WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

Re: Efectin

przez Anna R. 04 lis 2008, 11:36
Brałam 10 dni, dłużej nie dałam rady, bo bym się przejechała na tamten świat Kasiu. A zeszłam w ten sposób, że wyrzuciłam opakowanie do kosza ;)
To doradził mi lekarz, do którego zadzwoniłam. Osobiście pójść nie byłam w stanie, bo miałam takie lęki, że bałam się wyjść z domu. Przesłał mi listek afobamu, napisał, żebym wzięła na raz 4-5 tabletek i zgłosiła się do niego. Zadziałało. Dotarłam do mojego medyka i dostałam inne leki.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 04 lis 2008, 12:05
ojeju to faktycznie koszmar!

z tymże takie objawy są typowe w początkowym okresie brania leków ...no ale wiem cięźko je wytrzymać.
Wiesz co ja jak zaczęłam odstawiać seroxat na własną ręke po 3 latach brania ,to chyba za szybko to zrbiłam bo w dwa tygodnie odstawiałam,to dostałam takich ataków duszności że aż pogotowie wezwałam,,,szok!!
w sumie seroxat mi pasuje ale strasznie boje się odstawiania ,strasznie!!!!!!
myślę że jak zrobie to pod kontrolą lekarza to jakos pójdzie!

a tobie seroxat nie służył??????to dosć dobry lek!
kasia000

przez Anna R. 04 lis 2008, 16:45
Chyba nie był to lek dla mnie. Ja najlepiej reaguję na leki starszej generacji. Nie mam przy nich prawie żadnych objawów ubocznych. Paradoksalne prawda?
Tu tyle osób skarży się np na Anafranil i Lerivon, a to moim zdaniem najskuteczniejsze leki przeciwdepresyjne. Działają szybko i niezawodnie, a także zapobiegają nawrotom. Nie boję się odstawienia, bo moja lekarka twierdzi, że Lerivon będę brać przez lata, ewentualnie nieco zmniejszając dawkę. Na razie jestem na 60 mg i jest dobrze. Brałam już wiele leków i wiem, że trzeba przetrwać trudne początki, ale takich zjazdów, jak po efektinie nie miałam nigdy w życiu. Co gorsza efekty uboczne trzymały mnie jeszcze przez pół roku po odstawieniu, mimo, że brałam go tylko 10 dni :?

Dla mnie to tragiczny lek, nawet wrogowi bym go nie poleciła
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 04 lis 2008, 20:06
kasia000, każdemu służy co innego. Każdy też nieco inaczej reaguje. Jak są tak złe reakcje na lek to o ile z jakichś powodów nie jest to absolutnie konieczne to chyba lepiej przerwać. Przecież inny lek może nie dawać takich objawów a też być dobry.

Dla niektórych Effectin jest super, dla innych nie. Tak samo seroxat i inne.

przez kasia000 04 lis 2008, 20:17
oczywiście ,dzieki!
kasia000

Re: Velafax

przez richi 05 lis 2008, 12:34
Velafax xl 75 mg biore zawsze na noc , tak zaleciła mi lekarz psychiatra , czuje się po tej dawce dobrze , wcześnej brałem xetanor było bardzo żle , uboczne skutki velafax , mocne pocenie się , u mnie skoki ciśnienia 160/100 , a wczesniej robiłem wszystkie badania na serce i nadciśnienia nie stwierdzono .Badania wyszły b. dobrze diagnoza , że to depresja z zespołem lekowym

przez Kaja007 05 lis 2008, 16:37
A czy po efectinie mieliście rozszerzone źrenice i ból oczu? Ja często takie coś odczuwam, jest to dosyć dokuczliwe. Mieliście takie dolegliwości?
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

przez Grubcia 05 lis 2008, 19:41
rozszerzone zrennice to normalne,ale powinno minac.Oczy mnie nie bolaly
Grubcia

przez namiestnik 05 lis 2008, 22:52
Nie bralem efectinu. Ale kumpel to wygladal jak cpun po nim - wielkie źrenice. Nie iwem czym oczy go bolały. Na innych tak nie działało.

przez stapelia 06 lis 2008, 10:57
Objaw rozszerzonych źrenic utrzymuje się najdłużej ale mija, albo się przestaje zwracać na to uwagę :) ja miałam minimalne zaburzenia widzenia, obraz mi przeskakiwał:) śmieszne to było :)
pozdrawiam
Agnieszka

przez Kaja007 06 lis 2008, 16:20
Uspokoiliście mnie, ja mam bardzo rozszerzone źrenice ( mam teraz takie duże, czarne, szkliste oczyska). Może minie...
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

przez kasia000 06 lis 2008, 16:25
MINIE MINIE!
kasia000

przez stapelia 06 lis 2008, 16:37
w porównaniu z niemożnością sikania, bezsennością i skaczącym ciśnieniem powiększone źrenice wyglądają pięknie :D
pozdrawiam
Agnieszka

Re: Velafax

przez aldara.35 07 lis 2008, 13:36
Zdecydowalam sie i zaczelam brac tydzien temu.Co prawda tylko 37,5 na dzien w dwoch dawkach.Skutek uboczny jak na razie to tylko mdlosci,i co za tym idzie brak apetytu.mam nadzieje ze minie.Oczywiscie biore w czasie posilku.

Sortuj wg