WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez MalaMi1001 10 mar 2015, 08:49
Czemu pierwsza tableta wenli mnie tak zawsze czochra? :why: Spałam może ze 2 godziny i to pomimo zopiklonu, który bez wenli zapewnia spokojny, mocny sen, łapy mi się trzęsą jak paralitykowi, w żołądku czuję dziwny ciężar pomimo że przezornie wzięłam pół 75mg :?

przez Faraway 10 mar 2015, 17:05
wenla potrafi sponiewierać... ja na początku dostałam mega lęków i skurczu mięśni i światłowstrętu :P
Obrazek

przez Kimek 10 mar 2015, 17:56
Witam , po paru miesiącach bycia na innych lekach (Brintellix, Wellbutrin,Pramolan, Spamilan) mój lekarz u któego lecze się od dwóch miesięcy zadecydowął by zaminić na wenlafaksynę ale w dawce 75mg( ewentualnie jak coś to zwiększy mi do 150).Ciągle mam problem z depersonalziacją od lipca, z kilkoma dniami w trakcie których czułem się ciut lepiej. Jednak w sumei zadowolony jestem , że wracma na wenlafaksynę ponieważ to lek na depre i lęki zatme nie musze brać czegoś osobnego na depresje i zab. lękowe.W dodatku wydatek 18zł a nie 150.Nie mówiąc już o tmy jak brąłem Wellbutrin 300( ksozt 200zł)..Mam nadzieje, że uda mi się łągodnie wejść na Efectin w razie czego mam się wspomóc afobamem 0,25 połówką przez jakiś czas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Faraway 10 mar 2015, 19:29
Kimek, o widzisz ja początkowo na wenli mialam jazdy tez i tez wlasnie brałam afobam przy tym przez około miesiąca
Obrazek

przez MalaMi1001 10 mar 2015, 21:59
Ale mnie poskładało. Wystrzeliło mnie jak dobra działka fety za młodu. Serducho waliło mi chyba ze 200, chciałam się położyć ale nic z tego - RUCH, RUCH I JESZCZE RAZ RUCH! Musiałam pojechać do siorki, najpierw pojeździłam po mieście, czułam przemożną chęć gadania i robienia czegoś, w domu nie było z kim gadać więc padło na siostrę :P Jak mnie zobaczyła stwierdziła, ze mam obłęd w oczach. Już mi trochę przeszło, ale teraz mam właśnie ochotę sprzątać, coś porobić, w życiu mnie tak lek nie porobił. I teraz nie wiem czy brać jutro z rana połówkę czy sobie darować, bo boje się, że coś odwalę... Zrobić dzień przerwy?

przez depresyjny098 10 mar 2015, 22:37
Tez czuje nerwice,.ale licze ze sie wyreguluje. Napiecia sa cakkiem spore.

przez Ewgf 11 mar 2015, 07:11
MalaMi1001, nie rób przerwy przejdzie ci to.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez MalaMi1001 11 mar 2015, 10:00
Ewgf, no nie zrobiłam, odsypałam sobie więcej kulek, w sensie wzięłam jeszcze mniejszą dawkę. Serducho dostaje po pupie, nawet jak siedzę czuję, że mi wali, leżeć się nie da. Znów obudziłam się o 2 w nocy i później już nie zasnęłam, dzisiaj chyba sobie wezmę 1,5 tabletki imovane na sen. Mimo braku snu nie czuję się szczególnie zmęczona, motywacja jest super, ciekawe ile to czasu będzie trwało i zacznie się serotoninowy muł.

przez Ewgf 11 mar 2015, 12:28
Ja też tak miałem z tym waleniem serca na początku nawet na 37.5mg, a teraz biore 300 i jest ok. Jak tak będziesz skakać po dawkach to ci się to nie unormuje. Cierpliwości.
Turbolaxa 600mg

przez MalaMi1001 11 mar 2015, 14:21
Ewgf, najlepsze jest to, że ja już kiedyś brałam wenlę i poza efektem "pierwszej tabletki" gdzie zarzygałam sobie cały samochód i myślałam, że odlecę nie przypominam sobie walenia serca. W koncowej fazie leczenia tym lekiem brałam 225mg i nic się takiego też nie działo. Nie mogę na razie brać dużych dawek, w pracy taki słowotok jak wczoraj mógłby mi nieźle zaszkodzić, więc to wkręcanie się leku będzie trwało zapewne dłużej :?

przez Kimek 11 mar 2015, 17:55
Faraway napisał(a):Kimek, o widzisz ja początkowo na wenli mialam jazdy tez i tez wlasnie brałam afobam przy tym przez około miesiąca

Ja dziś z rana czulem się potwornie jeszcze bardzije naisliła mi się depersonalizacja , ale to moze wpływ miało to, że spamilan tez odstawiłem wczoraj.Wenle jakw ziąłem to przez 3 godziny nic nie poprawiało się dopieor niedawno lekko mnie puściło, no ale tka to jest przy zmianie leków wiec myślę że to też przez to

przez Ewgf 11 mar 2015, 18:04
A ja mam wrażenie że ta miansa ubija prawdziwe działanie wenli i nawet chyba zwiększa mi lęki.
Turbolaxa 600mg

przez Faraway 11 mar 2015, 18:30
Kimek, spoko jakies 3 tygodnie i wszystko się unormuje... ja przy przejsciu z paroksetyny miałam takie anomalie jakieś okropne, ale teraz jest super i będę niedlugo schodzic z wenli... dzieki Bogu bo juz grubsza jak dluzsza będę wnet od wenli :P
Obrazek

przez Kimek 12 mar 2015, 08:32
Faraway napisał(a):Kimek, spoko jakies 3 tygodnie i wszystko się unormuje... ja przy przejsciu z paroksetyny miałam takie anomalie jakieś okropne, ale teraz jest super i będę niedlugo schodzic z wenli... dzieki Bogu bo juz grubsza jak dluzsza będę wnet od wenli :P

Ja w lipcu miałem przejście z paro na wenle, tez niezbyt miło jakoś to przechodizłem ale dąłem rade.Teraz przechodzę z leku Wellbutrin i Spamilan.Czuje się tragicznie, ale nie wiem czy to jedynie przez leki czy też ogólnie depresja i depersonalziacja się nasiliły.

Sortuj wg