WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dark Knight 29 sty 2015, 17:19
Co mi pomoze lekarz na dyzurze ??? Jeszcze mnie zamkna wole sobie odebrac zycie

przez niestety 29 sty 2015, 17:51
Dark Knight napisał(a):Co mi pomoze lekarz na dyzurze ??? Jeszcze mnie zamkna wole sobie odebrac zycie

szybko do lekarza!! weź coś na uspokojenie i spróbuj przetrzymać te myśli!

-- 29 sty 2015, 19:16 --

dzisja zaczynam venle 37,5, po ilu dniach wchodziliście na 75?

przez ala1983 29 sty 2015, 20:07
niestety napisał(a):
dzisja zaczynam venle 37,5, po ilu dniach wchodziliście na 75?

Najbezpieczniej tak po tygodniu.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 29 sty 2015, 21:47
Dark Knight, nie odpierdalaj maniany, tylko dzwon do psychiatryka i idz na kilka, kilkanascie tygodni i ci pomaga, cos ci dobiora, poza tym mozesz ketamine spróbowac, to ponoc pomaga wszystkim, ja tez juz mam /cenzura/ dosc, ale /cenzura/ ta depresje i tak ja rozjebie predzej czy pózniej.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dark Knight 30 sty 2015, 00:16
Dobiora a moze nie nafaszeruja pewnie jakimis neroleptykami na wyciszenie i tyle ketamina a skad to wziasc ???

przez artur1978 30 sty 2015, 01:03
Dark Knight napisał(a):Dobiora a moze nie nafaszeruja pewnie jakimis neroleptykami na wyciszenie i tyle ketamina a skad to wziasc ???

Ja kilka razy w zyciu mialem tak ciezka depresje ze nie widzialem innego wyjscia poza smiercia, proby samobojcze w mlodosci, uzaleznienie od alkoholu etc.
Teraz nie pije 13 lat, depresje nadal miewam co jakis okres czasu ale podchodze do tego z duzo wiekszym dystansem, bo wiem ze to tylko chory stan mojego umyslu i ze nie moge podejmowac tak waznych decyzji na podstawie choroby.

Depresja leczona czy tez nieleczona z reguly przemija,wazne zeby dozyc tego momentu.

Zycie potrafi byc piekne i bywa tez bolesne, po co marnie konczyc na stole sekcyjnym jako ciekawostka dla studentow.
Tobie smierc nic nie da z zranisz tylko bliskich.

Sa wybory, ktorych nie da sie cofnac.

przez Patryk29 30 sty 2015, 11:27
Zycie jest kurewsko ciezkie i to nawet bez depresji, z depresja to jest juz prawdziwy hardcore, ale mimo to warto zyc, aby sie przekonac czy aby na pewno zrobiles wszystko co jest mozliwe by pozostac na tym padole, ludzie maja problemy traca milosci swojego zycia, traca pieniadze, choruja na raka, albo inne smiertelne choroby, ale mimo to zyja i wierza ze nadejdzie dzien w którym powiedza, o kurwaa zycie moze byc piekne, na smierc zawsze przyjdzie czas, kazdy z nas umrze bo taki jest los czlowieka, wszystko ma swój poczatek i koniec tak jak depresja, przychodzi i odchodzi, fakt ze moze trwa kurewsko dlugo i to jest bardzo przejebane, jeszcze jak czlowiek musi na codzien funkcjonowac :pirate:

-- 30 sty 2015, 11:30 --

Aha jeszcze jedno: "Czasem trzeba przegrac bitwe by moc wygrac wojne" :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 30 sty 2015, 11:53
Jak ktoś długo choruje na depresję to wydaje mu się, że to jak odbiera świat, jak go postrzega, jego nastawienie, myśli, uczucia są takie jakie są - negatywne, szare, świat wydaje się groźny i nieprzyjazny. Dopiero gdy dozna, poczuje poprawę (największą i przełomową można chyba osiągnąć przy użyciu leków - wiadomo jest to trudne, bo dobrać leki nie jest sprawą prostą, co nie znaczy że nie jest to możliwe), to zobaczy jaki może być świat, jaki jest ten świat dla zdrowych. Wg. mnie są ludzie u których depresja trwa wiele, wiele lat, a niektórzy mają nawet depresyjną biologię - tzn. że już od urodzenia mają coś "zryte" pod beretem. U takich ludzi czasami leki mogą nakierować biologię mózgu w kierunku tego zdrowszego, optymistycznego funkcjonowania. Te osoby raczej nie obędą się bez leków branych przez całe życie, tzn. mogliby żyć bez nich ale to życie będzie właśnie takie negatywne, szare i przykre.

Ja osobiście nie znałem tego optymistycznego życia i uczuć od bardzo dawna. Ostatnie momenty optymizmu i nadziei miałem wiele lat temu, ponad 10, wiem, że trudno w to uwierzyć, ale mam chyba właśnie taką depresjogenną biologię organizmu, tak ukształtowany mózg, bardzo podatny na skutki stresu. Dlatego w pewnym sensie zaakceptowałem to jak odbierałem świat i nawet uważałem, że taki już po prostu jestem. Dopiero gdy pobrałem dłużej mirtazapinę to doznałem tego uczucia optymizmu, nadziei, tego pozytywnego nastroju, poprawiła się moja anhedonia a świat wydał się przyjazny. Niestety osiągnięcie tego działania nie jest łatwe - próbowałem później tego samego leku, a teraz połączeń mirty z SSRI i działania nie ma. Ale sama świadomość, że jest ono możliwe, realne, że może jeśli nie z tym lekiem to wkrótce z nowymi które są w fazie badań podtrzymuje mnie przy życiu. Warto żyć, dążyć do poprawy, bo jest ona możliwa, jak nie z tym lekiem to z innym, jak nie teraz to za parę lat. Nie warto się poddawać, bo wyjście z tej choroby jest możliwe. Gdy się poddamy, przestaniemy walczyć to nikt nie będzie walczyć za nas.
miko84

przez Blondie 30 sty 2015, 12:32
Piąty dzień na wenli - 75mg. Okropna bezsenność. Dziś czuję się nie do życia, jakby mnie walce przejechał. Bezsenność po jakimś czasie przechodzi?

przez i_am_a_legend 30 sty 2015, 12:39
Blondie, mnie w ogóle nie przeszła. :/ A Trittico nie usypia Cię nic a nic?
i_am_a_legend

przez Blondie 30 sty 2015, 12:43
Pomaga, wcześniej (czyt. 5 dni temu) brałam większą dawkę - 250mg i dobrze spałam. Lekarz jednak zmieniając lek kazał obniżyć przyjmowanie trittico.

i_am_a_legend jesteś zadowolony/a z przyjmowania wenli?

przez i_am_a_legend 30 sty 2015, 12:51
Ja już jej nie biorę, właśnie przez tę bezsenność. Muszę jednak stwierdzić, że to był bardzo przyjemny lek, w ogóle nie czułem, że go biorę (żadnych efektów ubocznych, oprócz tej uporczywej bezsenności). Lekarz dobrze zrobił, że zmniejszył trazodon po dołączeniu wenlafaksyny. Jeśli nie boisz się przytycia, to na sen dobra będzie mirtazapina bądź mianseryna.
i_am_a_legend

przez Blondie 30 sty 2015, 12:55
Właśnie próbowałam mianse i mirtę, ale nie dam rady. W krótkim czasie będę przypominać słonika. ;)

przez SADer 30 sty 2015, 13:09
To ciekawe, że niektórym wenla indukuje bezsenność, a mnie tak zamula, że lekarz polecił mi ją brać na sen. :lol:

Sortuj wg