WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

Re: Efectin

przez harnaś 30 paź 2008, 15:16
brałem wczesniej fluoxetyne i byla spoko tylko chodzilem jak nakrecony i mialem problemy z zasnieciem ...czy po efektinie jest podobnie?

przez namiestnik 30 paź 2008, 15:49
Znajomy który brał to i to - to po efectinie był duuuużo mocniej nakręcony. Fluoksetyna nakręcała, ale słabiutko. Było to nawet po nim widać.

przez Kaja007 30 paź 2008, 16:02
Ja biorę Efectin od 2 miesięcy, trochę mi chyba pomógł, ale mam też skutki uboczne. Najdotkliwsze to drżenie rąk i nerwowość (a jak raz zapomniałam o tabletce, to następnego dnia myślałam, że wybuchnę ze złości a w dodatku cała się trzęsłam z nerwów). Mam też bardzo dziwne sny. Mam też problemy z odróżnieniem rzeczywistości od fikcji np. zastanawiam się czy coś się wydarzyło naprawdę, czy to widziałam w telewizji lub w śnie - totalny odjazd...
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harnaś 31 paź 2008, 13:01
namiestnik a ty co bierzesz i ile czasu bo jak mam byc nakrecony po efektinie i miec omamy czy to real czy sen to sie zastanawiam czy warto brac efectin....?

---- EDIT ----

a nie masz problemow z zasnieciem?

przez Kaja007 31 paź 2008, 14:25
harnaś napisał(a):namiestnik a ty co bierzesz i ile czasu bo jak mam byc nakrecony po efektinie i miec omamy czy to real czy sen to sie zastanawiam czy warto brac efectin....?

---- EDIT ----

a nie masz problemow z zasnieciem?

Nie mam problemów z zaśnięciem, wręcz przeciwnie spałabym przez cały dzień, noc...

Re: Velafax

przez aldara.35 31 paź 2008, 16:53
Dzis wykupilam Velafax.Mam silna nerwice lekową.Depresji raczej nie ,a moze.....
Mam zapisana dawke 37,5 mg i mam podzielic na pol i lykac rano i wieczorem.Wiem ze dawka smiesznie niska ,ale strach ogromny.Na razie patrze na pudelko z nadzieją ze pomoze ,samo patrzenie:mrgreen:
Kochani wiem ze bylo duzo na temat ubocznych skutkow ale napiszcie jak podjąc to ryzyko i lyknąc???? BUUUU

przez harnaś 31 paź 2008, 18:40
no ok kaju masz moze problem z koncentracja tzn mozesz sie skupic na nauce,czytaniu, zapamietywaniu ......???

przez Kaja007 31 paź 2008, 23:56
harnaś napisał(a):no ok kaju masz moze problem z koncentracja tzn mozesz sie skupic na nauce,czytaniu, zapamietywaniu ......???

Mam problemy z koncentracją. Nie mogę się na niczym skupić, jedno zdanie czytam przez kilkanaście minut, a później i tak nie wiem o czym czytałam.

przez namiestnik 01 lis 2008, 00:42
To nakręcenie objawiało się raczej tym, że wydawało się, że on nigdy się nie zmęczy i miał non stop taką wielką jasność umysłu. Pracował chyba za dwóch i jeszcze miał kupę czasu na inne rzeczy. Ale miał bardzo trzeźwe spojrzenie.

Ja jadam sertralinę obecnie.

przez Szeida 01 lis 2008, 13:54
stapelia napisał(a):witajcie
odczuwaliście jakieś objawy po zmniejszaniu dawki. Niebawem bedę schodzić z 75ER na 37,5ER a potem do 0 :) i chciałabym wiedzieć czy można się źle czuć czy nie. chce sobie tak ustawić odstawianie, żeby nie musieć wyjeżdżać w tym czasie.

Stapelia, Efectin to jeden z gorszych leków do zejścia, organizm długo się odzwyczaja i objawy odstawienne są dosyc dokuczliwe. Ja schodziłam z 225 na 0 przez kilka miesięcy, bardzo powoli, pod koniec okruszki by organizm oszukac. Wszystko jest do przejścia tylko trzeba wiedziec, że może byc niewyraźnie, ale to tylko chwilowy etap, do ok.2 tygodnie po odstawieniu. Powodzenia!

Co do odrealnienia i braku koncentracji to ja brałam 2,5 roku i nic takiego nie miało miejsca. Wręcz dzięki temu lekowi mogłam się uczyc i coś działac. Jedyne co mi przeszkadzało to spłycenie emocjonalne po nim, no ale coś za coś...
Ogólnie to każdy jak widac reaguje inaczej, jednego zwalnia innego pobudza, nic tylko testowac ;)

przez Kaja007 01 lis 2008, 19:43
A czy po efectinie mieliście rozszerzone źrenice i ból oczu? Ja często takie coś odczuwam, jest to dosyć dokuczliwe.

przez arabica 01 lis 2008, 20:06
Trzy lata temu odstawiałam effectin er 150, dokładnie według wskazan lekarza.
Dwa tygodnie brałam jednego dnia 75, drugiego150 i tak na zmianę.
Następne dwa tygodnie codziennie 75, po czy przez dwa tygodnie co drugi dzien 75, po tym czasie juz nic i nie czułam żadnych efektów ubocznych.

przez Anna R. 04 lis 2008, 10:27
Zapomniałam napisać o jeszcze jednym efekcie ubocznym brania tego leku. Nasilał w ogromnym stopniu moje natręctwa myślowo- ruchowe. Myśli natrętne doprowadzały mnie do obłędu, a ręce myłam co chwila, aż popękała skóra i zaczęły krwawić :?
Im dłużej brałam efectin, tym było coraz gorzej. Wreszcie myślałam tylko o wyłączeniu tych głosów w mojej głowie, nawet w sposób nieodwracalny i ostateczny. Na szczęście zatrzymałam sie w porę, ale i tak to był największy koszmar, jakiego doświadczyłam.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 04 lis 2008, 10:48
Aniu jak schodziałaś z tego efectinu i jak długo brałaś????
kasia000

Sortuj wg