WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 07 lut 2015, 21:04
Szczerze powiem, nawet nie chce mi sie odnosic do waszych wypowiedzi na moj temat. Cieszyc sie mam prawo, ze nie biore, chocby nawet mialo to trwac krotko, bo dla mnie nawet kilka miesiecy to wielki sukces.

out.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez i_am_a_legend 07 lut 2015, 21:13
Pablo5HT1, tak, głównie chodzi o miko84. Człowiek ma wiedzę, doświadczenie i chce się tym dzielić z ludźmi, mimo że w ogóle nie musi. Podejrzewam, że wielu osobom pomógł, więc atakowanie go i to w tak niejasnej, często hipotetycznej dziedzinie medycyny, jaką jest psychiatria, nie jest zbyt fajne. Jeśli również się tym interesujesz, to wejdź w normalną polemikę, wyraź swoje zdanie, wtedy będzie to duża wartość dodana. I tak większość osób nie rozumie (i dobrze) o co Wam chodzi, ale miło jest czytać wymianę zdań pozbawioną licznych, negatywnych emocji.

ala1983, trzymam kciuki. Sam miałem różne okresy bez leków, kilkuletnie nawet. Mimo iż nie zawsze było kolorowo, to jednak świadomość braku "chemii" w mózgu była naprawdę fajna. Człowiek czuł się jakiś taki lżejszy, bardziej ufał swoim osądom. Powodzenia!
i_am_a_legend

przez Pablo5HT1 07 lut 2015, 21:23
i_am_a_legend,
Ale teraz to już przesadziłeś, jeśli twierdzisz, ze dochodzenie przeze mnie racji to atak, ja dziekuję. Jakis guru widze zrobił się z tego miko84 a ma braki wiedzy, natomiast zarzuca mi, ze jestem lolkiem, mimo, ze jego wiedza na temat receptorów wywodzi się z literatury bardziej popularnonaukowej niż z faktów. To jego błędne, obsesyjne czepienie się jednego typu receptora (2C serotoninowego) i " podciąganie" pod to faktów jest tego dowodem. a ja tylko moge- buuhhaaaaaa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez i_am_a_legend 07 lut 2015, 21:33
Pablo5HT1, nie mam nic przeciwko dochodzeniu racji, ale serio ubarwiasz to dochodzenie słowami, które powodują, że miko84 przestał z Tobą w ogóle dyskutować (przynajmniej tak mi się wydaje). Ja mam dość duży dystans do rewelacji na temat roli receptorów w mózgu. Jeden z wykładowców AM powiedział mi kiedyś, że poziom współczesnej psychiatrii można przyrównać do epoki kamienia łupanego, dlatego też nie zdziwiłbym się, gdyby obecne spory okazały się nic niewarte za 20-30 lat. Mózg jest przecież tak skomplikowany, że trudno pokusić się o definitywne wnioski na większość związanych z nim tematów. Zresztą widać to również po Waszej wymianie zdań - często wstawiacie linki do materiałów źródłowych, które mają coś udowodnić, a na następnej stronie ktoś inny wkleja inny link, gdzie badania podważają wcześniejsze tezy. Dlatego nie ma co się spinać, cieszyć się, jeśli leki na kogoś działają, a jak nie działają, to szukać kolejnych bądź w ogóle spróbować jakiejś innej metody wyjścia ze swoich problemów.
i_am_a_legend

przez benzowiec84 07 lut 2015, 21:36
Mózg jest tak skomplikowany że każda ingerencja sztuczna w niego kończy się tragedią . A lekarze tylko strzelają lekami na lewo i prawo a może trafią w 10tkę.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 07 lut 2015, 22:59
Co do psychiatrów to nie przepadam za nimi, ale tez z drugiej strony co taki lekarz ma zrobic?, ma tylko takie narzedzia jakie ma i to nie jego wina ze sa takie a nie inne leki, za jakis czas powychodza nowe substancje i bedzie wieksze pole manewru, ja póki co w zasadzie wszystkie ssri przerobilem i moge powiedziec, ze jedynie paroksetyna cos mi dala, ale tez duzo zabrala, escitoplarm to dla mnie lipa lek, wenlafaksyna cos tam dzialal na poczatku potem juz nie, setralina dla mnie to wogóle jakies nieporozumienie, bralem 2 miechy ponad i tylko same skutki uboczne, zero jakiejkolwiek poprawy, zostala mi tylko fluoksetyna, a potem nie mam pojecia, zostana tlpd, ale to bardzo mocny kaliber, sa skuteczne, ale uboki maja konkretne, nie wiem co dalej robic, skonczy sie na tym ze bede musial jechac na sucho, ale to jest bardzo niebezpieczna gra :pirate: :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 08 lut 2015, 01:54
i_am_a_legend napisał(a):Pablo5HT1, nie mam nic przeciwko dochodzeniu racji, ale serio ubarwiasz to dochodzenie słowami, które powodują, że miko84 przestał z Tobą w ogóle dyskutować (przynajmniej tak mi się wydaje). Ja mam dość duży dystans do rewelacji na temat roli receptorów w mózgu. Jeden z wykładowców AM powiedział mi kiedyś, że poziom współczesnej psychiatrii można przyrównać do epoki kamienia łupanego, dlatego też nie zdziwiłbym się, gdyby obecne spory okazały się nic niewarte za 20-30 lat. Mózg jest przecież tak skomplikowany, że trudno pokusić się o definitywne wnioski na większość związanych z nim tematów. Zresztą widać to również po Waszej wymianie zdań - często wstawiacie linki do materiałów źródłowych, które mają coś udowodnić, a na następnej stronie ktoś inny wkleja inny link, gdzie badania podważają wcześniejsze tezy. Dlatego nie ma co się spinać, cieszyć się, jeśli leki na kogoś działają, a jak nie działają, to szukać kolejnych bądź w ogóle spróbować jakiejś innej metody wyjścia ze swoich problemów.

jesli akurat chodzi o postep wiedzy o dzialaniu mozgu to dzieki nowym technikom obrazowania oraz radioobrazowania pojedynczych czasteczek udalo sie dowiedziec bardzo duzo.
Chcoiazby jak dziala lit, albo jak depresja wplywa na rozne struktury mozgu.
Tyle ze od wiedzy teoretycznej do konkretnych zastosowan medycznych daleka droga tym bardziej ze regulacje rynku farmaceutycznego wymuszaja wieloletnie testy.
Wyniki badan czesto sa sprzeczne bo leki testuje sie glownie na gryzoniach (ze wzgledow i praktycznych i etycznych) gdzie trudno jest zamodelowac odpowiednio depresje o manii czy OCD juz nie wspominajac.
Tak czy inaczej postep jest tak duzy ze pewne za naszego zycia zagadka depresji i wiekszosci chorob zostanie rozwiazana, byle tylko tego dozyc ;)

przez miko84 08 lut 2015, 09:51
i_am_a_legend ja go mam w ignorowanych, nie widzę co on pisze i dobrze mi z tym ;)

Co do złożoności mózgu to szokiczne jest jak ona jest ogromna, przecież poza neuroprzekaźnikami są jeszcze neuropeptydy, neurosteroidy, cytokiny, w dupę tego jest, za sto lat ludzie nie pojmą w pełni jak działa mózg. Co chwila odkrywają jakieś nowe funkcje obszarów mózgu, a wydawało się, że już wszystko wiedzieli.

Tak, że wielki szacunek dla Stwórcy lub matki natury (w co kto wierzy).
miko84

przez depresyjny098 08 lut 2015, 11:08
szkoda, że Stwórca nie przyjmuje na gwarancję ;-)

przez Dark Knight 08 lut 2015, 12:44
Hmmm nie kazdy wierzy w stworce :) ale bez offtopu czy dodanie tianeptyny do wenli to dobry pomysl ??

przez agusiaww 08 lut 2015, 15:50
ala1983 napisał(a):Szczerze powiem, nawet nie chce mi sie odnosic do waszych wypowiedzi na moj temat. Cieszyc sie mam prawo, ze nie biore, chocby nawet mialo to trwac krotko, bo dla mnie nawet kilka miesiecy to wielki sukces.

out.

i masz racje, ja sie tez ciesze mimo ze musiałam wrocic, lepiej jako tako funcjonowac, a teraz ciesz sie :)

I tak coraz wiecej ludzi ma rozne problemy z psychika i wg mnie za kilkanaście lat co druga osoba bedzie na lekach. Wystarczy poczytac ile osob bierze tzw. suplementy reklamowane z melisa i kozłkiem i mozna powiedziec ze to byle co ale od melisy i kozłka kazdy zaczyna a konczy na antydepresantach.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez miko84 08 lut 2015, 15:55
Jak się już reklamuje syropek na spanie dla dzieci? ;/
miko84

przez tomasz_xyz 08 lut 2015, 15:57
miko84 napisał(a):Jak się już reklamuje syropek na spanie dla dzieci? ;/

Niech wiedzą co je czeka w przyszłości :D
tomasz_xyz

przez agusiaww 08 lut 2015, 16:01
tomasz_xyz napisał(a):
miko84 napisał(a):Jak się już reklamuje syropek na spanie dla dzieci? ;/

Niech wiedzą co je czeka w przyszłości :D

:mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg