WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez artur1978 06 lut 2015, 15:51
madseason napisał(a):no to wracam na chwilę do wątku. pamiętam że co jakiś czas przewijają się rozmowy na temat wenli i alkoholu. na ulotce napisane "niewskazane", mówiliście jakiś czas temu o tym że alko jest depresantem i może pogłębiać objawy i że jak już pić to niewiele. ponieważ na ostatniej wizycie u lekarza byłam na tyle radosna, że zapomniałam zapytać o wszystko co mnie wcześniej zastanawiało - mam do was pytanie - jeżeli pije się alkohol w większych ilościach, czy to może wpływać na sam mechanizm działania leku? albo w jakikolwiek inny sposób zagrażać zdrowiu?

A jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Ze alkohol siwtnie wzmaga dzialanie przeciwdepresyjne wenli i wszyscy super sie bawia robiac taki miks?:D

Zabic Cie raczej nie zabije, pomoc na pewno nie pomoze pewnie umiarkowanie zaszkodzi, popsuje efekty leczenia, spowoduje dziwne objawy uboczne typu nasilony kac, leki etc.
Nie poznalem jeszcze czlowieka ktory sie z depresji wyleczyl grzala znalem za to sporo ktorzy po alkoholu powedrowali na tamten swiat czy to w wyniku samobojstwa czy glupiego wypadku.

przez Kontrast 06 lut 2015, 15:56
Alkohol jest depresantem, ale to zależy od nastroju, ma tzw zmienne i staje się depresyjny jak ktoś nadużywa.

Ja nie zabrałem wentli wczoraj i dziś i jak szybko pokręcę głową to obraz mam zamazany i wraca po sekundzie. To taki objaw neurologiczny z niedoboru. Co dziwne depresyjnie się nie czuje jakoś.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Patryk29 06 lut 2015, 16:02
Ludzie sie targaja nawet na lekach ssri, co do alkoholu to wiadomo ze picie czeste i w duzych ilosciach jest niezdrowe, ale to przeciez juz nawet gimnazjalisci wiedza, co do mieszania z psychotropami, to wiadomo ze chory pomysl, nic sie raczej nie stanie, ale szkoda psuc dzialania leku o ile dziala ?! poza tym watroba dostaje po dupie konkretnie, wniosek unikac alkoholu, co nie oznacza ze masz byc swietsza od papieprza :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madseason 06 lut 2015, 16:23
hm, nie wysłało mi odpowiedzi więc jeszcze raz;) jestem dziś trochę słabo kontaktowa a poza tym od jakiegoś czasu zastanawiałam się czy nie ograniczyć alkoholu (poprawia mi humor niestety) i martwiłam się czy nie będzie mieć to poważniejszych skutków dla zdrowia (tzn. nie odstawienie, tylko kontynuowanie picia i brania wenli ;D). samo pytanie jednak głupie, przyznaję. może chciałam żeby ktoś mnie ochrzanił. po prostu. święta być nie zamierzam. ale co racja to racja. postaram się skończyć z łażeniem po knajpach, myślę że to była moja chwilowa odskocznia która na dłuższą metę jest mało fajna. no i nie chodziłam do gimnazjum, to wszystko tłumaczy ;)

przez Patryk29 06 lut 2015, 17:13
madseason, Ludzie sie targaja nawet na samych lekach ssri, co do alkoholu to wiadomo ze picie czeste i w duzych ilosciach jest niezdrowe, ale to przeciez juz nawet gimnazjalisci wiedza, co do mieszania z psychotropami, to wiadomo ze chory pomysl, nic sie raczej nie stanie, ale szkoda psuc dzialania leku o ile dziala ?! poza tym watroba dostaje po dupie konkretnie, wniosek unikac alkoholu, co nie oznacza ze masz byc swietsza od papieprza :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez ala1983 06 lut 2015, 22:29
Drugi miesiac bez lekow.. nie wierze..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez SADer 06 lut 2015, 23:29
ala1983 napisał(a):Drugi miesiac bez lekow.. nie wierze..

Miałaś jakieś objawy odstawienne przy schodzeniu z 37,5? Bo ja też jestem na terapii i chciałbym zejść z wenli.

przez agusiaww 06 lut 2015, 23:31
u mnie było dobrze 8 miesiecy poki nie wrociłam do leków hormonalnych. Powodzenia :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kucharz 06 lut 2015, 23:45
Pablo5HT1 napisał(a):kucharz,
To też kucharzu ale tu chodzi generalnie o cos innego. Jeden lek wypiera drugi ze szlaków metabolicznych- oólnikowo mówiąc, przepływa wtedy taka wenla jak woda po Tobie.

Tego nie wiedziałem.

Drugi dzień bez litu dzisiaj. Czuję się trochę lepiej, ale dupy nie urywa. Lit utrzymuje się w organizmie przez 48 godzin, więc może jutro poczuję wyraźną różnicę... Albo i nie, bo zakładając ze Wenla przelatywała przeze mnie jak woda, to trzeba będzie czekać na działanie. Chwilami nie ogarniam, cierpliwości już mi brakuje na to wszystko.

przez ala1983 06 lut 2015, 23:58
SADer napisał(a):

Miałaś jakieś objawy odstawienne przy schodzeniu z 37,5? Bo ja też jestem na terapii i chciałbym zejść z wenli.

Lekkie brain zapsy. Tym razem nic szczegolnego sie nie dzialo.

-- 06 lut 2015, 22:59 --

Mam juz chyba wprawe w schodzeniu ;)

przez lunatic 07 lut 2015, 00:00
ja tez chciałem odstawić leki i jest to niemozliwe, wyczerpanie fizyczne połączone z derealizacją, jednym słowem duże natężenie lęku, mimo ze depresji juz chyba dawno nie mam

przez ala1983 07 lut 2015, 00:04
lunatic, Dla mnie tez bylo przez dlugi czas niemozliwe, dopiero po kilku latach terapii niemozliwe stalo sie mozliwe.

-- 06 lut 2015, 23:05 --

lunatic, Pol roku z poprzedniego spedzilam w szpitalu, wiec musialo w koncu zaskoczyc.

przez lunatic 07 lut 2015, 00:08
bylas w szpitalu na odstawieniu?

przez ala1983 07 lut 2015, 00:09
lunatic napisał(a):bylas w szpitalu na odstawieniu?

Nie ;) na terapii bylam.

Sortuj wg