WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez encyklopedia1 16 sty 2015, 21:12
hej hej ludziki, powiedzcie jak tam wenaflaksyna radzi sobie z silnymi lękami i fobią, bo chcę na nią przejść ;) jak tam wasze opinie
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Dark Knight 16 sty 2015, 21:26
Wszyscy twierdza ze najlepsza jest paro na fobie ja wskakuje na 225 bo 150 nie dawalo sobie rady wlasnie z fobia spoleczna i lekiem ogolnym wycofaniem zamartwianiem sie przyszloscia

przez Patryk29 16 sty 2015, 21:26
U mnie radzila sobie tylko z lękami kosztem zamuly i sennosci, jesli chodzi o fobie spoleczna to nie wiem bo nie mam.
przeciwlekowo jest dobra, jesli chodzi o dzialanie przeciwdepresyjne to w moim przypadku ono nie wystepowalo.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 16 sty 2015, 22:08
przeciwlekowo bardzo dobra,ale powyżej 75 jest senność,na depresje gorzej.Tyle ,ze Paro brałam bardzo krótko,przez przyrost wagi,wiec nie mam porównania z paro.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 16 sty 2015, 23:30
Przeszedłem z wenli na sertrę i standardowo pojawiły się "prądy" we łbie.
slow_down

przez Santiago20 17 sty 2015, 00:09
benzowiec84, Oki, przebaczam Ci, chociaż to nic takiego nie powiedziałeś :) Rozumiem Cię doskonale, czasami łapiemy takie "dołki" ;) Piszesz tu tak że chcesz leki które działają na wzrost poziomu dopaminy.. hmm.. to ja już zaczynam nie czaić pewnych rzeczy, weźcie mi to w końcu wytłumaczcie jak to jest... Zaczynamy :)

Podaje taki przykład...

Pacjent który ma ADHD

Lekarze uważają iż osoby z ADHD mają ZA NISKI poziom DOPAMINY. W moim otoczeniu znajduje się pewna osoba która ma ADHD w szkole, jest ona bardzo śmiała, nie może wysiedzieć dosłownie przez 2 min spokojnie itp. No i do czego tutaj dochodzimy... Niski poziom Dopaminy oznacza iż taka osoba będzie bardzo szybka, będzie miała bardzo dużo energii itp, znowu gdy będziemy mieć Dopaminy bardzo dużo dostaniemy rozleniwienia i wyj.ebania na wszystko, w takim razie trzeba mieć Dopaminy na średnim poziomie tak jak kto NORMALNI ludzie tak? Nie za nisko ale też nie za wysoko? I tak jest ze wszystkim jak sądzę.. z serotoniną, noradrenaliną, dopaminą? I te leki które my pijemy PODNOSZĄ poziom dopaminy, noradrenaliny i serotoniny na poziom ŚREDNI ? No to BENZOWIEC84 może ty masz za WYSOKI poziom Dopaminy? I powinieneś przyjmować leki psychotyczne ?

Sorki, ale ja już naprawdę nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.... :)

Oprócz tego, mam pytanie... Jak sprawdzić czy Wenlafaksyna działa na mnie jak dawniej? Nie brać jej np. jutro rano i zobaczyć czy będą skutki odstawienne?

I co to jest BRAIN ZAPS ? Mógłby mi ktoś opisać szczegółowo co wtedy czuł? Wiem że to uczucie przepływu prądu, ale niech ktoś coś powie jeszcze o tym szczegółowo.

przez amelia83 17 sty 2015, 00:12
slow_down, joo to dość typowe i popularne przy schodzeniu z wenli, za jakiś czas miną
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Ricah 17 sty 2015, 00:32
Santiago20 napisał(a):Lekarze uważają iż osoby z ADHD mają ZA NISKI poziom DOPAMINY. W moim otoczeniu znajduje się pewna osoba która ma ADHD w szkole, jest ona bardzo śmiała, nie może wysiedzieć dosłownie przez 2 min spokojnie itp. No i do czego tutaj dochodzimy... Niski poziom Dopaminy oznacza iż taka osoba będzie bardzo szybka, będzie miała bardzo dużo energii itp,

Splycasz z tym poziomem dopaminy, ma tu do powiedzenia tez bardzo duzo genetyka. A leki zwiekszajace poziom DA poprawiaja uwage i koncentracje, zmniejszaja chaos. Dziala to rowniez u zdrowych ludzi.

Santiago20 napisał(a): znowu gdy będziemy mieć Dopaminy bardzo dużo dostaniemy rozleniwienia i wyj.ebania na wszystko,

Zbytnie uproszczenie. Rownie dobrze mozna agonizowac rec. D1 oraz D5 i byc bardzo pobudzonym.

Santiago20 napisał(a): w takim razie trzeba mieć Dopaminy na średnim poziomie tak jak kto NORMALNI ludzie tak? Nie za nisko ale też nie za wysoko? I tak jest ze wszystkim jak sądzę.. z serotoniną, noradrenaliną, dopaminą? I te leki które my pijemy PODNOSZĄ poziom dopaminy, noradrenaliny i serotoniny na poziom ŚREDNI ?

Nie. Nie kazdy czlowiek ma sredni poziom neuroprzekaznika[jako poziom rozumiem jego stezenie], niektorzy maja niski, niektorzy wysoki, co przejawia sie na rozne objawy[niski dopaminy np. moze wywolac objawy parkinsonowskie, wysoki psychozy]. Ale trzeba rozpatrzyc kolejny aspekt, jakim sa receptory, na ktore czasteczki neuroprzekaznika dzialaja. Aktywacja[lub blokada] danego receptora moze tez oddzialywac w dany sposob.
Kolejny aspekt to sama degeneracja mozgu oraz neuronow, dzialanie stresu - tego tak latwo juz nie jest naprawic. I przyczyn mozna wymieniac w nieskonczonosc.
I leki ktore bierzemy dzialaja w roznoraki sposob. Jedne blokuja wychwyt zwrotny[neuroprzekaznik po przyczepieniu sie do receptora, wraca ta sama droga i jest czesto wykorzystywany raz jeszcze] zwiekszajac stezenie, blokuja enzym rozkladajacy neuroprzekaznik, oddzialuja na receptory, dzialaja w roznych rejonach mozgu[co objawia sie roznymi skutkami ubocznymi], chronia neurony itd. Nie da sie tego tak uproscic.

Santiago20 napisał(a):Oprócz tego, mam pytanie... Jak sprawdzić czy Wenlafaksyna działa na mnie jak dawniej? Nie brać jej np. jutro rano i zobaczyć czy będą skutki odstawienne?

Zacznij ja brac w takiej dawce, jak wczesniej. Chyba poznasz czy dziala tak samo, czy inaczej...
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Santiago20 17 sty 2015, 00:57
Dzięki wielkie za wytłumaczenie, ale to skomplikowane i zawiłe... :)

No ja biorę Wenle cały czas w dawce 225mg, i WYDAJE mi się że nie działa ona jak kiedyś, chce zobaczyć czy ona w ogóle działa... Chyba działa... A jakby tak jutro nie brać i zobaczyć czy będą efekty odstawienne?

przez Ricah 17 sty 2015, 01:05
Santiago20, efekty odstawienne nie beda zadnym dowodem na to, czy lek dziala na Ciebie czy nie, a same uboki moga byc nieprzyjemne[tym bardziej zejscie z wysokiej dawki].

Wazne jest tez to, jak dlugo przyjmujesz dany lek. Leki z grupy SSRI[w tym wypadku SNRI] potrzebuja nieraz 2-3 miesiecy na rozkrecenie sie.

