WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez hashim 17 sty 2015, 15:45
a różnice między wenlafaksyną a duloksetyną jak oceniacie?

przez agusiaww 17 sty 2015, 20:32
encyklopedia1 napisał(a):hej hej ludziki, powiedzcie jak tam wenaflaksyna radzi sobie z silnymi lękami i fobią, bo chcę na nią przejść ;) jak tam wasze opinie[/quote fobii nie mam, ale na lęki działa dobrze, sadze ze ogolnie zalezy jakie lęki masz na mysli, na pewno na mnie działa, a ja mam codziennie spotkania z ludźmi i do tego z bardzo chorymi więc w sumie na plus.

-- 17 sty 2015, 19:34 --

Santiago20 napisał(a):Dzięki wielkie za wytłumaczenie, ale to skomplikowane i zawiłe... :)

No ja biorę Wenle cały czas w dawce 225mg, i WYDAJE mi się że nie działa ona jak kiedyś, chce zobaczyć czy ona w ogóle działa... Chyba działa... A jakby tak jutro nie brać i zobaczyć czy będą efekty odstawienne?

moze masz stan stabilny, a co masz na mysli nie działa jak kiedys?

-- 17 sty 2015, 19:36 --

tomasz_xyz napisał(a):Biorę od wczoraj 4 x75 mg Alventy, Elicea prawie odstawiona

-- 17 sty 2015, 12:59 --

Santiago20 napisał(a):Dzięki wielkie za wytłumaczenie, ale to skomplikowane i zawiłe... :)

No ja biorę Wenle cały czas w dawce 225mg, i WYDAJE mi się że nie działa ona jak kiedyś, chce zobaczyć czy ona w ogóle działa... Chyba działa... A jakby tak jutro nie brać i zobaczyć czy będą efekty odstawienne?

Ja z 6 lat biorę Alventę. Ostatnio na wizycie lekarz zdecydował o zwiększeniu dawki dwa razy. Zobaczymy jak to będzie bo na Elicea mam drżenia i się pocę a lato idzie wielkimi krokami :D

a po co Ci bedzie zwiekszac 2 razy? Ja biore juz z przerwa okolo 5 lat.

-- 17 sty 2015, 19:37 --

kucharz napisał(a):
agusiaww napisał(a):miko84, kurcze to ja taka glupia bo nawet jak bylam w depresji to staralam sie byc dla ludzi miła (tzn bez ironii, bo szczerosc to co innego), moze mnie zle zdiagnozowali :mrgreen:

Nie wiem jak Cię zdiagnozowali, ale to na 100000% F31 typu 2.

W twojej manii zastosowałbym Karbamazepinę w dawce dobowej 1200mg. Tak to powinno pomóc Ci zejść na ziemię. :uklon:

-- 14 sty 2015, 20:40 --

Patryk29 napisał(a):depresyjny098, gdyby to bylo takie proste, zacznij cos robic a bedzie dobrze, to nie byly by potrzebne leki, ja wychodzilem na sile, pracowalem, trenowalem na silce, staralem sie funkcjonowac jak kiedys, choc nie mialem sily na to zeby to robic i wierz mi nic to nie dalo, nie da póki nie zaczniesz odczuwac przyjemnosci albo radosci z wykonywanych zadan, tak to dziala i tutaj nie chodzi o to ze agusiaww mówi dobrze czy zle, chodzi o to ze od niej bije egoizmem, ona twierdzi ze ona jest zajebista bo radzi sobie w kazdej sytuacji, a czlowiek który lezy w lózku bo nie ma sily sie podniesc, to wedlug niej len i typ który móglby cos ze soba zrobic, ale ma to w dupie i woli lezec sobie w lózeczku,

Zadam pytanie co jest przyjemnego w spedzeniu reszty zycia w lózku czy w pokoju??
Odpowiedz brzmi nie ma nic w tym przyjemnego - ale czlowiek po prostu nie ma sily nic z tym zrobic, a ona udaje lub nie rozumie ze jest to po prostu nie wykonalne, tutaj czynnosci typu zrobienie kanapki czy kapiel, sprawiaja ból, gdzie dla czlowieka bez depresji to jest bajka i abstrakcja.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Kąpiel jest dla mnie ogromnym wysiłkiem, gdzie jeszcze 3 miesiące temu robiłem to co rano, zabierałem psa na długie spacery , byłem aktywny zawodowo i jakieś życie towarzyskie prowadziłem. A na przykład dzisiaj od 12:00 spanie do 17:00 i zmuszenie się do wyjścia z domu z psem. Kompletnie mi sie nie chce z nikim rozmawiać.

Skoro AgusiWW chciało się w depresko w ogóle rozmawiać z ludźmi i jeszcze była dla nich miła, to znaczy ze nie zna stanu głębokiej depresji. Terapeutka kiedyś mi powiedziała , że "nie zrozumie ten , kto tego nie przeszedł". Dla mnie święte słowa, a jak widać - AgusiaWW - mają potwierdzenie w rzeczywistości.

akurat nie wydaje mi sie zeby kultura zalezała od neuroprzekaznika a od braku wychowania :) A z ludzmi musialam rozmawiac bo mnie niestety nikt nie utrzymuje jak wiekszosci na forum wiec jak dziecko 5 letnie tupiace nogami i zwalajace swoje chamstwo na chorobe sie zachowywac nie moglam :) Ciekawe jest to ze depresja to wg niektorych usprawiedliwia wyzywanie sie na innych i bycie chamskim bo to wg niech objaw choroby :mrgreen: Dodatkowo nie mam zadnej manii, tylko lubie sie usmiechac a nie siedziec jak mumia i wiecznie sie nad soba uzalac i jeczec nad swoim losem :) Na pewno jękiem i smętaniem swojego zycia sie nie poprawi a usmiech nic nie kosztuje i na dodatek uwalnia endorfinki.

-- 17 sty 2015, 19:45 --

Nie mgoe juz dopisac wiec dodam w nowym poscie: akurat w cwiczeniach relaksacyjnych czy w roznych terapiach stosuje sie nastawienie na tzw wenetrzny usmiech, czyli nawet zmuszanie miesni do usmiechu, itd. Polecam z czasem jest coraz łatwiej :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez miko84 18 sty 2015, 11:00
Uśmiecham się wewnętrznie do Ciebie ;)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomasz_xyz 18 sty 2015, 13:25
Agusia, lekarz tak zdecydował, bo lęki mi dokuczają społeczne i nastrój też nie najlepszy
tomasz_xyz

przez kalikali1 18 sty 2015, 16:04
tomasz_xyz napisał(a):Agusia, lekarz tak zdecydował, bo lęki mi dokuczają społeczne i nastrój też nie najlepszy

Również cierpie przez te gówno,150mg anafranka nic mi nie pomaga,ile bierzesz wenli na lęki społeczne???Pomaga ci wogóle wenla na fobie społęczną bo dla mnie te leki to jak jakies witaminki,tylko silne bezno dziala typu alpra,klon ale wiadomo nie tędy droga...

przez Patryk29 18 sty 2015, 16:16
Witaminy nie daja takich skutków ubocznych jak te leki :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez kalikali1 18 sty 2015, 16:33
Patryk29 napisał(a):Witaminy nie daja takich skutków ubocznych jak te leki :mrgreen:

No właśnie żeby te leki coś działały a nie tylko uboki i dupa blada :D

-- 18 sty 2015, 16:41 --

Dla mnie te leki nie mają ani działania przeciwlękowego ani antydepresyjnego chyba że za krótko jeszcze biore.

przez tomasz_xyz 18 sty 2015, 17:37
kalikali1 napisał(a):
tomasz_xyz napisał(a):Agusia, lekarz tak zdecydował, bo lęki mi dokuczają społeczne i nastrój też nie najlepszy

Również cierpie przez te gówno,150mg anafranka nic mi nie pomaga,ile bierzesz wenli na lęki społeczne???Pomaga ci wogóle wenla na fobie społęczną bo dla mnie te leki to jak jakies witaminki,tylko silne bezno dziala typu alpra,klon ale wiadomo nie tędy droga...

W tej chwili 300 mg, od paru dni. Mi trochę pomagała mirtazapina, ale sny miałem męczące po niej więc zrezygnowałem. Zobaczymy jak będzie za tydzień
tomasz_xyz

przez kucharz 18 sty 2015, 19:25
Hej,

Jestem na 225mg Wenlafaksyny od 3 dni i zauważyłem coś strasznego. Sex stał się jakiś dziwny, brak odczuć, doznań, dotyk jakby przez papier a co za tym idzie - brak satysfakcji.

Mieliście takie skutki uboczne? To minie?

przez benzowiec84 18 sty 2015, 19:59
kucharz, Typosy skutek uboczny SSRI/SNRI . nie minię ale morzę z czasem ten skutek uboczny zminimalizować sięz czasem przyzwyczajenia się do wyższej dawki. Aloe napewno nie będzie tak samo jak bez leku.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 19 sty 2015, 10:46
kucharz niestety norma przy tych lekach.
miko84

przez encyklopedia1 19 sty 2015, 11:56
Mowicie ze wenla nie na lęk i ifobie, to co mam brac jak paroksetyny nie moge :(:(:(
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez veni_vidi_vici_80 19 sty 2015, 12:09
encyklopedia1, ale wenla jest na lęki i fobie. Paro może i jest lekiem pierwszego wyboru, ale wenla też może się sprawdzić. Mnie lekarka powiedziała po odstawieniu paroksetyny, że jeśli będę musiał wrócić do leków to tym razem będzie to wenla. Leczyłem się na nerwicę lękową.
Bywałem tu dawniej jako Luki_Nerwusik... Luki_is_Back...

przez cytrynka84 19 sty 2015, 12:36
encyklopedia1, wenla bardzo dobrze radzi sobie u mnie z lękami.

-- 19 sty 2015, 11:38 --

Jest paro ,wenla i escitalopram,tego ostatniego nie brałam.Paro krótko,notes nie mogę (uboki)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg