WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Stifler19 08 lut 2015, 19:38
jak wyglądają pierwsze dni brania wenlafaksyny? chciałbym dorzucić jakąś minimalną dawke do paroksetyny żeby zastąpić czymś objawy odstawienne nikotyny..totalnie nic sie nie chce, obniżony nastrój, lęk, brak energii
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez depresja24h 08 lut 2015, 19:42
Stifler19, no to powinieneś dorzuć Wellbutrin (receptę) , bo go się stosuje na depresje i jednocześnie rzucanie palenia (to samo co Zyban, ale jest tańszy) jak ja rzucałam to pomógł mi desmoxan (bez receptę)

przez Stifler19 08 lut 2015, 20:03
depresja24h ja ogólnie mało paliłem, cztery papierosy dziennie, zawsze jak rzucam to po 10 godzinach pojawia sie ciagłe uczucie lęku, wellbutrin drogi, desmoxan można pomyśleć w przyszłości, narazie lekarz mi zapisał wenle do paro na moje życzenie, ale boje sie efektów początkowych bo nigdy nie bralem wenlafaksyny
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 08 lut 2015, 20:31
Odwazny lekarz dorzucac snri do paro w dawce 60 mg niby wystapienie ZS jest znikome przynajmniej tak twierdzi wiekszosc uzytkownikow tego forum mimo to lekarz odwazny leczysz sie prywatnie ??

przez depresja24h 08 lut 2015, 20:38
Jest możliwe połączenie SSRI + SNRI ale to dopiero gdy pojedynczy lek zawiedzie lub może z jakiś konkretnych powodów. A po co Ci ta wenlafaksyna do tego paro?

przez agusiaww 08 lut 2015, 21:22
Stifler19 napisał(a):jak wyglądają pierwsze dni brania wenlafaksyny? chciałbym dorzucić jakąś minimalną dawke do paroksetyny żeby zastąpić czymś objawy odstawienne nikotyny..totalnie nic sie nie chce, obniżony nastrój, lęk, brak energii

to zalezy jak brałes paro to pewnie lzej, u mnie to była tragedia, wszystkie skutki uboczne plus masa innych, za drugim razem połowy nie było i na dodatek lżej. Mozna poczytac w ulotce, chyba ze nie chcesz...za duzo wymieniac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Franz Maurer 08 lut 2015, 21:59
Jestem w trakcie odstawiania wenli. Byłem na 300mg, dwa tygodnie temu zmniejszyłem do 225mg, dzisiaj zmniejszyłem do 150mg. Po zejściu na 225mg było ok, ale dzisiaj po zejściu na 150mg czuję się dziwne, jakbym był chory, przeziębiony i teraz nie wiem, czy to jakiś wirus mnie dopadł, czy to skutki zmniejszenia dawki? Oprócz tego cały czas biorę 22,5mg mirtazapiny.

przez Stifler19 08 lut 2015, 22:19
na nfz, lekarz jest zdecydowanie dziwny, klomipramine też raz zapisal do paro i lubi wysokie dawki leków..ogólnie mam dużą tolerancje na paroksetyne i 4 lata biore ten lek, jak przestaje palić papierosy to wracam do depresyjnego stanu, lęk uogólniony więc wenlafaksyna myśle że może pomóc, dodać troche energi, motywacji i serotoniny na lęk
Clonazepam 0.5 mg

przez Patryk29 08 lut 2015, 22:30
Stifler19, Polaczenie wenli z parox to nie jest dobry pomysl, z tego wzgledu ze to dwa silne leki i do w dodatku parox z tego czytalem wczesniej przyjmujesz w dawce 60mg czyli w zasadzie jest to max dawka, ja swego czasu polaczylem wenle z parox i po tym co mi sie stalo nie zycze najgorszemu wrogowi, sadze ze byl to zs, nie umarlem ale przez 5 lub 6 godzin dzialy sie ze mna rzeczy niestworzone, nawet alprazolam w dawce 2mg mi nie pomógl, sadzilem wtedy ze umre, ale przezylem i wiecej /cenzura/ takie mixy i w duzych dawkach :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depresja24h 08 lut 2015, 22:32
a czemu Ty nie zejdziesz z tej paroksetyny i nie spróbujesz samej wenlafaksyny?

przez Stifler19 08 lut 2015, 23:24
Patryk29 po pierwszej tabletce czy po jakims czasie takie objawy wystąpiły?
depresja24h zmniejszanie paroksetyny o 5mg jest ciężkie więc nie wyobrażam sobie odstawienia, spróbuje jeszcze nie palić papierosów kilka dni, ale wątpie że coś sie zmieni bo jakiś czas temu nie paliłem 40 dni i cały czas miałem lęk, napięty umysł, brak relaksu...jakby nikotyna była podstawą, fundamentem umysłu, paląc słabe papierosy nie ma lęku, jest taki bardziej obojętny stan, paląc mocne pojawia sie znaczący relaks, czasami lekka euforia, jasność myślenia, ale też czasami za szybkie myśli, zbyt emocjonalne myślenie, wtedy bromazepam świetnie działa(lekka euforia,uspokojenie) albo tisercin(zwykłe zobojętnienie, uspokojenie, mocniejsza psychika, równowaga), biorąc bromazepam albo tisercin podczas odstawiania nikotyny działa to tylko zobojętniająco, przymulająco-uspokajająco i nasennie, lęk dalej sie utrzymuje, zrelaksować sie ciężko, więc jest to pewnie niedobór dopaminy i noradrenaliny i pewnie też serotoniny, brakuje neuroprzekaźników do odczucia przyjemności, nie ma zbyt dużej ilości dopaminy do uwolnienia z synaps
Clonazepam 0.5 mg

przez Dark Knight 08 lut 2015, 23:35
Zemna rzeczy niestworzone dzialy sie 2 razy w zyciu przed pierwsza wizyta u psychiatry paniczny lek ktory trzymal z w tygodnie nie wychodzenie z lozku nie spozywanie posilkow praktycznie zeroo zgubilem chyba 7 kilo az wkoncu udalem sie do psychiatry ino i udalo sie wyjsc tez tego stanu nie zycze nikomu drugi raz taki stan wystapil po spozyciu 800 mg sulpirydu mega niepokoj a potem znowu napady leku i niewychodzenie w wlasnego lozka wiec moze u mnie taki stan nie wystapil z mixu ale sulpiryd probowalem na wlasna reke wiec nie zawsze leczenie na wlasna.reke wychodzi na.dobre

przez Patryk29 09 lut 2015, 00:25
Stifler19, To sie stalo po zwiekszeniu wenlafaksyny, zjadlem w tym dniu 40mg parox+150wenli i rozpierdolilo mnie w drobny mak :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dark Knight 09 lut 2015, 19:13
Hmmm ciekawe miksy chyba tez musze sprobowc jakis dwoch antydepresantow

Sortuj wg