WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re:

przez Kuba-001 09 lis 2008, 12:25
Mi bardzo mądry psychiatra z Opola ktorego zresztą pozdrawiam serdecznie przepisywał Efectin er75 przez 2,5 roku mimo że lepiej sie juz czułem po kilku miesiacach zażywania zaraz po odstawieniu zachorowałem na Stwardnienie Zanikowe Boczne mam 2 lata życia a mam 24 lata uprzednio byłem w pelni zdrowy nie mający żadnych kłopotów zdrowotnych.Wszystko to runeło przez efectin takze gorąco namawiam do korzystania z usług mądrych ludzi jakimi są psychiatrzy i zażywania psychotropów.NAPRAWDĘ WARTO SUPER EFEKT Z EFECTINEM !!!

Re: Efectin

przez namiestnik 09 lis 2008, 12:48
Masz diagnozę, że stwardnienie? Skąd wiesz, że po efectinie?

Jeżeli faktycznie to brak efectinu spowodował taką reakcję to może lepiej do niego wrócić?

przez kasia000 10 lis 2008, 11:30
nie wierzę,że to przez efectin...
musiałeś mieć to w genach i zbieg okolicznośći sprawił,że prawie po odstawieniu ta choroba sie ujawniła..
przy stwardnieniu zanikowym bocznym podaje sie ludziom leki z grupy SSRI!!!!!!!!!
WIEC JAKI TO MA ZWIąZEK Z CHOROBą??gdyby to było powodem tej choroby nie podawałoby sie ludziom z tą choroba tych leków~!!!
a doktor TOMIK wybitny specjalista o tym pisze wyraźnie..że chorym na stw,zanik,boczne podaje sie leki z grupy SSRI:paroksetynę..itp............
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 10 lis 2008, 12:29
Może naturalny brak przewodnictwa serotoninowego czy adrelinowego miałeś. I póki brałeś leki to się nie ujawniało. Może skoro było lepiej na lekach to do nich wróć.

przez Kuba-001 10 lis 2008, 14:03
Ludzią chorym na SLA podaje się leki psychotropowe aby lepiej radzili sobie w tak ciężkiej chorobie.Ja jestem pewny ze Efectin był tak zwanym cynglem który wywołał chorobę + własnie to co napisałaś predyspozycje genetyczne wiesz każdy człowiek jest inny i każdego człowieka organizm inaczej reaguje na takie rzeczy poznałem jak narazie około 20 osób chorych na SLA wszyscy oni zazywali psychotropy na krótko przed chorobą także nie wierze że to jakiś zbieg okoliczności tym bardziej w moim wieku gdzie jak wiadmomo taka choroba w moim wieku występuje bardzo rzadko.Moje zdanie jest takie że nikt tak naprawdę nie wie co w nim siedzi i lepiej unikać czegoś co może obudzić to coś.

Obecnie w Anglii zakazano przepisywania Efectinu młodym ludzią ze względu na poważne skutki uboczne lub blizej nie znane skutki uboczne + rozmawiałem z kilkoma neurologami na temat tego leku i powiedzieli ze Efectin to miał być poprostu ulepszony Prozac który nie uzależnia a okazało sie ze własnie uzależnia i to juz po kilku miesiącach zażywania.

---- EDIT ----

[quote="Kuba-001"]Ludzią chorym na SLA podaje się leki psychotropowe aby lepiej radzili sobie w tak ciężkiej chorobie.Ja jestem pewny ze Efectin był tak zwanym cynglem który wywołał chorobę + własnie to co napisałaś predyspozycje genetyczne wiesz każdy człowiek jest inny i każdego człowieka organizm inaczej reaguje na takie rzeczy poznałem jak narazie około 20 osób chorych na SLA wszyscy oni zazywali psychotropy na krótko przed chorobą także nie wierze że to jakiś zbieg okoliczności tym bardziej w moim wieku gdzie jak wiadmomo taka choroba w moim wieku występuje bardzo rzadko.Moje zdanie jest takie że nikt tak naprawdę nie wie co w nim siedzi i lepiej unikać czegoś co może obudzić to coś.

Obecnie w Anglii zakazano przepisywania Efectinu młodym ludzią ze względu na poważne skutki uboczne lub blizej nie znane skutki uboczne + rozmawiałem z kilkoma neurologami na temat tego leku i powiedzieli ze Efectin to miał być poprostu ulepszony Prozac który nie uzależnia a okazało sie ze własnie uzależnia i to juz po kilku miesiącach zażywania.

To że leki psychotropowe pomagają w trakcie choroby nie oznacza ze nie mogą obudzić choroby gdy człowiek jeszcze jej nie ma.Dowodem na to jest moim zdaniem i tak juz spora liczba ludzi którzy własnie zachorowali biorąc psychotropy.To samo jest z aspartamem który przecież jest ogólnie dostepny dla dzieci dla każdego w produktach bezcukrowych.

przez namiestnik 10 lis 2008, 15:29
Efectin to nie jest ulepszony prozac - to jest nawet nieco inna grupa leków. Natomiast wykorzystuje te same mechanizmy co prozac i inne leki z tej grupy.

W UK jest dostępny i używany.

