WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez encyklopedia1 09 lut 2015, 19:16
CO MYŚLICIE O ZAMIANIE PAROKSETYNY na wenlafaksyne na ataki paniki w nerwicy lękowej? Na paro mam mnóstwo uboków a mam recepte na wenle.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez tomasz_xyz 09 lut 2015, 19:35
Jak długo bierzecie lek? Ja chyba z 6 lat a Wy?
tomasz_xyz

przez Stifler19 09 lut 2015, 20:48
właśnie, a jak można porównać wenlafaksyne i paroksetyne? jak z tym efektem przeciwlękowym? czuć spokój serotoninowy czy niepokój, nerwowość i pobudzenie?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 09 lut 2015, 20:57
Stifler19,
Pobudzenie w sensie enrgii ma się nijak do lęku, niemniej wszystko zależy od indywidualnej rekcji, ja bym wyżej stawiał jednak wenlę, w dawkach niskich to ssri a jak trzeba noradrenaliny to zawsze można spróbowac 200-300 mg.

przez black swan 10 lut 2015, 22:41
Czy możliwe jest, że po pominięciu jednej porannej dawki, na następny dzień (jeszcze przed następną dawką) ma się jakiś dziwny objaw jakby takich chwilowych "prądów" przechodzących przez mózg? Ciężko mi to bliżej określić, bo jest to dosłownie parosekundowe. Takie mikro-zaburzenie świadomości/równowagi. Po wzięciu kolejnej dawki, po paru godzinach nie pojawia się już. Do tej pory 2 razy zdarzyło mi się pominąć tabletkę przez roztargnienie i 2 razy miałam potem takie dziwne efekty.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Patryk29 10 lut 2015, 23:16
black swan napisał(a):Czy możliwe jest, że po pominięciu jednej porannej dawki, na następny dzień (jeszcze przed następną dawką) ma się jakiś dziwny objaw jakby takich chwilowych "prądów" przechodzących przez mózg? Ciężko mi to bliżej określić, bo jest to dosłownie parosekundowe. Takie mikro-zaburzenie świadomości/równowagi. Po wzięciu kolejnej dawki, po paru godzinach nie pojawia się już. Do tej pory 2 razy zdarzyło mi się pominąć tabletkę przez roztargnienie i 2 razy miałam potem takie dziwne efekty.

Tak to od leku, nazywa sie to Brain shiwers, wenlafaksyna to najgorszy lek jesli chodzi o odstawianie, tragedia po prostu, choc ja z dnia na dzien rzucilem i wogóle nie odczulem nic kompletnie.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez ala1983 11 lut 2015, 00:46
black swan napisał(a):Czy możliwe jest, że po pominięciu jednej porannej dawki, na następny dzień (jeszcze przed następną dawką) ma się jakiś dziwny objaw jakby takich chwilowych "prądów" przechodzących przez mózg? Ciężko mi to bliżej określić, bo jest to dosłownie parosekundowe. Takie mikro-zaburzenie świadomości/równowagi. Po wzięciu kolejnej dawki, po paru godzinach nie pojawia się już. Do tej pory 2 razy zdarzyło mi się pominąć tabletkę przez roztargnienie i 2 razy miałam potem takie dziwne efekty.

Tak, to brainy.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez benzowiec84 11 lut 2015, 02:12
brain zapsy , wenla i paro najcięższe do schodzenia
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Effectin ER i derealizacje ,senność po zmieszaniu z alkohole

przez janusz262 11 lut 2015, 11:07
Witam i proszę o jakieś porady ,bo już nie daję sobie kompletnie rady .Wiele lat temu lekarz przypisał mi effectin ER .Miałem wtedy około 15 lat i dość poważne problemy z fobią społeczną.Od samego początku stosowania tego leku czułem lekkie otępienie i derealizacje.Byłem młody,miałem problemy w szkole i wkręciłem się w dość nieciekawe towarzystwo .Piłem,czasem "coś"zapaliłem i kompletnie nie zdawałem sobie sprawy z tego,że tego leku nie z tym mieszać.Byłem pełnym życia chłopakiem i nigdy wcześniej nie miałem problemów z sennością ani żadnymi derealizacjami.Pewnego dnia po południ po wypiciu paru piw poczułem potworne zmęczenie,więc położyłem się trochę przespać.Najgorsze stało się po obudzeniu.Po przebudzeniu zmęczenie nie chciało w ogóle ustąpić a do tego pojawiła się derealizacja.Byłem dosłownie jak w jakimś półśnie i nie wiedziałem do końca czy to co mnie otacza jest prawdziwe a do tego byłem potwornie zmęczony.Patrzyłem się na jakiś przedmiot i mimo ,że widziałem go codziennie ,to wydawał mi się dziwny,ludzie z którymi się widywałem na co dzień stali się nierealni ,trochę jakbym był w jakimś filmie.Zacząłem zachowywać się trochę nieadekwatnie do sytuacji ,bo gdzieś w głowie uważałem ,że to co jest dookoła to tylko jakiś film albo gra w której mogę wczytać zapis.Mimo iż Effectinu nie biorę już przeszło 7 lat ,to i derealizacja i zmęczenie pozostały.Czuję jakby ten lek mnie trochę upośledził,czuję jakbym nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co się dzieje dookoła.Chciałbym podjąć jakąś pracę,ale DOSŁOWNIE nie mam siły.Czuję się odmóżdżony jak jakieś zombie..Czy jest tutaj jakaś osoba,która ma podobne problemy po Effectinie albo jego pochodnych?Ogólnie gdzie powinienem się udać i jakie badania porobić,żeby zdiagnozować problem?Za tydzień idę na tomografię ,czy to badanie może coś wykazać? Pozdrawiam.

przez tomasz_xyz 11 lut 2015, 13:36
Gdyby nie drżenie dłoni to byłoby całkiem nieźle na czterech tabletkach. A tak niestety musiałem zejść do 3 i jestem w depresji.
tomasz_xyz

przez black swan 11 lut 2015, 20:27
Hmm, słabo, że najgorsze do odstawienia, skoro po braku jednej dawki już czuć skutki. Dzięki za odpowiedzi, poczytałam coś o tym w necie, niby nie należy się tego bać. Podobno to takie mikro wyładowania elektryczne w mózgu, ciekawy temat.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez crayzyalexxx 11 lut 2015, 22:21
Ja mam czasem chyba te brainy przy 150 mg wenli. Takie dziwne uczucie jednosekundowe moze, jak oczy zamykam albo i nie. Jakby kopnięcia w glowie.

bylam u lekarza i mam zwiększyć wenle do 225 mg....150 rano i 75 w poludnie. Trochę sie stresuje, bo zawsze powiekszalam o 37,5 aż do dawki docelowej zeby organizm przyzwyczaić. A tu odrazu mam walnąć o 75 wiecej...

TOMASZ XYZ a Ty teraz jestes na 225 mg ?
Ja na wenli prawie 8 mcy. Mialam nadzieje na zmianę leku wiosna idzie a od wenli nadpotliwosc....a tu jeszcze wiecej brać. Ale jestem w takim stanie, ze juz mi wszystko jedno...byleby pomoglo
W życiu piękne są tylko chwile

przez Patryk29 11 lut 2015, 22:47
crayzyalexxx, Oby ci pomglo to zwiekszenie :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 11 lut 2015, 22:55
Dzieks Patryk29 :D
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg