WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Patryk29 30 sty 2015, 13:27
SADer napisał(a):To ciekawe, że niektórym wenla indukuje bezsenność, a mnie tak zamula, że lekarz polecił mi ją brać na sen. :lol:

Ja mialem podobnie jedna wielka zamula, na poczatku troche pobudzenia, troche lepszy nastrój, a potem to juz tragedia
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 30 sty 2015, 15:59
Blondie napisał(a):Piąty dzień na wenli - 75mg. Okropna bezsenność. Dziś czuję się nie do życia, jakby mnie walce przejechał. Bezsenność po jakimś czasie przechodzi?

Od razu na 75mg konowal kazal wejsc?
Ciezka bezsennosci minela mi gdzies po 5 tygodniach ale zaburzony sen byl przez caly czas.
Inna sprawa ze w depresji to moze byc akurat korzystne o ile jestes w stanie wytrzymac to psychicznie.
Jak nie masz problemu z uzaleznieniami to jakies benzo przez pierwsze 2 tygodnie ewentualnie Zolpidem zdziala cuda.
Zaleta benzo jest to ze nie ma praktycznie skutkow ubocznych na krotka mete zero zamuly, suchych ust etc

przez Blondie 30 sty 2015, 16:04
Problem jest taki, że ja zaczęłam od leczenia się na bezsenność i przeszłam okropne chwile z tą przypadłością. Jak pomyślę, że teraz ma to wrócić, to...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 30 sty 2015, 16:29
Blondie napisał(a):Problem jest taki, że ja zaczęłam od leczenia się na bezsenność i przeszłam okropne chwile z tą przypadłością. Jak pomyślę, że teraz ma to wrócić, to...

Jezeli jest tak jak piszesz to albo lekarz jest jebniety, albo nie powiedzialas ze cierpisz na bezsennosc, choc to i tak nie ma znaczenia bo lekarz powinien wiedziec ze w depresji nie mozna zasnac, wenlafaksyna to chyba najgorszy wybór przy leczeniu bezsennosci, jesli idzie o depresje to niektórzy chwala ten lek pod niebiosa, ja moglem po nim spac na siedzaco kazdy organizm jest inny, ale wiekszosc ludzi ten lek pobudza i maja klopoty z zasnieciem.

przez Blondie 30 sty 2015, 19:01
Początkowo leczyliśmy bezsenność, teraz leczymy depresję. Z bezsenności wyciągnęło mnie ostatecznie trittico w końskich dawkach i już problemów ze snem nie było, za to nastrój ponury. Wcześniej byłam na fluanaxolu i było całkiem dobrze, tylko tyć zaczęłam i koncentracji nie było, wiec lekarz wrzucił mi wenlę.

przez Dark Knight 30 sty 2015, 19:18
Wlasnie ja tez dodalbym mirte albo mianse ale zaraz bede wygladal jak balon wiec nie dosc ze ciezko dobrac leki to jeszcze niektore maja skutki nie do zaakceptowania wiec jak sie tu nie zabic :/ tym bardziej ze juz wszystkie ssri snri wyprobowane

przez miko84 30 sty 2015, 19:36
Zastanów się, jeśli jesteś w naprawdę ciężkim stanie to powinieneś być w stanie zaakceptować ew. skutki uboczne leku.
miko84

przez margor26 30 sty 2015, 19:53
czy po zwiekszeniu dawki na 1,5 tabl. znowu ma sie skutki uboczne?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Dark Knight 30 sty 2015, 21:45
Tak ale niechce przybrac 15 kilu nie zaakceptowal bym siebie z taka waga od zawsze staram sie dobrze wygladac jak to przy
Fobi wiec tycie napewno by nie pomoglo ktos wie jak zalatwic ketamine

przez Patryk29 31 sty 2015, 00:25
margor26 napisał(a):czy po zwiekszeniu dawki na 1,5 tabl. znowu ma sie skutki uboczne?

tak sa, ale juz nie tak potezne jak na samym poczatku.

przez crayzyalexxx 31 sty 2015, 03:06
Co do bezsenności na wenli to u mnie występuje przerywany sen w nocy, kiedys mialam nawet skakania na łóżku hehe ale w dzien zamuła. Jak mam mozliwosc spac to śpię do 13-14 a o 18 znów chce mi sie spac. Masakra. Zero energii. No chyba ze przy tych dwóch zaskokach wenli jak motorek ale było minelo. A tak to na noc hydro na spanie to wiem ze zasnę bez przewracania sie.

DARK KNIGHT ja tez nie chce byc gruba, i tak na wenli przytylam juz 4 kg. Niektore skutki uboczne mozna zaakceptować ale przytycie nie bardzo
W życiu piękne są tylko chwile

przez depresyjny098 31 sty 2015, 18:13
Mieć nastawienie tj. miko to jest coś. Ja już się wypaliłem. Anafranil brany przewlekle sprawił że bliżej mi do starszego czlowieka niż do m£odego i pełnego energii jakim powinienem być. Chciałbym mieć nadzieje na te nowe leki, ale kiedy one wyjdą, w 2020 r? Przeciez to jest jakas masakra. Nie wiadomo jeszcze czy nie beda to takie gowna jak innowacyjna agomelatyna. Spróbuje jeszcze z wenla, wejde na 225 w szybkim czasie, zapomne o tym jak działała na mnie wcześniej. W sumie bylo to z 4 lata temu. Ja juz nie mam siły.. za duzo mnie kosztuje podtrzymywanie pozorów..

przez miko84 31 sty 2015, 18:28
Depresyjny nie w 2020, ale za rok-dwa lata. One są już w III fazie testów a to oznacza, że pojawią się wkrótce. Znam się trochę na chemii mózgu i na pewno nie będzie to kolejna agomelatyna. Tak, że warto wytrzymać, nie gasić w sobie tej nadziei na wyzdrowienie.
miko84

przez Patryk29 31 sty 2015, 18:29
W tej chorobie cierpliwosc jest zlotem :pirate:

-- 31 sty 2015, 18:30 --

miko84, Wszystko fajnie, ale nie masz zadnej gwarancji ze nowe cukierki ci pomoga, to tylko gdybanie, jak cala psychiatria zreszta :pirate:

Sortuj wg