WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Tinuvi 09 sty 2015, 14:55
Dobrzy moi, powiedzcie mi, czy jak zdarzy wam się nie wziąć wenli przez parę dni, to czy macie takie nieprzyjemne uczucie jakby przeskakiwania prądu w ciele?Jest to uczucie podobne do tego, kiedy uderzysz się w łokieć (walniesz w nerw tam się znajdujący), chociaż nie jest to tak silne. Po prostu nadzwyczaj nieprzyjemne uczucie.
Przez długi czas myślałam, że to przez krąg szyjny: miałam siedzącą pracę, przez którą zaczęły się jakieś dziwne bóle w szyi. Myślałam więc, że te obecne uczucie przeskakiwania prądu może są jakieś problemy z kręgami.
Ale gdzie tam! Zauważyłam mianowicie, że te uczucie się pojawia tylko wtedy,kiedy przez dwa czy wiecej dni nie wezmę prochów.
Brałam Velafax i przy nim są te sensacje.
Dark Knight napisał(a):tylko jedna osoba odp czy do 225 wenli mozna dodac 20.fluo

a ja się pytam: na jasną cholerę na sobie eksperymentować?
Ja kiedyś, po czytaniu tego forum, dodałam sobie Velafax do Citalopramu. Po kilku dniach brania miałam bóle serca i skoki ciśnienia :shock: i dałam sobie spokój!
Teraz domniemywam, że przez podwójną dawkę serotoniny (bo to główny składnik Citalopramu oraz jest też w Wenlafaksynie) być może zaczęłam mieć zespół serotoninowy. I w ten oto sposób się przekonałam, że lepiej nie być sobie samemu psychiatrą (czyli sobie samemu likarstewka ustalać)

Po co chcesz fluo do tego dodawać? Bierzesz wysokie dawki wenli - jeśli więc masz zamiar coś do niej dodawać, bo źle działa, to może lepiej nic nie dodawać,tylko te prochy zmienić?

-- 09 sty 2015, 14:04 --

ja nie tyję od niej - mi waga stoi w jednym miejscu jak zaczarowana i to od bardzo dawna. Czy jem dużo, czy nie jem nic - to waga stoi w miejscu.

przez bei 09 sty 2015, 15:58
Dostałam dzisiaj receptę na 150 mg (brałam 75).
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tinuvi 09 sty 2015, 16:29
bei - ja myślę, że twoja pani psychiatra to osoba zwyczajnie odpowiedzialna. Właśnie bardzo dobrze, że ci nie chce podwyższać dawki do jakichś kosmicznych wartości. Ja w tym widzę nie jej brak fantazji, czy tam brak jej umiejętności jako psychiatry - tylko jej odpowiedzialność.

Jeśli prochy nie działają - to wg mnie ona ma prawidłowe myślenie: nie podwyższa ci dawek nie działającego należycie leku, tylko ci lek zmienia. Nie eksperymentuje na tobie jak na szczurze laboratoryjnym. Skoro coś nie działa - to przy tak dużym wyborze leków lepiej może właśnie zmienić, a nie podwyższać dawki czegoś, co nie działa jak trzeba. Jak dla mnie twoja psychiatra ma myślenie bardzo rozsądne.
Do mnie nie przemawia taka gadka "co? bierzesz tak małą dawkę, a lekarz ci nie podwyższa? To ty nawet nie wiesz, jak te leki działają przy wyższych dawkach!"
Uważam, że się srogo mylisz, santiago20.

Co to w ogóle za argument, że jakieś ludzie na obcojęzycznym forum biorą po 400mg i żyją. A daj pan spokój :D a może właśnie gdyby oni zmienili wreszcie te prochy, a nie podwyższali w nieskończoność - to by coś im się wreszcie na lepsze zmieniło.

Ja brałam ssri przez 5 lat, więc wiem już, że długotrwałe branie prochów może mieć skutki raczej nieoczekiwane przez twórców. Te wszystkie prochy są testowane w praktyce na nas tak w sumie.

-- 09 sty 2015, 15:42 --

Santiago20 - a dlaczego ja sądzę, że się srogo mylisz?
Ja tak długo brałam prochy, że już wiem [nie, że domniemywam, czy wierzę, czy zgaduję - tylko się na sobie przekonałam :D ] że po pierwsze leki w pewnym stopniu zmieniają osobowość.
Chociaż przyznać należy, że nie zmieniają jej mocno, jest to raczej zmiana niewielka - ale jednak to ma miejsce.
A po drugie: leki jedynie maskują, ukrywają problem.Czyli: póki bierzesz, to problemu nie ma. Ale kiedy je przestaniesz brać, to problem jak najbardziej może wrócić. Czyli te branie prochów jako jedyne rozwiązanie problemów to debilny pomysł.

-- 09 sty 2015, 16:26 --

Ja jestem wrogiem podwyższania dawek. Brałam sto lat prochy, ale nigdy nie podwyższałam dawek. Teraz zaś sądzę, że to dobry był wybór: bo one mają wpływ na osobowość, zmieniają nieco charakter (mówię o tym, że dodają pewne cechy, u mnie ssri dodało kompletne zobojętnienie, co nie jest moją naturalną cechą). Więc jak sobie tak podwyższasz, aby uśmierzyć jakieś objawy - to dostajesz w prezencie również zmianę w charakterze... i ja nie wiem, czy to jest mądry pomysł.
Ja to sama jestem ciekawa, jaka ja bym była, gdybym tego cholerstwa nie brała :D

Dlatego myślę, że takie podwyższanie do jakichś wielkich wartości to już czyste eksperymentowanie na sobie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 09 sty 2015, 17:36
Tinuvi, dla mnie ta cała gadka o zmianach osobowosci to takie bajdurzenie ;) Ja tez biorę długo i jakos tego nie czuje, a ludzie to sobie potrafia wmowic mase rzeczy. Ich wybor.

Co do tycia na wenli, jak sie ktos objada i nie uprawia sportu to tyje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Tinuvi 09 sty 2015, 18:02
Ale ja nie piszę tego, co gdzieś przeczytałam (i tak prawdę mówiąc, to ja nie przeczytałam nigdzie, aby prochy zmieniały charakter), tylko co sama po sobie widzę.
No bo jeśli coś powoduje, że masz inne jakieś cechy - to chyba to można nazwać jakąś zmianą charakteru? Czy ja może źle rozumuję? Przy czym powtarzam: one nie przewracają osobowości do góry nogami, haha, ja nie o takim czymś mówię. Bo mi charakter się nie zmienił na jakiś inny. Ja mówię o tym, że pewne cechy są jakby dodatkowo.

Ja mam po prostu stałe wrażenie, że tak długo brałam - że nie wiem, jaka ja bym była, gdybym nie brała. Kim bym była, jakie decyzje bym podjęła, czy bym miała więcej energii, czy może mniej?

Poza tym leki nie są rozwiązaniem problemów - bo one problemu nie kasują, tylko go ukrywają. O ile podejrzewam, że na nerwicę mi prochy pomogły i prawdopodobnie mi ją wyeliminowały (? a może drastycznie ten problem zmniejszyły? A cholera wie, bo żeby to stwierdzić, to musiałabym przestać to dziadostwo brać, aby zobaczyć, czy jest różnica), to już na depresyjną naturę za bardzo nie pomogły X)

przez agusiaww 09 sty 2015, 18:23
Tinuvi, bo na 100% nigdy leki nie pomogą, niestety duzo w tym pracy i zaparcia ze strony osoby z zaburzeniem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Efevelon SR

przez hank.m 10 sty 2015, 01:06
Z uwagi na moją leniwość, nie chce mi się szukać tematu o leku efevelon.
A więc. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś brał ten lek i jakie mogą być objawy uboczne?
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

Efevelon SR

przez Arasha 10 sty 2015, 01:18
hank.m, domyślam się, że nie będzie Ci się chciało przewalać całego tematu, ale tu masz linka do wenlafaksyny ;)
wenlafaksyna-efectin-efevelon-velafax-velaxin-alventa-t19312.html
Pewnie niebawem i tak Twojego posta i ewentualne odp. zostaną do niego włączone, żeby nie dublować tematów.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ala1983 10 sty 2015, 01:59
Zrobilam to. Udalo sie odrzucic. Nie biore nic.
cdn..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Efevelon SR

przez hank.m 10 sty 2015, 03:55
Przeglądałem to, ale jakoś nie natrafiłem na lek o który mi chodzi. Może jestem na tyle głupi że nie potrafię czytać ze zrozumieniem.
Nie ma sensu dalej żyć.

Blog: http://hankm.blox.pl

przez Dark Knight 10 sty 2015, 04:02
A ja nie moge spac nie wiedziec czemu

przez crayzyalexxx 10 sty 2015, 04:20
Ja tez nie mogę spac ale nawet nie próbuje spac bo mi sie nie chce. Noc jest the best

-- 10 sty 2015, 03:37 --

AGUSIA WWW daruj sobie twoje teksty...co ty myslisz ze jestes lepsza od innych ??? Najpierw pierd....ze ten kto na forum siedzi to napewno nie ma depresji a teraz, ze ten kto sie objada i nie uprawia sportu to tyje. co ty dziewczyno gadasz ? A moze ludzie na lekach antydepresyjnych nie mają siły na ruch ? Moze wcale nie żrą ? Ale nie, przepraszam to nie ludzie na antydepresantach tylko wgCIEBIE NA WENLI !!! Tyją bo żrą i nie mają ruchu. Także pamiętajcie ludzie na wenli juz nie pytajcie o tycie bo i tak pewnie zrecie i nie uprawiacie sportu. A jeśli siedzicie na forum to jestescie zdrowi !!! Oczywiscie wg AGUSI WWW. Jeszcze wiele by sie znalazło hehehe. AGUSIA WWW jestes po prostu głupio mądra i myślisz, ze jestes lepsza od innych ale w czym ??? Pamietaj nie jestes w niczym lepsza od innych, jestes takim samym czlowiekiem.
W życiu piękne są tylko chwile

Efevelon SR

przez Lord Kapucyn 10 sty 2015, 08:19
Efevelon/Efevelon SR to nazwa handlowa(zastrzeżona) leku wprowadzona przez producenta(koncern farmaceutyczny)- w tym wypadku ACTAVIS. Lek ten zawiera jako substancję czynną wenlafaksyną- i to jest nazwa międzynarodowa(niezastrzeżona). Wszystkie preparaty występujące w nagłówku podlinkowanego tematu zawierają tę samą substancję czynną(wenlafaksynę) tylko występują pod innymi nazwami handlowymi(wymyślonymi przez producenta). To właśnie wenlafaksyna odpowiada za działanie farmakologiczne=lecznicze oraz tym samym za ewentualne objawy uboczne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Patryk29 10 sty 2015, 12:32
Antydepresanty = Lepiej w to nie wchodzic :mrgreen:

-- 10 sty 2015, 12:34 --

Antydepreanty sa zajebiste po nich sie nie tyje, lecza depresje, nie uzalezniaja, baa nawet nie dzialaja i mozna je zmieniac jak rekawiczki a mówili ze nie istnieje panaceum na depresje :shock: :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg