WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez kasica73 06 cze 2006, 17:30
Dzięki Atrucha!Wytrzymałam 10 lat bez leków,zanim zaczęłam się leczyć,to i z tym dam radę.Pozdrawiam gorąco.

przez Michal78 07 cze 2006, 15:28
Na szczęście dzisiaj jest odrobinę lepiej. Tylko, że nie odczuwam tego jako pobudzenie, a coś w rodzaju napięcia które nie pozwala mi usiedzieć w miejscu, ani zająć się czymkolwiek. To nawet nie jest niepokój czy lęk.
Oby tylko jutro było jeszcze lepiej, czego i Wam życzę.

przez azok 07 cze 2006, 17:42
Ja bralam efectin rok, wczesniej probowalam wszystkiego (lexotan, tranxene, afobam, zomiren i sulpiryd) i nic na mnie nie dzialalo. Zaczynalam od najmniejszej dawki wprowadzajacej i przez pierwsze 10 dni przezylam koszmar- praktycznie wszystkie skutki uboczne jakie znajduja sie na ulotce, doslownie wszystko, lezalam polprzytomna w domu i nie bylam w stanie sie ruszyc, mialam zrenice jak po narkotykach, pocilam sie to mialam 35,9 wszystko na raz.Ale wytrzymalam, bo skoro nic innego mi nie pomagalo to pomyslalam, ze nie mam wyboru. Potem dwa miesiace bralam 75 byl duzo lepiej, ale zdarzaly mi sie napady paniki, wiec psychiatra kazala brac 150 i pomoglo (w okresach wielkiego stresu bralam 150+75), odstawialam efectin 3 miesiace, najpierw miesiac 75 potem dwa miesiace bralam co dwa dni, a jak odstawilam zupelnie, to przez pierwsze dni czulam sie zle, bylo mi niedobrze, bolala mnie glowa, ale przeszlo. Niestety od odstawienia minely trzy miesiace, a ja od tygodnia mam napady leku i wyglada na to, ze moja najlepsza kolezanka nerwica nie zniknela. Niemniej jednak dla mnie efectin mimo ciezkich poczatkow byl najlepszym z lekow. pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mizer 08 cze 2006, 18:21
małe pytanie

Chyba już było, ale nie znajdę

czy efectin działa tak jak naeuroleptyk?

przez atrucha 08 cze 2006, 19:27
Qrcze..zaskoczyłeś mnie :lol: Mogę tylko powiedzieć,ze Efectin nie jest neuroleptykiem. Nie znam tematu neuroleptyków więc nie potrafię porównać :?
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez jowita 12 cze 2006, 22:37
witajcie!dzis lekarz przepisała mi efectin,mam brac rano nie wiem jak sie bede czula tak sie boje,mam male dziecko i musze byc na siłach :( miałam nadzieje ze wezme go na noc ale widze ze nie bardzo skoro on pobudza,dam wam znac za jakis czas jak u mnie ztym lekiem,do tej pory byłam na seroxacie ale czuje sie do niczego ,kapletnie nie do zycia :(
trzymajcie za mnie :)
pozdrawiam :!:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez atrucha 12 cze 2006, 23:10
Jowita..jestem pewna,ze dasz sobie rade ;) Nie znam osobiście leku,który wcześniej brałaś,ale mogę Cie zapewnić,że Efectin to bardzo łagodny lek (jesli chodzi o uboczne reakcje). Nie słyszałam o żadnych drastycznych reakcjach na organizm.

Trzymam kciuki ;)
Przyjaciel forum

przez Basti76 13 cze 2006, 10:34
Witam wszystkich, jestem nowy na Forum. Mam pytanie odnośnie Efectinu. Powiedzcie po jakim okresie od rozpoczęcia leczenia zauważyliście znaczącą poprawę nastroju i chęci do życia. Ja przyjmuję lek od 24 dni i nie widzę żadnej poprawy. Pozdrawiam.

przez Dora 14 cze 2006, 11:25
Witaj. Ja tez nie mam euforycznego nastroju. Czasem mam dola, ale za to zniknely lęki. I o to chyba chodzilo? Biore go ponad 2 miesiace, poprawilo sie gdzies tak po trzech tygodniach. Pozdrawiam.

przez Basti76 14 cze 2006, 11:40
:D Dziękuję za odpowiedź. U mnie lęki też się zmniejszyły (kiedyś nie chodziłem do sklepów bo bałem się ludzi) teraz w niedzielę całe popołudnie spędziłem na zakupach. Najgorzej jest jak pojawia się stres w pracy, lęki są staszne, szczególnie przed nowymi wyzwaniami. Ale jakoś się trzymam. Wcześniej brałem mnóstwo różnych leków ale bez żadnych pozytywnych efektów. Generalnie borykam się z chorobą od dwóch lat i w końcu chciałbym zobaczyć jakąś poprawę. Wiążę wiele nadziei z rozpoczęciem leczenia Efectinem (moja dawka to 75 mg/dobę wieczorem). Zadowalające jest również to, że mimo wielu opinii na temat skutków ubocznych po wprowadzeniu tego leku u mnie nie wystąpiły żadne niepokojące objawy.

przez Dora 14 cze 2006, 11:57
U mnie ta choroba ciagnie sie dluzej i z przerwami. Sproboje teraz odstawic ten lek i zobacze jak bedzie dalej, ale podejrzewam ze trzeba zmienic psychiczne nastawienie. Zycze Tobie duzo zdrowka.

przez Basti76 14 cze 2006, 12:04
Ja od miesiąca korzystam z pomocy psychologa i jest trochę lepiej z nastrojem. Pozdrawiam i również życzę Ci zdrówka.

przez atrucha 14 cze 2006, 12:13
Basti,jak dla mnie to zbyt krótko jesz Efectin aby go teraz odstawiać. Ale oczywiście decyzja będzie Twoja. Pozdrawiam.
Przyjaciel forum

przez Basti76 14 cze 2006, 12:18
Witaj Atrucha. O odstawieniu z mojej strony nie było mowy. To Dora planuje przerwanie brania Efectinu. Ja dopiero zaczynam "przygodę" z leczeniem tym lekiem i nie mogę się już doczekać poprawy nastroju i napędu do działania. Pozdrawiam.

Sortuj wg