jak na amfetaminie, dużo energii humor, brak zmęczenia itp. Nie ma czegoś takiego.

-- 31 mar 2015, 14:55 --

Patryk29, ciebie już ignoruję bo ty to jesteś wyjątkowy przypadek nie? Tylko ty się tak masz źle i tobie się już nie da pomóc nie? Taki biedniutki jestes ...
izaa, no dokładnie, wenla pomaga w takich somatycznych objawach, nie kłuje tak serce, nie boli tak brzuch. Nie chodzisz jak naćpany i wszystko nie jest super ...
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Sortuj wg