WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ewgf 01 mar 2015, 12:29
No właśnie nie rozumiem jak można od wenli grubnąć przecież ona przyspiesza metabolizm i zmniejsza łaknienie. Może troche wody nabierzesz tak jak np. po kreatynie, ale to tylko woda a nie tłuszcz. Nie gadaj mi że 11 kilo od samej wenli ci poszło bo to bzdura. Ja staram się trzymać dietę low carb, nie jem słodyczy żadnych ani nawet chleba, żadnych mlecznych i ciasteczek i zobaczymy jak będzie teraz ważę 90 kg ale to po diecie na mase. Myślę że teraz tylko będe chudl gdzieś tak do 85kg. Już w dupie mam tą siłownie nic z tego dobrego nie przychodzi... biorę się za bieganie ;d
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Patryk29 01 mar 2015, 12:33
Ewgf, Nie do konca tak jest jak mówisz mozna przytyc po wenli, w ulotce nawet to jest paradoksalnie wenla zmniejsza laknienie na poczatku, ale potem to wraca do równowagi i odzyskuje sie apetyt.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez przemol123 01 mar 2015, 14:02
Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,
czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, czytałem dużo, z lekarzem porozmawiam o tym, ale pierwsze chciałem na forum zapytać, czemu raz się przypisuje SSRI a raz SNRI ?
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 01 mar 2015, 14:37
przemol123 napisał(a):Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,
czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, czytałem dużo, z lekarzem porozmawiam o tym, ale pierwsze chciałem na forum zapytać, czemu raz się przypisuje SSRI a raz SNRI ?

Jezeli twoim glównym problemem jest depresja, to wenlafaksyna bedzie duzo lepszym rozwiazaniem, o ile na ciebie zadziala, bo te leki to taka troche loteria, na jednego dziala na drugiego nie, a trzeci skacze przez okno po podaniu leku, escitoplarm to wedlug mnie slaby lek a juz na pewno kiepski na depresje.

przez Dark Knight 01 mar 2015, 15:06
Zwieksze chyba do 300 zobaczymy co bedzie

przez Faraway 01 mar 2015, 15:50
Patryk29, wiesz co może jem nieznacznie więcej niż wcześniej ale nie jakoś dużo więcej i ruch mam taki sam jak wcześniej, a wczesniej ważyłam 54 kg i zaczełam brać paroksetyne ale nie poszłam na nia tym razem i wenlafeksyne mi dała i fluanxol i propranolol ( ale propranolol bralam juz kiedys i nie tyłam po nim) więc jest tylko taka opcja, że po wenli albo fluanxolu tyłam...
I bankowo to jest od któregoś z leków bo ja nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze byłam chuderlak raczej...
Obrazek

przez Patryk29 01 mar 2015, 16:45
Faraway, Stawiam na fluanxol, wlasciwie to po co ci go lekarz przepisal, wenla sama nie wystarczy, masz jakies natrectwa, czy stany lekowe??

przez Faraway 01 mar 2015, 18:54
Patryk29, mam napady lęku panicznego, fluanxol wycofalismy ale brałam małą dawke 1mg dziennie raptem. Zobaczymy czy bede dalej tyć
Obrazek

przez Ewgf 01 mar 2015, 20:09
No są ludzie na których np. tramal działa "przyspieszająco"... Każdy inaczej reaguje. Ja np, czasami po mocnej kawie mam ochotę położyć się spać bo robię sie senny... Jak dla mnie wenla działa blokująco na apetyt i suma sumarum i tak jak nie wiem długo bym to brał to i tak apetyt będzie conajwyżej taki sam jak bez niej. Widzę to po sobie jak przyspiesza metabolizm jak jest mi cieplej przy tej samej temperaturze, jak pocą mi się ręce. Może i mają ludzie zwiększony apetyt od SSRI/SNRI ale dla mnie to jest baaaaaaardzo dziwne. Mój kolega po fluoksetynie w ogole nie jadl praktycznie na początku. Wenlafaksyna powoduję retensje wody w organiźmie ale to nie jest tycie.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Faraway 01 mar 2015, 20:20
Ewgf, wiesz co różne mają ludzie reakcje, ja wiem, że któryś lek powoduje tycie.. nie wiem czy wenlafeksyna czy ten fluanxol tak działał ale okaże się teraz ponieważ odstawiłam fluanxol. JEsli będę dalej tyć tzn. że wenla tak na mnie działa. Każdy jest inny i ma inne reakcje :)
Obrazek

przez przemol123 02 mar 2015, 02:02
Patryk29 napisał(a):
przemol123 napisał(a):Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

Jezeli twoim glównym problemem jest depresja, to wenlafaksyna bedzie duzo lepszym rozwiazaniem, o ile na ciebie zadziala, bo te leki to taka troche loteria, na jednego dziala na drugiego nie, a trzeci skacze przez okno po podaniu leku, escitoplarm to wedlug mnie slaby lek a juz na pewno kiepski na depresje.

Głównie to na początku była depresja, ale stany emocjonalne mi już przeszły tylko brakuje mi takiej aktywizacji, śpię za długo, 10-12h, wychodzi na to, że SNRI byłoby lepsze? czytałem że esci jakoś mega nie aktywizuje, wenflaksyna podobno dużo lepiej? jestem na nowy na forum i jeszcze bardzo mało wiem, a z lekarzem dopiero za tydzień się mogę zobaczyć, spróbuję może 20mg esci przez ten tydzień a potem najwyżej SNRI ? Jakby jeszcze inne osoby mogły napisać na ten temat co zrobić w mojej sytuacji byłbym wdzięczny,
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez crayzyalexxx 02 mar 2015, 02:52
PATRYK29 na 225 od 11 lutego :) no i mam nadzieje, ze teraz to trochę potrwa to dobre. Bo ja cięzki przypadek jestem hehe a jak u Ciebie ? Tianeptynka ok ? Jak sie czujesz ? Oczywiscie ja wierze, ze doooobrze :):):):):)

EWGF w tej chwili waze 57 kg na 168 cm wzrostu także źle nie jest, jeszcze nie jest hehe ale przed wenlą miałam 51-52 kg

FARAWAY najwazniejsze ze wenla dziala i psychicznie czujesz sie ok :):):) ja tak samo. I jest pieknie. Ciagnie mnie do szafki z ciastkami czekoladami itp no i jem. Ja sie pocieszam, ze zimą czlowiek tyje a na lato zgubi hehe :yeah: ja sobie niczego nie odmawiam mam ochote jesc to jem. Najwazniejsze zeby ta pier.....depra nie wrocila

-- 02 mar 2015, 02:14 --

DARK KNIGHT a dlugo jedziesz na 225 ? Nie pomaga ?

PRZEMOL123 ja mialam na początku Cital a to podobne do esci i nie dzialal wogole. Potem fluo tez dupa jeszcze gorsza. Dopiero potem dostalam SNRI i to byl strzal w 10 ale krotkotrwaly. Zwiekszalam dawke aż teraz jestem na 225. Jest pieknie. Co do spania to tez moglam spac nawet i 15 godzin. Jak lek zatrybi to i spanko mija :):):)

PATRYK29 I FARAWAY moze macie racje ? Bo ja do wenli biore hydroksyzyne na noc. To moze po niej tak żre ? Czasem jak wezme na noc to wstaje i jem Np wafle moczone w mleku, tak ni sie chce i nie mogę sie powstrzymać :(:(:(na drugi dzień tez tak żre. Także nie wiem czy to wenla czy to hydro..... Hydro nie biore co noc tylko jak mam np.wstac wczesnie to musze wczesnie zasnąć. Inaczej bym nie zasnela. Jak sie klade to przewracam sie z boku na bok nawet do 5 rano. Kiedys se browca wypilam ale jak jestem na 225 to jakoś myślę ze to za duza dawka na alko i 225 wenli.

a tak wogole to :hide: :hide: ja tak późno zawsze pisze, i przepraszam ze tak sie rozpisuje po nocy ale w dzien nie mam czasu :bezradny: mam trochę obowiązków życiowych hehe

pozdro dla Was :) pijta meliske hehe :)
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 02 mar 2015, 08:35
crayzyalexxx, Ciesze sie ze ci pomaga, mam nadzieje, ze na dlugo, u mnie pieknie nie jest co najwyzej znosnie, ale lepsze to od stanu warzywnego hehe :evil: :roll:

przez Faraway 02 mar 2015, 08:37
crayzyalexxx, po hydro nie powinnaś tyć, ja przynajmniej nie tyłam. Myśle, że wenla może działać na nas i pobudzać apetyt.
Psychicznie czuje się super, nie pamietam kiedy miałam ostatnio atak paniki, a był czas, że przez te ataki bałam się wyjść z pokoju...
Obrazek

Sortuj wg