WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez slow_down 12 lut 2015, 13:48
benzowiec84 napisał(a):brain zapsy , wenla i paro najcięższe do schodzenia

ja bym powiedział, że brain zapy albo brain zaps, ale wiem, czepiam sie :mrgreen:

brałem przez długi czas paroksetynę w dawce 50mg i odstawiłem w 3 tyg niecałe ;)

225mg wenli odstawiłem w jeden dzień, przechodząc od razu na 200mg sertraliny. Brak brain zapów.
slow_down

przez tomasz_xyz 12 lut 2015, 16:00
crayzyalexxx napisał(a):Ja mam czasem chyba te brainy przy 150 mg wenli. Takie dziwne uczucie jednosekundowe moze, jak oczy zamykam albo i nie. Jakby kopnięcia w glowie.

bylam u lekarza i mam zwiększyć wenle do 225 mg....150 rano i 75 w poludnie. Trochę sie stresuje, bo zawsze powiekszalam o 37,5 aż do dawki docelowej zeby organizm przyzwyczaić. A tu odrazu mam walnąć o 75 wiecej...

TOMASZ XYZ a Ty teraz jestes na 225 mg ?
Ja na wenli prawie 8 mcy. Mialam nadzieje na zmianę leku wiosna idzie a od wenli nadpotliwosc....a tu jeszcze wiecej brać. Ale jestem w takim stanie, ze juz mi wszystko jedno...byleby pomoglo

Tak Alex jestem na 225 mg. Zacząłem brać Mirtazapinę (na niej drżeń nie mam i dobrze się śpi) ale w dawce śladowej na razie 7mg potem może 15 mg będę brał. Ostatnio szukam inspiracji, a na tym leku mam kosmiczne wprost sny. Ja również się pocę na SSRI ale na Elicea bardziej niż na Alvencie.
tomasz_xyz

przez black swan 12 lut 2015, 23:04
Ostatnio szukam inspiracji, a na tym leku mam kosmiczne wprost sny.

Ja też mam po leku niesamowite sny. :mrgreen: Są bardzo realne w odczuciu i po tym jak się obudzę, a sama ich treść jest czasami tak zwariowana, że ludzie stukają się w głowy jak opowiadam im te sny. :P
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 12 lut 2015, 23:18
Mi to lekarz sugerował zebym w tydzien wszedl na 225. Ja juz sie bardzo dlugo czaje, ale przechodze do działania. Dziś zzmniejszam anafranil, bo mnie to ziewanie zabije ;-)

przez crayzyalexxx 13 lut 2015, 02:03
TOMASZ XYZ ja mam drzenie rak jak sie zdenerwuje czy zestresuje. A tak to ok. Kiedys na sen bralam mianse to podobne chyba do mirty ? Ale na drugi dzien bylam zabita. Tyle ze mianse bralam do citalu który i tak nic nie dzialal. Teraz biore hydroksyzyne i jest ok. Co do potliwości no to jest teraz zima, bylo np. 0 stopni a ja jak weszlam do autobusu to wlosy mokre, szalik do prania od razu. Wstyd przed ludźmi tymbardziej ze sie gapia na mnie....to jeszcze gorzej dobija. Dlatego sie boje wiosny co to będzie. Ale jeśli te 225 mg ma pomoc to daj Boże niech pomoże.

Powiem Wam BLACK SWAN i TOMASZ XYZ ze te sny po wenli to kino hehe mi sie wojny snia, aktorzy, jakieś wyscigi, nawet Putin ch....mi sie snil a to wszystko takie realistyczne.

