WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 21 lut 2015, 10:30
Patryk29, ale wlasnie wpływa euforycznie i ma dzialanie na dopamine lekkie i na serotonine, moze to bedzie Twoj swiety graal :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 21 lut 2015, 10:37
agusiaww, ja póki co zadnego dzialania euforycznego nie zauwazylem, moze za mala dawke biore, ale to dopiero poczatek, 4 dzien tak ze to jest nic póki co.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez aniaaa1214 21 lut 2015, 13:37
agusiaww, właśnie że nie tylko sercowe. W ogóle psychika mi siadała,depresja i te sprawy , to i serce zaczęło mnie strasznie boleć. Poszłam do tego kardiologa bo tak było lepiej powiedzieć rodzinie z resztą sama miałam nadzieje że mam problemy z serduchem a nie umysłem. rodzinka jest wrogo nastawiona do psychotropów nie mam pojęcia dlaczego.

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 21 lut 2015, 13:46
aniaaa1214, Jezeli masz klopoty z sercem to wenlafaksyna nie jest dobrym wyborem, bo ten lek podnosi cisnienie i to znacznie i na poczatku pobudza, jezeli z sercem sa wkrety od nerwicy/depresji, to ten lek powinien ci pomóc, ale z lekami to loteria jest, ale to chyba juz wiesz :roll:

-- 21 lut 2015, 13:49 --

Aha a jesli chodzi o leki psychotropowe, to oczywiste i logiczne, ze ludzie boja sie tych leków i mysla, ze to jest nie wiadomo co, nikt nie lubi miec wariata w rodzinie, nie chcem cie obrazac, ale ludzie sa prymitywyni w Polsce i gówna wiedza i gówno widzieli, ktos kto nie mial, zaburzen nastroju, nigdy tego nie pojmie. :evil:
Ale takie jest zycie, ja osobiscie tez jakos nie przepadam za tymi lekami, ale jak komus pomagaja to lepiej zeby bral niz rozpaczal i staczal sie w otchlan depresji. :time:

przez miko84 21 lut 2015, 13:56
A mnie po moich przejściach z lekami psychotropowymi nie dziwi negatywne do nich nastawienie ludzi.
miko84

przez Patryk29 21 lut 2015, 14:03
miko84, tu nie chodzi o nastawienie negatywne w stosunku do psychotropów, tylko o glupote i ciemnote ludzi, oni sie takich leków boja i uwazaja ze jak ktos je bierze to jest chory psychicznie i juz z niego nic nie bedzie, ale wspólczuje jej ze to u niej w rodzinie tak jest, bo jakis tam znajomy to co innego, ale jak w rodzinie beda ci pierdolic zeby nie brac leków, bo to dzielo szatana to jak tu sie leczyc, pomijajc juz watpliwa skutecznosc tych leków, mimo to znacznej grupie ludzi, te leki pomagaja.

przez miko84 21 lut 2015, 14:05
Ona napisała że rodzinka jest wrogo nastawiona do psychotropów, nic nie pisała o dziele szatana ;p
miko84

przez Patryk29 21 lut 2015, 14:08
miko84, ssri rzeczywiscie, zle dzialaja na twoja glowe, przeciez dzielo szatana to miala byc taka przenosnia, cos jestes wczorajszy chyba :twisted:

przez aniaaa1214 21 lut 2015, 14:16
Patryk29 masz racje kiedy brałam kiedyś parogen to mamuśka mówiła że pewnie jestem opętana bo słyszała o takim przypadku w TV kiedy mężczyzna miał depresje ponieważ szatan się nim zainteresował. Narazie aż tak źle nie jest na wenli co prawda to dopiero 3 dzień ale już nie męczy mnie aż ból w klatce piersiowej. Jedyne co mnie nie pokoi to to że nie śpie w ogóle ani w nocy ani w dzień :)

przez Kot_ 21 lut 2015, 14:20
Dobrze, że ja mam tolerancyjną i w miarę "oświeconą" rodzinę pod tym względem. Przynajmniej od tej strony spokój mam. Mówię o tej najbliższej, bo pewnie znalazły by się osoby, od których na słowo depresja usłyszał bym - do roboty się qrwa lepeiej weź. Dlatego nie warto się przyznawać do tej choroby bo niestety sporo ciemnoty jeszcze jest.
Kot_

przez aniaaa1214 21 lut 2015, 14:24
przyznawać się nie warto ale najgorsze jest to że trzeba udawać że jest wszystko dobrze, kiedy inni podchodzą i gnębią pytaniami. Ogólnie mam nadzieje że Symfaxin pomoże mi na fobie społeczną :) i wszystko będzie pięknie :)

miko84 jakie miałeś przejścia po psychotropach? zaszkodziły Ci?
Ostatnio edytowano 21 lut 2015, 14:26 przez aniaaa1214, łącznie edytowano 1 raz

przez Kot_ 21 lut 2015, 14:26
aniaaa1214, sen się powinien z czasem unormować. Mamie możesz podsunąć jakieś artykuły ciekawe o depresji, chociaż czasami już ciężko starsze osoby uświadomić, z utrwalonymi poglądami.
Kot_

przez aniaaa1214 21 lut 2015, 14:29
wole jej nic nie podsuwać ona jest po części hipokrytką, zapatrzoną w siebie. Poradzę sobie sama z pomocą leków, i tego forum :)

przez Kot_ 21 lut 2015, 14:45
Tak z tym udawaniem że wszystko jest ok, to bardzo męczące jest. Mam z depresją i zaburzeniami lękowymi wieloletnie doświadczenie więc sporo już przeszedłem. Teraz nic już nie muszę udawać bo odciąłem się od świata zewnętrznego.
Kot_

Sortuj wg