WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:43
miko84 napisał(a):Tak w ogóle to nie zauważyłem by ludzie narzekali na coś więcej niż leki i lekarzy w dziale o lekach, a jest to normalne a czasami nawet wskazane. Zbyt dużo różowych barw w jakich widzą leki firmy farmaceutyczne (biznes) i lekarze (biznes+zadufanie).

to nie chodzi o rozowe barwy tylko sa tacy ktorzy lubuja sie w byciu w depresji, sa tacy ktorzy choruja ciezko (ale to w szpitalu) i sa tacy ktorzy maja stan posredni...wynikajacy z czesci z ich podejscia charakteru a z czesci z choroby. Jak ktos pisze po raz setny ze bierze leki ktore nie dzialaja ale wylacznie lezy w lozku (Ale ma sile odpalic komputer) to chyba moze tez sie zwlec i zrobic cos dodatkowo...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Patryk29 10 sty 2015, 18:44
lunatic, Zalezy ile czlowiek ma tej energii, jak jestes w stanie nie spac, zapierdalac na 2 zmiany, pojsc na zumbe i na silownie, koledzy wymiekaja a ty jeszcze masz sile na dyskoteke potanczyc, to znaczy ze masz problem :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez miko84 10 sty 2015, 18:44
lunatic manię diagnozują lekarze. To o czym piszesz nie pasuje do tego. Co innego jeśli byś nie czuł potrzeby snu lub przesypiał parę godzin, miał masę pomysłów na raz, słowotok, czuł się królem świata a do tego miał mega wzrost libido.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:44
lunatic napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Na uspokojenie polecam melise :mrgreen:

ja własnie wypiłem

a ja nie pije, bo dzis dobrze sie czuje :)

przez lunatic 10 sty 2015, 18:45
Patryk29 napisał(a):Zasada jest prosta - albo lek dziala i czlowiek wraca do stanu przed choroby, albo nie przeciez to jest /cenzura/ tak proste, ze nawet empatii nie trzeba wystarczy zwykla ironia.

to nie zawsze jest takie proste zeby określić prawidłowy stan wyjsciowy który oznaczał zdrowie, np u mnie stany lękowe były już od dzieciństwa i np stłumienie emocjonalne po paroksetynie które uważałem za nienaturalne i dalej uważam może być jednak naturalne, jak to rozpoznasz jak nigdy nie czułeś sie normalnie

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:46
miko84 napisał(a):lunatic manię diagnozują lekarze. To o czym piszesz nie pasuje do tego. Co innego jeśli byś nie czuł potrzeby snu lub przesypiał parę godzin, miał masę pomysłów na raz, słowotok, czuł się królem świata a do tego miał mega wzrost libido.

to ostatnie to jest bardzo interesujace: wzrost libido :105:

przez Popiol 10 sty 2015, 18:47
agusiaww, co Ty pleciesz dziewczyno, nie zdajesz sobie chyba sprawy jaki wpływ na myślenie i ogólne postrzeganie świata ma silna i przewlekła depresja. A słowa typu "weź się w garść", "nie użalaj się nad sobą" itp. skierowane do osoby pogrążonej w depresji są nie na miejscu. Ale ty widać nie zrozumiesz tego.
Myślisz że nie próbowałem funkcjonować na siłę? Wychodziłem na siłę do ludzi, pracowałem, chodziłem na psychoterapię, próbowałem zająć się swoimi pasjami, hobby, sportem itp. i co ? mało mnie to do samobójstwa nie doprowadziło.

Pójdę zaraz pobiegać a jutro na siłownię, na pewno poczuje się lepiej.
Popiol

przez lunatic 10 sty 2015, 18:47
miko84 napisał(a):lunatic manię diagnozują lekarze. To o czym piszesz nie pasuje do tego. Co innego jeśli byś nie czuł potrzeby snu lub przesypiał parę godzin, miał masę pomysłów na raz, słowotok, czuł się królem świata a do tego miał mega wzrost libido.

a no właśnie, i tu jest problem który sie nazywa lekarz, bo jeden mi to zdaignozował po reakcji na leki a drugi, moj stały od którego te leki dostawałem to wykluczył, mialem po wenli rozne dziwne pomysły a po Wellbutrinie zwiekszone libido

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:49
Popiol, nigdzie nie napisalam ze wez sie w garsc, ale o uzalaniu owszem. Ale brales leki? Chodziles na terapie? Bo najpierw podstawa sa leki i terpia, a nie proby uzdrowienia sie bez konsultacji lekarskiej. I na pewno w stanie zaawansowanym bieganie i silownia nie pomoze...Jezeli w stanie zaawansownym miales na tyle sily zeby wyjsc na silke to podziwiam bo ja w stanie zaawansownym to lezalam jak kloda bez zycia.

