WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez kucharz 01 lut 2015, 21:59
Dark Knight napisał(a):Fluo juz bylo w dawce nawet 80 mg

-- 01 lut 2015, 18:01 --

Mnie nie pobudzalo za to mega zaparcia i przybieranie na wadze ;/ jedyny lek ktory dobrze tolerowalem to sertralina lecz nawet w max dawce 200 mg nie leczyla OCD moze dawka 300 mg dala by rade bo humor i ogolne checi do zycia na tym.leku byly calkiem spoko

Na Twoim miejscu poszedłbym w Paroksetynę, ale nie dawkę śmieszną 20mg, tylko dawkę skuteczną. Możesz też spróbować Lit, bardzo dobrze działa na myśli samobójcze i stabilizuje nastrój.

Sertralina jest 6 razy słabszym SSRI niż paroksetyna.

przez niestety 01 lut 2015, 22:03
bierze ktoś prefaxine?

przez miko84 02 lut 2015, 10:55
kucharz jeśli brać pod uwagę najczęściej używane dane co do siły blokady SERT (2 badania Owensa) to sertralina jest 2,5 raza słabsza od paroksetyny.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 02 lut 2015, 18:41
Seerta bylo spoko zero przybierania na wadze regularne wyproznianie sie tylko nie do konca dzialama potem zmiana na fluo nic tylko zaparcia paro tez nic teraz wenla.zobaczymy moze w max dawce cos zatrybi

przez cytrynka84 02 lut 2015, 22:17
Czuje się znowu beznadziejnie :( poddenerwowanie każdym głupstwem,przejmowanie się wszystkim,walace serducho,lęk,klucha w gardle.Najchetniej to bym się poryczala,ale nie bardzo moge(otoczenie) Spie po 2h.Lekarz dal Tisercin na spanie.Boje się tego leku,stary ,full ubokow,najgorsze to objawy pozapiramidowe,których boje się strasznie.Myslalam,ze wenla zaskoczyła ,bo przez 2 dni czułam jakby większy spokój,a tu klops znowu :( Wezmę ten Tisercin na noc dzis,bo nie wyrabiam...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez AlexCCC2 02 lut 2015, 23:16
Ja jak raz brałem leki a raz nie bo myślałem że dam rade bez nich to miałem tak że też spałem po 2h a parę razy jak się wybudziłem w nocy to serce mi nawalało aż mnie póżniej cały dzień bolało to przez nie regularne branie perazyny doszedłem do takiego stanu,że jak miałem coś załatwić na mieście czy do jakiegoś lekarza albo coś to pociłem się pod pachami tak że normalnie pot leciał mi kroplami chyba nawet jakbym miał ze dwie bluzy na sobie pot przeszedłby mi przez wszystkie rzeczy które miałbym na sobie to chyba było z lęku.I też zacząłem przejmować się wtedy prawie wszystkim i oczywiście analizować prawie wszystko co nie zawsze jest dobre.

przez cytrynka84 02 lut 2015, 23:34
Antydepresanty biorę regularnie,wenle ponad miesiąc,stabilizator z 2 miechy.Ten Tisercin dostałam dopiero tydzień temu i tego nie biorę,bo się boje.Wczesniej brałam inne leki antydepr .tez regularnie.Kryzys kolejny,ile jeszcze wytrzymam nie wiem ,wegetacja,beznadzieja.Sil coraz mniej...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez AlexCCC2 02 lut 2015, 23:55
chyba najważniejsze to robic coś cokolwiek i mieć dystans do siebie do innych i czerpać radość z czegokolwiek nawet z tego że pije się herbatę z swojego ulubionego kubka

przez Blondie 03 lut 2015, 14:43
Na wenli dzień 9.

Nasilenie lęków do granic możliwości. Jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Jestem w rozsypce. Cały czas płaczę.
Początki takie są? To minie? Czy dzwonić do lekarza, że to mocna pomyłka z tym lekiem?

przez niestety 03 lut 2015, 14:48
A wchodziłaś stopniowo? Ja dzisiaj 8 dzień. 7 dni 37,5, dzisiaj dopiero 75mg. Do tego wspomagam się benzo i wcale nie czuję skutków ubocznych.
9 dni to za mało, żeby była poprawa.

przez Blondie 03 lut 2015, 15:03
Czym się wspomagasz?
Mi lekarz niestety nic nie dał...

przez kucharz 03 lut 2015, 15:11
Kochani czytając to co piszecie to ja chyba jestem z innej planety. Jestem na 300mg od 9 dni i nie czuję ani lęków, ani rozdrażnienia, liczyłem na wyższy napęd i chęć do działania, tym czasem albo siedzę w fotelu i oglądam tv albo przy komputerze, zero planów na zrobienie czegoś dla siebie, czegoś konstruktywnego, szukania pracy ani nic. Zaczynam myśleć ze to już chyba wszystko co mogła zrobić dla mnie Wenlafaksyna :( Biorę ją w sumie miesiąc. Jak myślicie? Warto jeszcze zaczekać?

przez niestety 03 lut 2015, 15:47
xanax. brałam chyba ze 3 razy w ciągu tego tygodnia. I jak narazie wenla ma dla mnie najmniej skutków ubocznych.

przez Blondie 03 lut 2015, 15:51
Jak go bierzesz, na wieczór, czy w razie lęków?
W weekend jadę do domu, tam mam xanax, może się wspomogę.

Sortuj wg