WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 27 lut 2015, 04:10
bral ktos z was przeciwbolowy Tramadol razem z antydepresantem? Ponoc nie powinno sie mieszac z niektorymi ale nie wiem czy wenla jest na liscie czy nie. Ja biore pristiq i dostalam tramadol na bol kregoslupa zanim zrobia mi rezonans, i musze przyznac, ze tak super sie nie czulam od dawna. Wszystko spokojnie bez zadnych pobudzen czy innych glupich odczuc, Poprostu jesgo dzialanie na serotonine sprawilo chyba, ze w konczu czuje jak to jest czuc sie normalnie heheh, tzn odrobine zadowolona z zycia hehe. Fajne uczucie jak sie go nie ma od wielu lat hehe.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez depresja24h 27 lut 2015, 07:42
Miss Worldwide, ja mam dokladnie ten sam problem silne bole kregoslupa wystarczy pol godzinny spacer i juz bol. Zaczne cwiczyc a co do tego tramadolu to boje sie czy sie nie uzaleznie.

-- 27 lut 2015, 07:46 --

Patryk29, biore od 14 stycznia a od 13 lutego 2 tabletki.

przez Miss Worldwide 27 lut 2015, 08:19
No nie musisz akurat tego leku. Mi inne nie pomagaly. A przed braniem wenli mialas bole juz? A gdzie cie boli najbardziej?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 27 lut 2015, 12:28
depresja24h napisał(a):Podobno wychwyt NA jest większy niż w przypadku wenlafaksyny, czyli większy stosunek NA do SERT. Benozowiec czemu mi nie odpiszesz (pw)?

-- 26 lut 2015, 22:37 --

Ale jak ciekawostkę mogę powiedzieć, że dodanie 2 mg reboksetyny (pół tabletki) potrafiło mnie sponiewierać przez cały weekend, czas spędzony w łóżku.

nie odpiszę na priv , bo nie mam zadnej wiadomośći o ciebie.

ja wziąłem raz też 2 mg reboksetyny i nic nie poczułem.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ewgf 27 lut 2015, 15:10
No i dzisiaj mam już relaks, żadnych uboków praktycznie nie mam.

-- 27 lut 2015, 17:33 --

Jest dobrze nerwica przechodzi, dziś nawet pobiegałem mam dużo pozytywnego nastawienia i energii ale musze walczyć ze złymi myślami typu "tym razem znowu nie dasz rady". Ale daje radę. Jak się wysypiam i nie mam tików nerwowych to jest już super. Choć jeszcze żołądek i jelita mi doskwierają. Pozdro walczący. Myśle że wenla mi siądzie znów.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez miko84 28 lut 2015, 09:38
benzowiec84 dulokestyna jest mocniejsza serotoninowo i noradrenalinowo od wenlafaksyny (na papierze), ale siła noradrenalinowa jest mniej więcej taka sama jak siła serotoninowa (w przypadku wenli - większa siła serotoninowa od noradrenalinowej), co przekłada się na to, że powinno być więcej noradrenaliny, co powinno się przełożyć na skuteczniejsze działanie gdy SSRI się nie sprawdzają (ew. mniejsza serotoninowa zmuła).
miko84

przez agusiaww 28 lut 2015, 12:13
Kalebx3, ja tez mam partnera i to calkiem zdrowego i jak mi sie nie chce to nie ma problemu. Chyba Twoja zona nie ciagnie Cie do łozka 24 godziny na dobe. Pytanie czy Ty masz problem z tym ze nie mozesz/nie chce Ci sie, czy zona? Bo jak Ty a zona nie narzeka (kobiety jednak zawyczaj maja mniejsze libido) to tym lepiej, bierz leki. Oczywiscie ze to nie jest sytuacja swietna, ale calkiem zdrowi ludzie tez nie maja ochoty zazwyczaj na codzienny seks...Czytales badania w Pl? Przecietny Polak uprawia seks raz w tygodniu :mrgreen: Osobiscie wole zeby wenla dziala, niz zeby mnie bolało ale za to miałabym zwiekszone libido :)

-- 28 lut 2015, 11:15 --

Ewgf, swietnie, ja tez teraz wiecej cwicze i po sporcie zawsze mam euforie, to prawda ze sport wyzwala endorfiny i ogolnie poczucie zadowolonia i szczescia :) chociaz ciezko sie ruszyc to pozniej jest ekstra.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 28 lut 2015, 13:20
Baba nidy nie zrozumie faceta :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Faraway 28 lut 2015, 22:59
Czy ktoś z Was tył po Wenlafeksynie ?
Obrazek

przez crayzyalexxx 01 mar 2015, 01:14
Chcenie czy niechcenie nie ma nic do tego bo kij musi stać hehe. Facet bez stojącego kija napewno czuje sie źle. To tak jakby ktoś nagle przestał ruszać ręką...tak mnie sie przynajmniej wydaje choć facetem ani Grodzką nie jestem :)

FARAWAY tak ja tyje po wenli. Ale zwalam to na zwiększony apetyt. Bo w tej chwili 225mg działa zajebiscie :) no i żre. Ale mam to gdzieś, wazne ze jestem happy :)

Jak na razie 225 mg i jest pieknie :) wstaje z uśmiechem, smieje sie sama do siebie. Jak patrze w lustro to znów widzę super młodą dupe hehe a wcześniej widzialam szarą zmeczona twarz...zmeczenie minęlo, wszystko robie z checia, nie mam depresyjnych myśli, przyszlosci sie nie boje. Jest tak jak ma byc czyli normalnie :):):) i to bez pobudzenia czy nakręcenia. Normalnie tak jak kazdy czlowiek powinien sie czuc tak myślę...

pozdro :):):) :papa:
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 01 mar 2015, 09:52
crayzyalexxx, Ile czasu jestes na zwiekszonej dawce ??

przez Ewgf 01 mar 2015, 10:26
crayzyalexxx a ile ważysz? ja przy 90kg biore 300mg i mi to tłumi apetyt, tak jakby kontruje mianseryne.
Też już się czuję zajebiście dziś znowu biegałem, nie mam już takich schizów z patrzeniem w oczy ludziom, najważniejsze że przechodzą mi te impulsy w żołądku gdy się stresuję. Zaczynam kombinować co by tu zrobić zeby z domy wyjść z kims pogadać itp... Nie męczy mnie już tak wszystko.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Faraway 01 mar 2015, 11:32
crayzyalexxx, esh... to już wiem skąd moje 11 kg w przód... a jestem na wenli jakieś półtora roku, na dawce 150 mg i czuję się też rewelacyjnie ale waga mnie przeraża, chciałam odstawiać ale lekarka mi powiedziała, że w maju bo okres zima/jesien nie jest dobry na odstawianie....
do maja będę ważyć jak świnia już :(
Obrazek

przez Patryk29 01 mar 2015, 12:18
Faraway, a trzymasz diete i sie ruszasz??

Sortuj wg