przez Popiol 10 sty 2015, 18:50
a może uprawianie sportu zmniejszy też objawy wytwórcze lub negatywne w schizofrenii ? Może idź teraz dawaj swoje rady ludziom chorym na schizo...
Popiol

przez miko84 10 sty 2015, 18:51
agusiaww co ma robić taka osoba poza włączeniem komputera, gdzie nie wymagany jest żaden kontakt z żywym człowiekiem (odpada ew. fobia społeczna). Ma chodzić po pokoju? Wielu na pewno próbowało ćwiczeń. Ok, co dalej, ma wyjść z domu? Super, pewnie wielu wychodziło i próbowało chodzić, ale jak wiesz (lub nie) w depresji masz poczucie braku sensu, często występuje też brak sił. Tak jakby włączenie komputera było czymś wyjątkowo męczącym w dobie informatyzacji. Często to jedyny kontakt z innym "człowiekiem" i jedyne przez co ktoś czuje się w kontakcie z innymi chorymi, lub dzięki temu że komuś coś poradzi czuje się choć trochę potrzebny.

Dla mnie sprawa z lekami jest prosta, albo działają albo nie (jak pisał wyżej kolega). Jeśli mają zadziałać to zwleką z łóżka nawet bardzo chorego. Zauważ, że zazwyczaj w szpitalu nie ma żadnych zajęć dodatkowych, bierzesz leki i tyle. Jesteś tylko pod ścisłą kontrolą, więc mogą Ci dobierać leki na bieżąco. Jeśli lek nie działa tzn. że jest źle dobrany albo zbyt krótko brany lub w zbyt małej dawce. Nie ma w tym żadnej magii, tylko czysta chemia. Niektórym jest bardzo trudno dobrać lek, taką już mają chemię mózgu, geny i nawet jakby co tydzień biegali maraton to im to nie pomoże. Różnych rzeczy próbowano na melancholię (tak kiedyś nazywano depresję), ale psychofarmakologia to na dzień dzisiejszy najskuteczniejsza metoda, bo choroba jest czysto biologiczna, widać ją nawet na badaniach SPECT mózgu (zbyt duża aktywność pewnych i zbyt mała aktywność innych obszarów mózgu). Inna sprawa, że dzisiejsze leki nie są idealne i komuś "siądzie" pierwszy z brzegu eseseraj a ktoś inny się męczy długo. I żadne bieganie po pokoju czy inne zabiegi mu nie pomogą.
Ostatnio edytowano 10 sty 2015, 18:54 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:51
Popiol, schizofenia jest choroba psychiczna a nie zaburzeniem i tam podstawa jest wylacznie terapia, leki do konca zycia i praca. Akurat mam bliska kolezanke ktora ma schiforenie od dziecka i kiedy bierze leki, chodiz na terapie to nawet bardzo dobrze funcjonuje...niestety kiedy sie jej odechciewa lekow to przychodzi zalamanie.

przez miko84 10 sty 2015, 18:55
A depresja czym jest jak nie chorobą psychiczną? Nie jest zwykłym zaburzeniem, w depresji mamy czysto biologiczne zmiany w funkcjonowaniu mózgu, czasami tak tragiczne, że kończy się to samobójstwem. Wiadomo, że są różne nasilenia i typy depresji, ale choroba jest czysto biologiczna, nie bierze się z czyjegoś lenistwa czy charakteru.
miko84

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:56
miko84, ja tez lezalam jak kloda, i moglabym lezec do tej pory...u mnie poprawa trwala okolo 6 miesiecy a wrocilam do pracy nie dlatego ze chcialam tylko ze musialam, z prespektywy czasu sadze ze to dobrze, bo gorzej jest rozmyslac nad depresja i wylacznie korzystac z kompa plus lozka. Na pewno gdybym nie wrocila, staracilabym prace, dach nad glowa, utrzymanie i pewnie by sie skonczylo wiadomo gdzie, chociaz w pracy snulam sie jak zombi a sama pracuje z ludzmi zaburzonymi :) i na pewno jestem tego pewna nie bylam wydajnym pracownikiem. Oczywiscie ze leki maja duzy wplyw i to podstawa, ale czasami wystarczy brac leki i miec wzglednie stabilny nastroj tzn bez euforii bez placzu moze majac dola (ale bez mysli s) itd, nie bedzie tak jak wiekszosc oczekuje ze lek podniesie do pelnej mobilizacji i juz czlowiek bedzie brylowal. Akurat fs tez mialam i wychodzilam i trzymalam sie sciany, co najlepsze akurat wtedy kiedy uwazalam leki ze duzo zlo, wiec calkiem to bylo bez znieczulenia...

Sortuj wg