Wiesz nie chce umniejszać Twojego bólu - choć nadal nie wiem czy masz taką diagnozę postawioną przez lekarzy specjalistów, podejrzenia, czy też tego się obawiasz. Nawet jeżeli to miałoby coś wspólnego to jesteś bardzo rzadkim przypadkiem. A leki.. no cóż miewają skutki uboczne. I to każdy lek. Tak samo jak pożywienie. Nawet to najzdrowsze pod jakimiś względami szkodzi.

Być może nie biorąc effectinu mówił byś teraz - ale źle zrobiłem. Mogłem mieć przynajmniej te lata bardziej komfortowe. A tak to najpierw depresja i otępienie a potem diagnoza stwardnienia rozsianego...

przez kasia000 10 lis 2008, 19:46
namiestniku--masz rację!!!!!!!!!!!!!

---- EDIT ----

kuba--a jakie psychotropy????????grupy srri?????
kasia000

przez Grubcia 10 lis 2008, 20:31
Postanowilam znowu brac efectin,lekarz jeszcze o tym nie wie,trudno najwyzej na mnie nakrzyczy :(

---- EDIT ----

zgadzam sie z namiestnikiem.
Grubcia

przez Kuba-001 10 lis 2008, 22:11
Dla mnie liczy się to że rzeczywiście poznaje osoby które zażywały ogólnie psychotropy ale większość wlasnie zazywała Efectin i po tym dziadostwie nagle zaczeli mieć symptomy SLA i diagnoze.Znam młodych i starych.Oczywiście są ludzie którzy wogóle nie brali takich leków i chorują ale jak wiadomo SLA może mieć wiele przyczyn i jedną z nich odpalającą chorobę u niektórych nerwusów mogą być psychotropy.Ja mialem fobie społeczną,depresje od 18 roku życia tabletki zaczołem brać w wieku 20 lat prawie do 23 lat pamiętam wejscie na te tabletki i pamiętam zejscie i rownież pamiętam jak się czułem jak mi jej zabrakło w jeden dzień-koszmar chodziłem po ścianach.Pozatym takie tableki napewno muszą działać na nerwy ruchowe bo skoro w początkowej fazie zażywania świństwa zaczynasz mieć drżenia spoczynkowe to znaczy że to dziadostwo drażni twoje neurony ruchowe.
Myślcie co chcecie ja wam tylko mówie swoje spostrzeżenia i prawdemówiąc mój żal że 3 lata temu nie znalazłem żadnych info na temat szkodliwości takich leków.

Aha podaje artykuł o Anglii i Efectinie :

https://hyperreal.info/node/3510

przez namiestnik 10 lis 2008, 23:04
Po jednodniowym nie wzięciu jakiego leku chodziłeś po ścianach?

I powiedz jak jest z Twoją diagnozą konkretnie.

Efectin jest stosowany w UK. Ogólnie z większością tego typu leków trzeba mocno uważać u ludzi bardzo młodych.

PS. Ale źródło znalazłeś :) no ale spoko.

przez Kuba-001 10 lis 2008, 23:14
Efectin ER 75 brałem i po tym leku chodziłem po ścianach i ten lek niestety zabrał mi moje piękne życie ! aktywując bestie !! diagonozy jeszcze nie mam gdyz choroba jest w początkowej fazie a na SLA nie ma żadnego badania obrazowego lub markerów jest tylko pomocnicze badanie w diagnozie EMG plus objawy to:
ogólne bóle mieśni,bóle nóg i rąk przy lekkim wysyiłku,fascykulacje na całym ciele,fascykulacje na języku ,zanik mięśni na kończynach,zmęczenie,spadek wagi i co najgorsze coś zaczyna się dziać z oddechem czyli prawdopodobnie choroba mój orgaznim szybko położy jutro idę zrobic gazometrie i spirometrie :(

---- EDIT ----

http://www.eioba.pl/a76167/psychotropy_ ... trony_mocy

przez namiestnik 10 lis 2008, 23:53
Po efectinie po jednym dniu niebrania takie jazdy miałeś? A napewno nie wkręcałeś sobie tego? Albo nie wyolbrzymiasz?

---- EDIT ----

Czy tym linkiem sugerujesz, że najlepiej będzie nie leczyć się? Czyli, że jak? Jesteśmy już skazani na wegetację ja jakiejś rencie? Czy co? Jaka jest alternatywa?

przez Kuba-001 11 lis 2008, 00:11
Przez jeden dzien jak nie brałem było w miare ok ale juz na drugi dzien to byla padaka ! już od samego rana po przebudzeniu.
Wszystko trzeba robić z głową mieć bardzo dobrego psychiatrę który będzie rzeczywiscie chciał dla Ciebie dobrze i przedewszystkim bezpiecznie a nie przepisać lek na 3 lata i mieć w dupie bo skoro mówie do goscia ze juz lepiej ze mną to po cholere dalej przedłuzał mi to dziadostwo?A jesli chodzi o najlepszą metodę na wyjście z nerwicy to jest nią trening autgenny Schulzta lub Jacobsona używałeś wogóle tego ??

przez namiestnik 11 lis 2008, 00:51
A to dwa dni, a nie jeden. Wcześniej pisałeś, że jeden.

Nie ma najlepszych metod. Dla każdego i każdej sytuacji jest coś innego. A co do przyjmowania leków - to jakiś czas po poprawie jest potrzebne dla uzyskania stabilnego efektu.

Sortuj wg