WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:29
lunatic, a latem Ci sie poprawia? Bo mi to lepiej latem dopiero.... tzn ze jestem bardziej energiczna, a tak to stan stabilny...przewaznie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Popiol 10 sty 2015, 18:32
agusiaww, uczepiłaś się tego ludzkiego narzekania jak rzep psiego ogona i smęcisz. Może dla niektórych to jedyne miejsce gdzie sobie mogą ponarzekać to niech sobie narzekają, co Ci do tego, zdrowi ludzie też narzekają.
Popiol

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:33
miko84, czy ja wiem, chyba bym sie z tym do konca nie zgodzila...oczywiscie ze jak czlowiek sie zle czuje to jest powiedzmy bardziej pesymistyczny i "wredniejszy" jakkolwiek to brzmi i to w kazdej chorobie, ale sadze ze wlasnie nam tego brakuje tego poczucia iskry szczescia. I ze trzeba o to samemu zadbac, bo nikt nas nie uszczesliwi na sile...dopoki sami tego nie sprobujemy :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 10 sty 2015, 18:33
agusiaww,
u mnie pora roku nie ma znaczenia,leki działają jak chcą, kiedyś dobrze ostatnimi czasy coraz słabiej, ale faktem jest to ze po niektórych lekach tak jak sie teraz zastanowie to mialem objawy niewielkiej hipomanii, nawet kiedys jeden lekarz u mnie na ej podstawie zdiagnozował CHAD no ale inny to wykluczył, bo nawet sam stwierdził ze skutkiem ubocznym Wellbutrinu moze byc cytuje "nadmiar szczęścia i energii" i to ze cos takiego wywoła nie znaczy ze od razu ma sie chorobe dwubiegunową

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:35
Popiol, ale niech narzekaja tylko jak napiszesz do kogos zrob cos ze swoim zyciem a nie tylko narzekasz, to zaraz histeria. Pewnie trzeba bedzie pisac: narzekaj, smuc sie, zycie jest beznadziejne itd na pewno to super pomoze :) a jak utwierdzi w przekonaniu ze ktos ma wylacznie racje na pesymistyczne zycie. Juz samo to ze ludzie tutaj sie przed tym bronia jest przykladem czego, wlasnie czego ...ze lepiej tkwic w szarym przygnebieniu...Zrobie kopiuj wklej i bede tutaj pisac co wszyscy chca uslyszec :D jw.

przez lunatic 10 sty 2015, 18:36
miko84 napisał(a):lunatic to o czym piszesz to wellbutrinowy "honeymoon". Jeśli stan hipomanii występuje częściej po lekach to podpada się pod diagnozę CHAD i antydepresanty są Ci "dozowane" lub dostajesz je z "obudową" innych leków.

ale jezeli jest CHAD to stany nadmiernej aktywności występują także bez leków, ja tego nigdy nie miałem, zawsze było to reakcją na niektóre leki

przez miko84 10 sty 2015, 18:37
agusiaww są różne depresje, nie każdy ma taką samą. Ludzi denerwuje takie Twoje pisanie o tym, że mają się zebrać i robić więcej, bo pewnie wielu próbowało i nic to nie dawało. Nie brzmisz jak osoba chora ale jak jakaś rozradowana trzpiotka. Widzisz widać, że ludzie nadają na różnych falach, nie mówiąc już o tym jak różni się mężczyzna i kobieta, tu wchodzą w grę hormony, u mężczyzn np. testosteron, stąd często więcej u nich agresji.

lunatic nie zawsze, dziś CHAD jest tak często diagnozowany, że wystarczy mania spowodowana lekami i już masz diagnozę. Lek może uaktywniać chorobę która może wyjść np. po paru latach.
Ostatnio edytowano 10 sty 2015, 18:39 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:38
http://demotywatory.pl/4096221/Czasami-mysle-ze-zycie-jest-do-dupy

To jedyna tylko prowdo, mimo ze so trzy prowdy...ale ta jedyna jest dobro...

przez Patryk29 10 sty 2015, 18:39
Na uspokojenie polecam melise :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 10 sty 2015, 18:39
Patryk29 napisał(a):Na uspokojenie polecam melise :mrgreen:

ja własnie wypiłem

przez miko84 10 sty 2015, 18:40
Tak w ogóle to nie zauważyłem by ludzie narzekali na coś więcej niż leki i lekarzy w dziale o lekach, a jest to normalne a czasami nawet wskazane. Zbyt dużo różowych barw w jakich widzą leki firmy farmaceutyczne (biznes) i lekarze (biznes+zadufanie).
Ostatnio edytowano 10 sty 2015, 18:41 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez agusiaww 10 sty 2015, 18:41
miko84, to niech dalej probuja...nie mozna sie poddawac! Denerwuje ich pisanie, trudno niech sie naucza z tym zyc...ja tez zyje ze ktos ma inne zdanie. Jakos ja nikogo tutaj nie obrazam, i nie uwazam ze przytyczki personalne sa czescia depresji a juz wynikiem wychowania czy braku...nerwy tez trzeba umiec opanowac a jak nie to mozna wrocic do przedszkola gdzie sie tupało nogami jak kaszki sie zjesc nie chciało.

przez lunatic 10 sty 2015, 18:41
miko84 napisał(a):lunatic nie zawsze, dziś CHAD jest tak często diagnozowany, że wystarczy mania spowodowana lekami i już masz diagnozę. Lek może uaktywniać chorobę która może wyjść np. po paru latach.

ale jaka mania? to ze lek poprawia samopoczucie, powoduje wzrost energii i niweluje zmęczenie nie jest chyba od razu manią?

przez Patryk29 10 sty 2015, 18:42
Zasada jest prosta - albo lek dziala i czlowiek wraca do stanu przed choroby, albo nie przeciez to jest /cenzura/ tak proste, ze nawet empatii nie trzeba wystarczy zwykla ironia.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg