WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez cytrynka84 25 gru 2014, 21:52
my_name, Po prostu "super" Strach wyjść z domu po świętach :D Mam nadzieje,ze mi to szybko przejdzie...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agusiaww 25 gru 2014, 23:15
Wkurzysław, masz skutki uboczne, ja mialam takie same plus kupe takich co nawet w ulotce nie bylo. Po m-cu minelo, bierz 37,5 po dwoch tygodniach wskocz na 75 i przezyj, jak przezyjesz to juz z gorki powinno byc. Dodam ze ja nic nie mialam na wspomaganie, bo benzo nie chce, a mi nic lekarka nie dala...ale da sie to przezyc, tyle, ze na l4 bo łapie biegunka, pozniej wymioty, pozniej szczekoscisk, w nocy spac nie moglam, chyba z kilka dni, cos strasznego...

-- 25 gru 2014, 22:16 --

cytrynka84, tez jak przezyjesz to juz bedzie dobrze :D tez mialam to samo i zrenice jak 5 zł, tyle ze mi zrenice szybko pusciły...
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez my_name 25 gru 2014, 23:29
cytrynka84, chodziłam z takimi czarnymi gałami na uczelnię i do pracy i nikt się nie czepiał. Nie ma się czym przejmować ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wkurzysław 26 gru 2014, 00:36
agusiaww, z mdłościami czy szczękościskiem jeszcze bym sobie poradził. Ale to ultrapobudzenie jak po amfetaminie jest nie do zniesienia. Rozsadza czaszkę, czuję że wariuję. Dlatego jutro już raczej nie wezmę.

przez Progressive 26 gru 2014, 01:07
Czesc, jestem na wenli kilka miesiecy, ale nie czuje specjalnego dzialania, jest ok, poza jednym problemem, jak tylko zapomne rano wziac to w poludnie jestem niezywy, wymioty, non stop zawroty glowy, masakra. Mial moze ktos tak? Przeraza mnie co bedzie odstawiajac to, jak po kilku godzinach sa takie cyrki. Biore 225 mg.

Pozdrawiam

przez agusiaww 26 gru 2014, 08:42
Wkurzysław, ja chodzilam w trakcie tego na spacery, potrafiłam chodzic kilka godzin ale pomagalo :mrgreen:

Progressive, ja biore 75 a jak zapomne jeden dzien to mam to samo, zejsc mi sie łatwo zeszło, odstawilam powoli odsypujac granulki.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez cytrynka84 26 gru 2014, 14:52
agusiaww, my_name, Dzięki,wiem,ze to przejdzie,oby jak najszybciej,przeżyje tylko jakoś głupio wyjść do ludzi,co by ktoś nie skomentował tego .No nic pożyjemy ,zobaczymy Progressive, mnie się zle jakoś nie odstawialo,jakieś 2-3 dni bylo bardzo kiepsko,ale da się przeżyć,spokojnie,nie martw się na zapas.

-- 27 gru 2014, 17:01 --

Dwa pierwsze dni zamula po wenli,Dziś duuze lęki,walace serducho brrr... :( Brałam ten lek kilka razy i nie miałam takich objawów,nawet benzo nie pomogło.Wiem to przejdzie,trzeba przetrzymać,lepiej spie,dłużej w nocy.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez exodus! 27 gru 2014, 20:28
a kim Ja jestem co ja właściwie potrafię, to było tak czy odwrotnie... hmmm czyli właściwie jak to ma być? wenla i like it ;P
exodus!

przez Wkurzysław 27 gru 2014, 23:16
I don't :) drugi dzień bez czuję się dużo lepiej, ale mimo że to było tylko 6 dni to dziś w nocy miałem ultrarealistyczny sen katastroficzny. Obudziłem się pewien, że trwa Armagedon... no i mam ciągle wahnięcia nastroju - rano od lęku do chęci płaczu, a potem pobudzenie i dopiero wieczorem względnie dobrze.. mam nadzieję, że to mi się nie zawiesi :)

przez Druid 27 gru 2014, 23:21
wczoraj nie wzięlam tabletki. Branie dawki 37,5 chyba nie ma sensu. Może odstawie, a psychowi powiem, że biorę :twisted:
Druid

przez slow_down 27 gru 2014, 23:50
Pluszowa, taka dawka faktycznie może nie działać, terapeutyczną minimalną uważa się za 75mg ;) Jeśli jednak odstawienie byłoby trudne, zawsze możesz wrócić do 37,5 ;) Zdrówka życzę ;)
slow_down

przez Druid 28 gru 2014, 00:24
slow_down, biorę dopiero parę tygodni, chyba przedzwonię 2 tyg. przed następną wizytą i zapytam o zwiekszenie. Wietrzę spisek. Może to celowo, żebym mogła powiedzieć, że nie działa 8)
Druid

przez schatten 28 gru 2014, 17:17
Schodzę ze 150mg na 75, po drodze przez 112.5. No i się zaczyna, prądy we łbie, czacha dymi :evil:
Dorzuciłem do tego benzo - zamuliłem, ale przynajmniej elektrownia w głowie się wyłączyła.
Oj, marnie widzę zejście do zera. Będę musiał zagadać do psychiatry o jakiś lek o długim czasie półtrwania na odstawianie.
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez Wkurzysław 28 gru 2014, 20:04
Pluszowa, a może to celowo, żebyś nie umarła od objawów niepożądanych? :)

schatten, im dłużej będziesz z tym schodził tym dłużej będziesz się męczył. ja przy pierwszej, 2,5-letniej przygodnie z wenlafaksyną próbowałem schodzić, ale to było na tyle męczące i deprymujące, że po prostu odstawiłem (przy 150 to oczywiście odpada, ale przy 75 to już nie powinieneś mieć oporów). było to bolesne, prądy, strzały, mdłości, paskudne sny, ale to co najgorsze minęło po 4 dniach. co prawda później miałem spadek nastroju przez jakieś 2 miesiące, ale z dzisiejszego punktu widzenia cieszę się, że to przeszedłem.

BTW - czy można oddać do apteki lek kupiony tydzień wcześniej? Bo wykupiłem 3 opakowania Effectinu zapisane przez psychiatrę, ale wystartowałem z posiadanych jeszcze resztek Velafaxu. No i po nieudanej próbie zostałem z tymi trzema nowymi opakowaniami...

Sortuj wg