WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez niestety 03 lut 2015, 15:52
Akurat brałam przed załatwianiem spraw na mieście, rozmowa o prace. Czyli wtedy kiedy potrzebowałam czuć się dobrze.

przez Patryk29 03 lut 2015, 16:40
Ja nie wiem co wy byscie zrobili gdy by tego Xanaxu nie bylo :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez tomasz_xyz 03 lut 2015, 17:35
ja biorę już 4x75 mg. nastrój jest odrobinę lepszy, ale dokuczają wciąż drżenia dłoni. lęk społeczny jest bo jak goście do nas przyszli na obiad ręce się trzęsły, no i w pracy kiedy miałem się podpisać
tomasz_xyz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 03 lut 2015, 18:45
AlexCCC2 napisał(a):chyba najważniejsze to robic coś cokolwiek i mieć dystans do siebie do innych i czerpać radość z czegokolwiek nawet z tego że pije się herbatę z swojego ulubionego kubka

Kurcze gdyby to bylo takie proste...Rycze bez powodu,jestem w czarnej dupie.To co piszesz zadziała u osoby zdrowej,jak ktoś ma depresje to nie potrafi się cieszyć z drobnej przyjemności :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez AlexCCC2 03 lut 2015, 19:51
Chciałem podnieść Cię na duchu ja nie mam depresji,mam cos innego leki odpowiednio dobrane mogą zdziałać dużo nawet w depresji no i życiu musi sie układać bo to ma duże znaczenie

przez Pablo5HT1 04 lut 2015, 14:47
kucharz,
Dlatego tak na ciebie działa kucharzu ta wenlafaksyna bo ci co ją zsyntetyzowali to oni nie mieli w planie dokładac jej do litu, lamo, i inne sramo... po prostu tamte środki nie pozwalają na pełne działanie wenalfaxyny, tak maiłem kiedys kiedy w moim "menu" królował niejaki klonazepam, wenli nie czułem ani na minus ani na plus. Sam widzisz..

przez depresyjny098 04 lut 2015, 20:02
Czyli mówicie że różnie działa ta venla. Jednych pobudza, innym sie nic nie chce. Ale jedno mnie intryguje. To ze ktos napisal, ze na wyzszych dawkach czucie wacka jest bez lipy. Intrygujące..

przez Dark Knight 04 lut 2015, 20:21
Jak to jest z wychwytem dopaminy na wenli od jakiej dawki zaczyna wogole cos wychwytywac ?? Bo opini na ten temat jest mnostwo

przez Patryk29 04 lut 2015, 20:22
Dark Knight napisał(a):Jak to jest z wychwytem dopaminy na wenli od jakiej dawki zaczyna wogole cos wychwytywac ?? Bo opini na ten temat jest mnostwo

Ponoc od Dawki 225 mg
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kucharz 04 lut 2015, 23:12
Pablo5HT1 napisał(a):kucharz,
Dlatego tak na ciebie działa kucharzu ta wenlafaksyna bo ci co ją zsyntetyzowali to oni nie mieli w planie dokładac jej do litu, lamo, i inne sramo... po prostu tamte środki nie pozwalają na pełne działanie wenalfaxyny, tak maiłem kiedys kiedy w moim "menu" królował niejaki klonazepam, wenli nie czułem ani na minus ani na plus. Sam widzisz..

W sumie możesz mieć racje. Z tego co piszą w ulotce Litu to hamuje on wydzielanie dopaminy i noradrenaliny, a przecież Wenla ma działać właśnie noradrenergicznie. Skoro jest hamowane jej wydzielanie, to mogę łykać nawet 600mg i efektu nie będzie. Odstawiam lit, ale Lamo 50mg zostawię. Zobaczę jak będzie.

przez cytrynka84 04 lut 2015, 23:23
Dark Knight, słabo wychwytuje dopamine.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez artur1978 04 lut 2015, 23:30
kucharz napisał(a):
Pablo5HT1 napisał(a):kucharz,

W sumie możesz mieć racje. Z tego co piszą w ulotce Litu to hamuje on wydzielanie dopaminy i noradrenaliny, a przecież Wenla ma działać właśnie noradrenergicznie. Skoro jest hamowane jej wydzielanie, to mogę łykać nawet 600mg i efektu nie będzie. Odstawiam lit, ale Lamo 50mg zostawię. Zobaczę jak będzie.

Masz zdiagnozowana chorobe dwubiegunowa ze karmia Cie litem i lamo?

przez Pablo5HT1 05 lut 2015, 11:48
kucharz,
To też kucharzu ale tu chodzi generalnie o cos innego. Jeden lek wypiera drugi ze szlaków metabolicznych- oólnikowo mówiąc, przepływa wtedy taka wenla jak woda po Tobie.

przez madseason 06 lut 2015, 15:25
no to wracam na chwilę do wątku. pamiętam że co jakiś czas przewijają się rozmowy na temat wenli i alkoholu. na ulotce napisane "niewskazane", mówiliście jakiś czas temu o tym że alko jest depresantem i może pogłębiać objawy i że jak już pić to niewiele. ponieważ na ostatniej wizycie u lekarza byłam na tyle radosna, że zapomniałam zapytać o wszystko co mnie wcześniej zastanawiało - mam do was pytanie - jeżeli pije się alkohol w większych ilościach, czy to może wpływać na sam mechanizm działania leku? albo w jakikolwiek inny sposób zagrażać zdrowiu?
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Sortuj wg