DEPRESYJNY98 moze lepiej zacznij od mniejszych dawek ? Ja od dzis jestem na 225 a wenle biore od czerwca. Teraz przeszlam z 150 na 225. Na 150 mialam ziewanie i spanie. No i znów taki stan mnie dopadl ze juz chcialam sama do szpitala...mam nadzieje ze te 225 cos da, bo inaczej to mam ugadane z lekarz ze będziemy cos kombinować inaczej.
W życiu piękne są tylko chwile

przez margor26 13 lut 2015, 09:28
Ja 1,5 mca biorę wenle a niecałe 2tygodniu zwiększona dawkę czyli 1,5tabletki i nie pomogło to od wczoraj zaś złe samopoczucie nerwica jakby wraca. Czy zwiększenie dawki do 2 tabletek pomoże w koncu?już mi ręce opadają
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Dark Knight 13 lut 2015, 12:02
Takie pytanie do doswiadczonych forumowiczy ktory z ssri snri oczywiscie czysto teoretycznie powinien powodowac najmniejsza potliwosc

przez depresyjny098 13 lut 2015, 12:09
Czyli który działa najmniej antycholinergicznie, dobrze sprecyzowałem ? ;-)

przez tomasz_xyz 13 lut 2015, 16:05
margor26 napisał(a):Ja 1,5 mca biorę wenle a niecałe 2tygodniu zwiększona dawkę czyli 1,5tabletki i nie pomogło to od wczoraj zaś złe samopoczucie nerwica jakby wraca. Czy zwiększenie dawki do 2 tabletek pomoże w koncu?już mi ręce opadają

U mnie nastrój zaskoczył dopiero na 4 tabletce. Myślę, że to zależy od budowy mózgu i jego reakcji na lek
tomasz_xyz

przez depresyjny098 13 lut 2015, 22:54
Ja juz dlugo na anafranilu. Mysle ze chodzi o przejecie tego co juz franek zrobik przez wenle. Tak ja bym to u mnie widzial.

przez crayzyalexxx 14 lut 2015, 02:53
MARGOR 26 to zależy co masz na myśli jeśli chodzi o 1 tabletkę ??? Bo tabletki wenli a raczej kapsułki są pod postacią 37,5 potem 75 potem 150. U mnie zaskok byl praktycznie odrazu na 75, bylo pieknie ale minelo. Potem zaskok byl na 150 ale krotkotrwaly... No i tak sie meczylam i meczylam biedna aż psychiatra zdecydowala na wejście 225. Ciekawe czy zaskoczy ???

DEPRESYJNY 098 a kiedy na wenle wchodzisz ?

ja od 2 dni na 225, jak na razie roznicy nie czuje...mimo to ze dawka dużo zwiekszona i tym razem nie o 37,5 a odrazu 75. Nie czuje nic. Tyle ze znów bylo skakanie w nocy w lozku hehe kto w temacie z wcześniejszych postow to wie. Ja sama sie dziwie, ze ani ubokow ani odczuć innych na takiej dawce bo jestem raczej szczuplutka drobniutka, dawka wysoka 225 a tu nic. Pożyjemy zobaczymy...

-- 14 lut 2015, 01:59 --

A tak wogole to z okazji dnia WALENTEGO zycze Wam duuuuuuuuuzo miłosci seksu szczescia no i zdrowia. Bo jeśli zdrowie ok to i milość ok :):):):):)
W życiu piękne są tylko chwile

przez mrs.hanger 14 lut 2015, 03:36
Biorę Alvente 150mg i zero pozytywnych efektów. Jestem zamulona, śpię po kilkanaście godzin, mam straszne koszmary. Właśnie zabieram się do odstawienia.
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez margor26 14 lut 2015, 07:58
crayzyalexxx,
1,5 tabletki czyli 112,5 a zwiekszylabym na 150. Wogole zauważyłam że na wenli mam inne objawy nerwicy takie jakich nie miałam kiedyś. Wczoraj prawie zemdlalam.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez depresyjny098 14 lut 2015, 09:49
Margor26 schodzę z anafranilu z dnia na dzień. Wczoraj byla 1 tbl. Dzisiaj wypije trochę bimberku na Walentego, wiec jutro dopiero pół, 2 dni przerwy i od półówki z dnia na dzień wenla w górę, co pól.

Sortuj wg