WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depresyjny098 11 sty 2015, 11:14
Cieżko mi pojąć że pomimo tej pustki, nicości którą mam w sobie mógłbym robić coś co nadało by mojemu życiu trwały sens, a mi poczucie wewnętrznej satysfakcji. Ciężko mi pojąć że to ja mam wpływ na to szczęście, czy pełnie której szukam na zewnątrz. Ale skoro Agusiaww odpowiada na to wszystko twierdząco to ja czuję się pokrzepiony, bo uświadamiam sobie ze nie jestem ofiarą okoliczności, tylko mogę działać, wszystko zależy ode mnie. Ja wiem ze ciężko jest działać, ale chyba warto jakoś szukać siebie w różnych czynnościach, nawet po omacku. A może okaże się że Agusiaww ma racje w i w którymś momencie dam sobie to co tak chce poczuć...

przez Patryk29 11 sty 2015, 12:08
depresyjny098, gdyby to bylo takie proste, zacznij cos robic a bedzie dobrze, to nie byly by potrzebne leki, ja wychodzilem na sile, pracowalem, trenowalem na silce, staralem sie funkcjonowac jak kiedys, choc nie mialem sily na to zeby to robic i wierz mi nic to nie dalo, nie da póki nie zaczniesz odczuwac przyjemnosci albo radosci z wykonywanych zadan, tak to dziala i tutaj nie chodzi o to ze agusiaww mówi dobrze czy zle, chodzi o to ze od niej bije egoizmem, ona twierdzi ze ona jest zajebista bo radzi sobie w kazdej sytuacji, a czlowiek który lezy w lózku bo nie ma sily sie podniesc, to wedlug niej len i typ który móglby cos ze soba zrobic, ale ma to w dupie i woli lezec sobie w lózeczku,

Zadam pytanie co jest przyjemnego w spedzeniu reszty zycia w lózku czy w pokoju??
Odpowiedz brzmi nie ma nic w tym przyjemnego - ale czlowiek po prostu nie ma sily nic z tym zrobic, a ona udaje lub nie rozumie ze jest to po prostu nie wykonalne, tutaj czynnosci typu zrobienie kanapki czy kapiel, sprawiaja ból, gdzie dla czlowieka bez depresji to jest bajka i abstrakcja.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 11 sty 2015, 12:25
Zgadzam się z tym co wyżej, rzeczy typu motywacja, czy przyjemność to czysto chemiczne procesy w mózgu. Jeśli nie zachodzi dana reakcja to nie będziesz mieć motywacji choćbyś nie wiem jak się starał i co robił. To nie jest tak, że żyjesz w czarnej dziurze bo codziennie jesteś poddawany masie impulsów z zewnątrz, codziennie stykasz się z rzeczami motywującymi i przynoszącymi przyjemność (gdy jesteś zdrowy) - są to rzeczy jak muzyka, film, inne pasje, praca, perspektywa zarobku, kontakty z ludźmi, a nawet libido, czy choćby takie rzeczy jak świecące za oknem słońce, piękna pogoda, krajobraz, piękno przyrody itd. itd. Zdrowy reaguje na te rzeczy tak jak być powinno, chory nie i choćby nie wiem co robił to tego nie zmieni bo w mózgu nie zachodzą dane reakcje jak u zdrowych. Leki to często naprawiają przywracając zaburzoną chemię mózgu. A wtedy wystarczy drobny impuls z zewnątrz by doznać poprawy nastroju, motywacji czy przyjemności.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 11 sty 2015, 21:23
Mam takie pytanko czy jest mozliwe zeby zaden antydepresant nie zwiekszyl mojej pewnosci siebie mniejsza z tym ze nie pomaga w zaburzeniach bo wiem ze trzeba sie naszukac zanim znajdziemy odp lek a najprawdopodobniej jakis mix ale zeby nawet pewnosci siebie nie zwiekszyly ktos wie w czym moze tkwic problem ?? Czy za pewnosc siebie odpowiada dopami a czy serotonina

przez miko84 12 sty 2015, 11:17
Wg. mnie jeśli trafisz z antydepresantem który zadziała na Twoją depresję to poprawi się i lęk i pewność siebie. Pewność siebie często wynika z nastawienia, a jak masz depresyjne i pesymistyczne to jej po prostu brakuje.
miko84

przez Patryk29 12 sty 2015, 11:30
Dokladnie jak masz byc pewny siebie skoro nie chce ci sie zyc

przez bei 12 sty 2015, 12:40
Zamówiłam sobie w sobotę lek w dawce 150 mg i... nie dotarł. Pani z apteki dzwoniła do nich żeby się dowiedzieć co się stało a oni nie przywieźli bo stwierdzili ze nie było zamówienia na jakąś tam kwotę, choć ponoć apteka nie miała takiego nakazu :roll: . Eh, farmaceutka ochrzaniła jakiegoś kolesia, że ja czekam na ten lek. Ma być jutro... oby bo właśnie wzięłam ostatnią tabletkę 75 mg jaką miałam. Obawiam się, że było to moje ostatnie zamówienie w tej aptece (chociaż zostałam przeproszona).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez cytrynka84 12 sty 2015, 16:28
Jakoś inaczej działa wenla z trazodonem niż solo.Sama W.dziala bardziej uspokajająco,przeciwlekowo ,delikatne wyciszenie czuć juz po tygodniu na W. brana solo,a teraz biorę ja niecałe 3 tygodnie i nie czuje takiego spokoju ,jak kiedyś.Narazie mi to nie przeszkadza,przynajmniej nie ma takiej zamuly.Zobaczymy co będzie,jak się rozkręci na dobre.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez wieslawpas 12 sty 2015, 16:34
czy ten lek pomaga na napiecie?

przez cytrynka84 12 sty 2015, 16:51
Mnie pomógł na lęki,to na napięcie też powinien pomoc.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 12 sty 2015, 17:59
cytrynka84 napisał(a):Jakoś inaczej działa wenla z trazodonem niż solo.Sama W.dziala bardziej uspokajająco,przeciwlekowo ,delikatne wyciszenie czuć juz po tygodniu na W. brana solo,a teraz biorę ja niecałe 3 tygodnie i nie czuje takiego spokoju ,jak kiedyś.Narazie mi to nie przeszkadza,przynajmniej nie ma takiej zamuly.Zobaczymy co będzie,jak się rozkręci na dobre.

Moze to nie dziala wenla tylko trazadon :mrgreen:

przez persymona 13 sty 2015, 03:03
Cześć,
Jestem tu nowa i bardzo potrzebuję porady od osób, które mają doświadczenia z wenlafaksyną. Miesiąc temu byłam po raz pierwszy u psychiatry i przepisał mi efectin, ale stwierdził że moim zasadniczym problemem jest "dramatycznie niska samoocena". Powiedział też, że mam lekką depresję. Wykupiłam te leki, ale wciąż jeszcze nie zdecydowałam się zacząć ich brać z uwagi na ilość skutków ubocznych. Czy sądzicie, że w przypadku lekkiej depresji taka forma leczenia jest konieczna?

Nie mam żadnych myśli o samookaleczaniu czy samobójczych ani lęków. Odczuwam jednak wszechogarniające poczucie beznadziei i wiem, że w moim życiu i tak nic nigdy nie będzie dobre. Czuję się bardzo samotna, w zasadzie nie mam już żadnych znajomych i nie chcę wychodzić do ludzi, żeby uniknąć oceniania. Zwolniłam się z pracy i nie umiem się zmusić, żeby zamknąć ten i rozpocząć nowy etap w życiu. Spróbowałam poprawić sobie humor uprawiając sport, ale to działa tylko przez godzinę czy dwie. Czy Waszym zdaniem efectin będzie lepszy niż jakieś łagodniejsze metody?

Będę wdzięczna za wszystkie porady.

przez Patryk29 13 sty 2015, 06:19
persymona napisał(a):Cześć,
Jestem tu nowa i bardzo potrzebuję porady od osób, które mają doświadczenia z wenlafaksyną. Miesiąc temu byłam po raz pierwszy u psychiatry i przepisał mi efectin, ale stwierdził że moim zasadniczym problemem jest "dramatycznie niska samoocena". Powiedział też, że mam lekką depresję. Wykupiłam te leki, ale wciąż jeszcze nie zdecydowałam się zacząć ich brać z uwagi na ilość skutków ubocznych. Czy sądzicie, że w przypadku lekkiej depresji taka forma leczenia jest konieczna?

Nie mam żadnych myśli o samookaleczaniu czy samobójczych ani lęków. Odczuwam jednak wszechogarniające poczucie beznadziei i wiem, że w moim życiu i tak nic nigdy nie będzie dobre. Czuję się bardzo samotna, w zasadzie nie mam już żadnych znajomych i nie chcę wychodzić do ludzi, żeby uniknąć oceniania. Zwolniłam się z pracy i nie umiem się zmusić, żeby zamknąć ten i rozpocząć nowy etap w życiu. Spróbowałam poprawić sobie humor uprawiając sport, ale to działa tylko przez godzinę czy dwie. Czy Waszym zdaniem efectin będzie lepszy niż jakieś łagodniejsze metody?

Będę wdzięczna za wszystkie porady.

Skoro lekarz zadecydowal ze masz brac lek, to sluchaj lekarza, z depresja to jest tak ze dzisiaj jest lekka, a za tydzien moze byc gorzej :pirate:

przez exodus! 13 sty 2015, 10:47
persymona, effectin to dobry lek, da ci troszkę wytchnienia, skutki uboczne ach te kochane uboki będą mniejsze większe, ale zawsze miną, nie zastanawiaj się przyjmuj lek z zaleceniem lekarza. Na depreskę nie ma rady trzeba łykać proszki.
exodus!

Sortuj wg