Pomimo tego, ze substancja czynna w generykach jest ta sama, rzadko, ale zdarza sie, ze leki dzialaja inaczej.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez amelia83 17 sty 2015, 08:17
encyklopedia1, na lęki i fobie to nie bardzo...ale na ogólny napęd i deepresje jest ok
jestem na 225 od kilku mies. wskoczyłam z 150 przy silnej depresji
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez miko84 17 sty 2015, 12:08
Z dopaminą też dużo zależy w jakim obszarze mózgu mamy jej zbyt dużo a w jakim zbyt mało. ADHD jest postrzegane jako braki dopaminy w korze przedczołowej. Schizofrenia jako braki w korze przedczołowej i nadmiar w prążkowiu (braki w korze to objawy negatywne, nadmiar w prążkowiu to objawy pozytywne). Braki jak i nadmiar dopaminy mogą powodować pobudzenie, ale inaczej się ono objawia. Np. braki dopaminy w polu brzusznym nakrywki objawiają się akatyzją i pobudzeniem, braki w korze przedczołowej podobnie (mamy problem z kontrolą impulsów), ale i nadmiar dopaminy w różnych obszarach mózgu różwież może się objawiać nadaktywnością i pobudzeniem (szybka mowa, natłok myśli, pobudzenie ruchowe itd.). Najlepszy jest zdrowy, jak to nazwałeś "średni" poziom dopaminy. Problem jest taki, że wyższe poziomy dopaminy powodują, że człowiek czuje się powiedzmy "za dobrze", stąd nadużywanie narkotyków, które są głównie dopaminowe. Wyższy poziom dopaminy ujawnia nasze ukryte "talenty", powoduje, że brylujemy społecznie, mamy pomysły, wyobraźnię, kreatywność, pewność siebie, zdecydowanie, poprawia się libido etc. Nie bez powodu narkotyzował się Hitler - to ujawniło jego geniusz przemawiania do ludzi oraz umiejętności stratega, do tego powodowało u niego pewność siebie i uczucie wszechmocy. Ale pod koniec pokazało, że nadmiar dopaminy może doprowadzić wręcz do obłędu, zaczął popełniać błędy strategiczne, za bardzo uwierzył w siebie i to doprowadziło do przegrania przez niego wojny - nie potrafił powiedzieć sobie dość, nie słuchał mądrych podpowiedzi swoich strategów.

Nikomu nie życzę nadmiaru dopaminy, bo schizofrenia jest bardzo przykrą chorobą. Ale i niedobory dopaminy są bardzo złe. Wystarczy popatrzeć na chorych na Parkinsona...

Niemieccy żołnierze też byli faszerowani przez Hitlera amfą. Nie bez powodu zostali oni określeni mianem najlepszych żołnierzy II wojny światowej. Amfa poprawiała im pewność siebie, koncentrację i energię. Ale stąd też mogła się brać ich bezwzględność i okrucieństwo, uczucie wyższości. Szkoda, że nie faszerował ich extasy...

"The Nazi Death Machine: Hitler's Drugged Soldiers"

http://www.spiegel.de/international/the ... 54606.html
miko84

przez wel2 17 sty 2015, 12:25
dostałam receptę na WENLAFAKSYNe
a który z tych preparatów jest lepszy i tani
czy one wszystkie to jest dokładnie to samo tylko inne pudełko i cena
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez tomasz_xyz 17 sty 2015, 13:56
Biorę od wczoraj 4 x75 mg Alventy, Elicea prawie odstawiona

-- 17 sty 2015, 12:59 --

Santiago20 napisał(a):Dzięki wielkie za wytłumaczenie, ale to skomplikowane i zawiłe... :)

No ja biorę Wenle cały czas w dawce 225mg, i WYDAJE mi się że nie działa ona jak kiedyś, chce zobaczyć czy ona w ogóle działa... Chyba działa... A jakby tak jutro nie brać i zobaczyć czy będą efekty odstawienne?

Ja z 6 lat biorę Alventę. Ostatnio na wizycie lekarz zdecydował o zwiększeniu dawki dwa razy. Zobaczymy jak to będzie bo na Elicea mam drżenia i się pocę a lato idzie wielkimi krokami :D
tomasz_xyz

Sortuj wg