WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez elfrid 13 sty 2015, 18:39
persymona, z tego co piszesz wynika, że nie masz ani życie zawodowego ani towarzyskiego/prywatnego. To chyba o czymś świadczy co do konieczności brania leków. Wielu osobom leki przeciwdepresyjne poprawiają nastrój, czyli zmieniają obraz świata; do tego umożliwiają odczuwanie pozytywnych emocji, nakręcają motywację. Bardzo możliwe, że na Ciebie też tak podziałają, przez co będzie Ci dużo łatwiej i lżej. Nie będzie Ci dzień w dzień tak ciężko.
PS Leki przeciwdepresyjne SSRI/SNRI to praktycznie nie mają skutków ubocznych w porównaniu z innymi lekami psychiatrycznymi, neurologicznymi lub innymi; więc tym się nie przejmuj.
pregabalina, wenlafaksyna

przez persymona 14 sty 2015, 03:45
Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie zaczynam brać od jutra i zobaczymy co będzie.

Życzę zdrowia wszystkim.

przez Dark Knight 14 sty 2015, 10:04
Probowalem juz wszystkiego i tylko paro za pierwszym razem i jako pierwszy lek wogole podniosl pewnosc siebie i zmniejszyl objawy fobi spolecznej pozniej lecialo juz wszystko i nic lekarze tez tego nie rozumieja i twierdza ze cos juz napewno powinno zaskoczyc dostalem nawet skierowanie na jakies testy psychologiczne zeby sprawdzi chyba tak mi sie wydaje w czym lezy problem niestety nie poszedlem bo pracowalem nie wiem sam w czym lezy problem czy to zaburzenia osobowosci czy fobia spoleczna czy jeszcze cos innego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kalikali1 14 sty 2015, 10:29
Dark Knight napisał(a):Probowalem juz wszystkiego i tylko paro za pierwszym razem i jako pierwszy lek wogole podniosl pewnosc siebie i zmniejszyl objawy fobi spolecznej pozniej lecialo juz wszystko i nic lekarze tez tego nie rozumieja i twierdza ze cos juz napewno powinno zaskoczyc dostalem nawet skierowanie na jakies testy psychologiczne zeby sprawdzi chyba tak mi sie wydaje w czym lezy problem niestety nie poszedlem bo pracowalem nie wiem sam w czym lezy problem czy to zaburzenia osobowosci czy fobia spoleczna czy jeszcze cos innego

Dajesz radę pracować mając fobie społeczną?Brałeś jakiś lek dłużej niz 3 miesiące?

przez Dark Knight 14 sty 2015, 10:53
Oczywiscie ze bralem tak pracuje z kolega wiec daje rade :) taka juz jest fobia spoleczna ze z jakis znajomym zawsze czujemy sie pewniejsi siebi i fobia troche ustepuje wiadomo ze sa gorsze i lepsze dni pozatym musze pracowac nie mam wyjscia pozatym praca wedlug mnie w tym wypadku moze tylko pomoc przynajmniej zajmuje czyms mysli i czaz i zycie jakos leci lecz gdy dochodzi do jakis kontaktow w wiekszej grupie i gdy uwaga skupia sie na mnie urodziny swieta itp to jest masakra

przez kucharz 14 sty 2015, 20:26
agusiaww napisał(a):miko84, kurcze to ja taka glupia bo nawet jak bylam w depresji to staralam sie byc dla ludzi miła (tzn bez ironii, bo szczerosc to co innego), moze mnie zle zdiagnozowali :mrgreen:

Nie wiem jak Cię zdiagnozowali, ale to na 100000% F31 typu 2.

W twojej manii zastosowałbym Karbamazepinę w dawce dobowej 1200mg. Tak to powinno pomóc Ci zejść na ziemię. :uklon:

-- 14 sty 2015, 20:40 --

Patryk29 napisał(a):depresyjny098, gdyby to bylo takie proste, zacznij cos robic a bedzie dobrze, to nie byly by potrzebne leki, ja wychodzilem na sile, pracowalem, trenowalem na silce, staralem sie funkcjonowac jak kiedys, choc nie mialem sily na to zeby to robic i wierz mi nic to nie dalo, nie da póki nie zaczniesz odczuwac przyjemnosci albo radosci z wykonywanych zadan, tak to dziala i tutaj nie chodzi o to ze agusiaww mówi dobrze czy zle, chodzi o to ze od niej bije egoizmem, ona twierdzi ze ona jest zajebista bo radzi sobie w kazdej sytuacji, a czlowiek który lezy w lózku bo nie ma sily sie podniesc, to wedlug niej len i typ który móglby cos ze soba zrobic, ale ma to w dupie i woli lezec sobie w lózeczku,

Zadam pytanie co jest przyjemnego w spedzeniu reszty zycia w lózku czy w pokoju??
Odpowiedz brzmi nie ma nic w tym przyjemnego - ale czlowiek po prostu nie ma sily nic z tym zrobic, a ona udaje lub nie rozumie ze jest to po prostu nie wykonalne, tutaj czynnosci typu zrobienie kanapki czy kapiel, sprawiaja ból, gdzie dla czlowieka bez depresji to jest bajka i abstrakcja.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Kąpiel jest dla mnie ogromnym wysiłkiem, gdzie jeszcze 3 miesiące temu robiłem to co rano, zabierałem psa na długie spacery , byłem aktywny zawodowo i jakieś życie towarzyskie prowadziłem. A na przykład dzisiaj od 12:00 spanie do 17:00 i zmuszenie się do wyjścia z domu z psem. Kompletnie mi sie nie chce z nikim rozmawiać.

Skoro AgusiWW chciało się w depresko w ogóle rozmawiać z ludźmi i jeszcze była dla nich miła, to znaczy ze nie zna stanu głębokiej depresji. Terapeutka kiedyś mi powiedziała , że "nie zrozumie ten , kto tego nie przeszedł". Dla mnie święte słowa, a jak widać - AgusiaWW - mają potwierdzenie w rzeczywistości.

przez Santiago20 15 sty 2015, 13:07
Sluchajcie, mam bardzo wazne pytania.. Otoz nie moge sie zdecydowac czy w koncu brac trittico czy nie, niby bez trittico spie, ale czasami nie, za to jak wezme go na noc to tak mnie zwala z nog ze hej, poza tym kreci mi sie czasami w glowie, a spie tylko dlatego ze tak jak mowie silnie mnie zwala z nog, klade sie 5min i mnie nie ma, a najgorsze jest z rana jak wstane... Czuje sie jakbym wzial here normalnie... Mega sennosc, przymulenie itp. Nie wiem czy da rade na tym wysiedziec w szkole... Dopiero ok. 12-13 wszystko przechodzi. Czy to sa objawy dzialanie tego leku czy to skutki uboczne? Dodam ze biore go tydzien dopiero, wieczorem ok. 21, 150mg ( zalecane przez lekarza to 75mg, biore wiecej ale o tym pozniej), z rana natomiast biore wenle w dawce 225mg od 1,5 roku. A teraz dlaczego biore wyzsza dawke trittico... Poniewaz chce sprawdzic czy wenla dalej na mnie dziala tak jak kiedys, bo wydaje mi sie ze kiedys na mnie dzialala ekstra a teraz to juz sam nie wiem, no i zalozylem sobie tak teoretycznie ze jesli ten lek zwieksza serotonine no to ciekawe jak sie bede czul, czy bez zmian, wtedy zalozylem ze wenla dziala? Czy odczuje jakies znaczne zmiany wtedy by eyszlo na toiz wenla przestala dzialac? Poprawcienie w tym jesli zle twierdze :) Albo czy ktos zna sposob jak spprawdzic czy dany lek dziala? Moze nie brac go jutro i zobaczyc czy beda uboki w sobote? Bo wiem ze jak nie wzialem go w sierpniu 2013r to na drugi dzien czulem sie fatalnie! Ciekawe jakby bylo teraz...

przez depresyjny098 15 sty 2015, 22:58
A powiedzcie mi jak z libido na venlafaksynie,na dawce 150-225? Bo u mnie na anafranilu na 150 penis jest prawie całkpwicie odwrażliwiony, co sprawia że nadaje sie tylko do oddawania moczu.

przez Dark Knight 15 sty 2015, 23:58
U mnie libido ok

przez benzowiec84 16 sty 2015, 00:01
Patryk29 napisał(a):depresyjny098, gdyby to bylo takie proste, zacznij cos robic a bedzie dobrze, to nie byly by potrzebne leki, ja wychodzilem na sile, pracowalem, trenowalem na silce, staralem sie funkcjonowac jak kiedys, choc nie mialem sily na to zeby to robic i wierz mi nic to nie dalo, nie da póki nie zaczniesz odczuwac przyjemnosci albo radosci z wykonywanych zadan, tak to dziala i tutaj nie chodzi o to ze agusiaww mówi dobrze czy zle, chodzi o to ze od niej bije egoizmem, ona twierdzi ze ona jest zajebista bo radzi sobie w kazdej sytuacji, a czlowiek który lezy w lózku bo nie ma sily sie podniesc, to wedlug niej len i typ który móglby cos ze soba zrobic, ale ma to w dupie i woli lezec sobie w lózeczku,

Zadam pytanie co jest przyjemnego w spedzeniu reszty zycia w lózku czy w pokoju??
Odpowiedz brzmi nie ma nic w tym przyjemnego - ale czlowiek po prostu nie ma sily nic z tym zrobic, a ona udaje lub nie rozumie ze jest to po prostu nie wykonalne, tutaj czynnosci typu zrobienie kanapki czy kapiel, sprawiaja ból, gdzie dla czlowieka bez depresji to jest bajka i abstrakcja.

Dobrze prawisz kolego , Ja jestem właśnie w takim stanie , dlatego dziwi mnie podejście niektórych ludzi co mówią że mają depresje , ale nie rozumieją takiego stanu , to ja sie pytam , to jaką oni mają depresje i na co biorą leki ? Chyba że biorą leki na zły humorek . Oni myśla że depresja to zimowa chandra. Nie to /cenzura/ nie jest zimowa chandra:) w depresji na ostatnim miejscu obchodzi mnie humor , Obchodzi mnie to że rano wstaje i jestem wyczerpany ,zmęczony i wszystko robie na siłę .
I nie ma takiego czegoś , weź się w garść,zacznij uprawiać sport - Uprawiam sport(siłka) ale to już mi nie daje satysfakcji ,SPotykałem się ze znajomymi (już nie) też na siłę by nie tracić kontaktu , ale utraciłem . Nie Serotonina A Dopamina odpowiedzialna jest za depresje i NA . na co mi zalew serotoniny i sztuczny humor jak nie mam siły iść się odlać . Będę leżał w łóżku zalany serotonina z bananem na twarzy ? Dajcie mi moc , energie , wyspanie , motywacje a o serotoninie sam zadbam , naturalnie się będzie wytwarzać , jak będe realizował marzenia i cieszył się życiem. Nie mam siły na nic .

-- 15 sty 2015, 23:05 --

i Pierdolenie o tym dobroczynnym działaniu SSRI , /cenzura/ ludzie zejdzcie na ziemie . Słuchacie swoich guru co po niektórzy i narzekaja na skutki uboczne , oj wasz guru wam nie powiedział że będzie flak?? No tak , to jakby ćpun/diler mówił że jego towar jest zły , będzie flak i po odstawieniu będzie flak:)

-- 15 sty 2015, 23:10 --

Santiago20, Odstaw Wenle , dostaniesz brain zapsy , bez dużych ilości benzo nie przeżyjesz. Co do twojego pytania o wyczerpanie się leku , tak wyczerpują sie te leki , i to jest ich najgorszy problem i kurewsko uzależniają . Po wenli miałem takie brain zapsy że myślałem że pierdolnę , ale magik i tak powie że te leki nie uzależniaja. "Uzależnia benzo , benzo jest złe " Szkoda tylko że moim zdaniem benzo to najbezpieczniejsze leki , tydzien przetrzymasz jest ok , a po branych latami SSRI , spróbuj czy twój mózg wróci do równowagi.

-- 15 sty 2015, 23:19 --

elfrid napisał(a):persymona,
PS Leki przeciwdepresyjne SSRI/SNRI to praktycznie nie mają skutków ubocznych w porównaniu z innymi lekami psychiatrycznymi, neurologicznymi lub innymi; więc tym się nie przejmuj.

Nadawał byś się na psychiatrę , ta sama gadka o nieszkodliwych lekach:)

-- 15 sty 2015, 23:34 --

persymona napisał(a):Cześć,
Jestem tu nowa i bardzo potrzebuję porady od osób, które mają doświadczenia z wenlafaksyną. Miesiąc temu byłam po raz pierwszy u psychiatry i przepisał mi efectin, ale stwierdził że moim zasadniczym problemem jest "dramatycznie niska samoocena". Powiedział też, że mam lekką depresję. Wykupiłam te leki, ale wciąż jeszcze nie zdecydowałam się zacząć ich brać z uwagi na ilość skutków ubocznych. Czy sądzicie, że w przypadku lekkiej depresji taka forma leczenia jest konieczna?

Nie mam żadnych myśli o samookaleczaniu czy samobójczych ani lęków. Odczuwam jednak wszechogarniające poczucie beznadziei i wiem, że w moim życiu i tak nic nigdy nie będzie dobre. Czuję się bardzo samotna, w zasadzie nie mam już żadnych znajomych i nie chcę wychodzić do ludzi, żeby uniknąć oceniania. Zwolniłam się z pracy i nie umiem się zmusić, żeby zamknąć ten i rozpocząć nowy etap w życiu. Spróbowałam poprawić sobie humor uprawiając sport, ale to działa tylko przez godzinę czy dwie. Czy Waszym zdaniem efectin będzie lepszy niż jakieś łagodniejsze metody?

Będę wdzięczna za wszystkie porady.

Trudno powiedzieć . Nie ważne czy lekarz powiedział że masz niską samoocene i czy lekarz powiedział że masz lekką depresje. Ważne jak ty się czujesz a z tego co piszesz to podlega pod depresje. Ja też mam taki stan jak ty. Moim zdaniem źle zrobił zapisując od razu SNRI . Mógł dać paroksetyne , wyciąga z bagna , mnie wyciągneła ale na chwilę (2 lata) . Dostałabyś mega pewności siebie i zyskała znajomych. SNRi się daję jak zawiedzie SSRI . Ale na bank podziała SNRI . za pierwszym razem. może cię pozytywnie wystrzelić . Życzę ci tego .

-- 16 sty 2015, 04:10 --

Trochę za bardzo się uniosłem i w stosunku do Elfrida ( nie lubie zakłamywania leków) Ale sorry . no i do Santiago20 też sorry . Po prostu schodziłem z wenli i było brane benzo po benzo przez te brain zapsy i na benzo dało się przeżyć . Przepraszam . jesteśmy od tego by sobie pomagać.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 16 sty 2015, 10:24
benzowiec84, Zalatw sobie selegline, bardzo mozliwe ze sprosta twoim oczekiwaniom :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 16 sty 2015, 10:58
seleglina to jest Imao? można łączyć z SSRI ? jak to działa, zwiększa dopaminę w organiżmie?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 16 sty 2015, 11:30
Zwiększa dopaminę przez blokadę jej metabolizmu. Ma też działanie neuroprotekcyjne. U mnie jednak trochę zwiększała nerwowość.
miko84

przez Patryk29 16 sty 2015, 12:21
benzowiec84 napisał(a):seleglina to jest Imao? można łączyć z SSRI ? jak to działa, zwiększa dopaminę w organiżmie?

Tak to jest Imao, mozna laczyc z ssri ale dawka selegliny nie moze przekraczac 10mg, pozniej istnieje duze ryzyko zespołu serotoninowego
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg