WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ala1983 19 gru 2014, 23:25
sulpiryd34 napisał(a):
schatten napisał(a):
ala1983 napisał(a):Podobno kiedys mozna bylo kupic 25 mg wenli. Ktos wie czy sa jeszcze w sprzedazy?

Obiło mi się o uszy, że jedna z handlowych postaci wenli jest w formie dużych kulek, gdzie nawet 37.5 da się podzielić chyba jeszcze na 4 części. Nie pamiętam tylko, pod jaką nazwą to było, możesz spróbować popytać w aptekach.

Oriven 37,5 posiada w kapsułce 3 dropsy każdy po 12,5 mg. Wystarczy jednego dropsa wyciągnąć i mamy 25 mg.

Ja juz po wizycie. Lekarka mowi, ze nie slyszala aby bylo w sprzedazy 25 mg. Dostalam jedna kulke 37,5 mg i mam ja dzielic, mowi, ze to wygodniejsze i w miare rowne w dzieleniu w porownaniu do granulek... czy ja wiem, czy rowniejsze... wygodniejsze na pewno w zeszlym roku niezle sie nameczylam w liczeniu tych kuleczek.

Zapomnialam jej powiedziec o tym Orivenie :x , 12,5mg byloby super. Na szczesnie dostalam jedna recepte mojego oryginalu, ktory moge sobie w aptece wymienic.
Kazda substancja ma tyle roznych nazw lekow, ze sam psychiatra nie ogarnia ktory jak jest zbudowany :?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Patryk29 19 gru 2014, 23:35
ala1983, a nie lepiej byloby wprowadzic fluoksetyne i zejsc z wenli bez uboków, myslalas o tym ??
Mozna tez dzieki tramalowi, ale to juz mocniejszy kaliber :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez ala1983 20 gru 2014, 00:23
Patryk29 napisał(a):ala1983, a nie lepiej byloby wprowadzic fluoksetyne i zejsc z wenli bez uboków, myslalas o tym ??
Mozna tez dzieki tramalowi, ale to juz mocniejszy kaliber :pirate:

SSRI nie sa dla mnie. Musi byc cos na noradrenaline.

-- 19 gru 2014, 23:25 --

Tramal? Widze, ze na zejscie to juz niedlugo wszystko bedzie sie nadawalo, byle nie bolalo ;)

-- 19 gru 2014, 23:26 --

Zapomnialam jej powiedziec o tym Orivenie :x , 12,5mg byloby super. Na szczesnie dostalam jedna recepte mojego oryginalu, ktory moge sobie w aptece wymienic.

Nosz kurde no.. przeciez oryginal ma 10 sztuk. Pewnie mi nie zamienia :evil:

-- 19 gru 2014, 23:32 --

Mialam wymiane zdan z lekarka na temat szkodliwosci lekow branych latami. Stwierdzila, ze w mozgu nic sie nie uposledza. I ze nawet po dlugim czasie pacjenci potrafia odstawic i zyc bez nich (oczywiscie nie zgodzilam sie z nia). Powiedziala, ze gdyby tak nie bylo to mialaby teraz 2.000.000 pacjentow a tak ma tylko 2.000 :lol: Nie oszukujmy sie, ze pacjentow jednak przybywa.
Dyskusja bezcelowa.. :blabla:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 20 gru 2014, 00:42
ala1983, mi z ta fluo chodzilo o to zeby dzieki niej zejsc pobrac kilka tygodni i odstawic i wenle i potem fluo, jesli ciezko ci sie odstawia wenle to mozna tak zrobic. pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 20 gru 2014, 15:08
ala1983 napisał(a):Mialam wymiane zdan z lekarka na temat szkodliwosci lekow branych latami. Stwierdzila, ze w mozgu nic sie nie uposledza. I ze nawet po dlugim czasie pacjenci potrafia odstawic i zyc bez nich (oczywiscie nie zgodzilam sie z nia). Powiedziala, ze gdyby tak nie bylo to mialaby teraz 2.000.000 pacjentow a tak ma tylko 2.000 :lol: Nie oszukujmy sie, ze pacjentow jednak przybywa.
Dyskusja bezcelowa.. :blabla:

też miałem kiedyś taką wymianę zdań z lekarzem i też była to dyskusja bezcelowa
teraz robię eksperymentalną terapię, próbuje zadzialać na depresje lekiem na wzmocnienie... włosów :mrgreen:
śmiesznie to brzmi ale jego składniki mają również wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, być może gdy organizm dostanie odpowiednią ilość substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania neuroprzekaźników sam dojdzie do stanu jakiejś równowagi, moje pobożne życzenie ale nic nie tracę, najwyżej poprawią mi się tylko włosy
a zainspirowała mnie do tego jedna znajoma, która kiedyś to brała i narzekała na...nadmiar energii

przez miko84 20 gru 2014, 17:27
Co to za lek?
miko84

przez lunatic 20 gru 2014, 18:18
Vitapil z inozytolem i choliną, z tym że ich dawki są niskie, być może za niskie, w suplementach z inozytolem dawki są wyższe 10 razy, a w badaniach używali kilkaset razy większych
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8780431

przez olcha 20 gru 2014, 19:27
Hej, wiecie może, czy wenlafaksyna może nasilać nerwowośc i drażliwość ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez my_name 20 gru 2014, 20:33
olcha, na mnie tak nie działała nigdy, chociaż w ulotce są takie objawy uwzględnione. Jestem po niej pobudzona, ale tak pozytywnie. Tylko w nocy się zaczynam trochę denerwować, jak się budzę co godzinę/dwie i nie mogę z powrotem zasnąć. Po fluoksetynie za to czułam się na początku tak jak piszesz.

przez Pablo5HT1 21 gru 2014, 15:42
-- 21 gru 2014, 14:42 --

ala1983,
Alu przejdź może na fluvoksaminę, dosć znienawidzony lek ale moim zdaniem najbardziej antydepresyjny SSRI. Na mnie działał bardziej przeciwlękowo od tej całej wenli, którą teraz podjadam. Jest to SSRI plus agonista sigma receptorów, uboki u mnie jakie były to nieco zmęczenia i sennosci ale nie aż tak bardzo, nie mocno wyrażone, za to nastrój po nim to bajka w stosunku do takiej paroksetyny ( nie rozumiem zachwytów nad skutecznoscią tego leku)

-- 21 gru 2014, 14:46 --

A fluoksetyna- pigułka szczęścia to szajs, ten lek wprowadza w sztuczny stan ale jak wszystko je... za przeproszeniem to potem jest tylko gorzej, poza tym lek może zwiększać niepokój. Fluvoksamina jest tych fajerwerków pozbawiona a efekt antydepresyjny ma większy od fluoksetyny. Ja myśle o powrocie do fluvo.

przez agusiaww 21 gru 2014, 21:21
ala1983, to teraz sa w jakiejs jednej kulce? Nie ma juz malych kuleczek w 37,5? A ja sie zgodze ze nie uposledzaja, jakos ja biore dobre kilka tak i jest ok. Natomiast ze pacjentow przybywa to nie z powodu tego ze te leki powoduja zmiany tylko z powodu tego, ze ludzie nie maja pracy, malo zarabiaja, maja rozne problemy np uczuciowe itd i bedzie coraz wiecej bo swiat niestety powoduje ze coraz bardziej nasilaja sie tego typu problemy.

-- 21 gru 2014, 20:22 --

olcha napisał(a):Hej, wiecie może, czy wenlafaksyna może nasilać nerwowośc i drażliwość ?

mnie nie nasila.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez ala1983 21 gru 2014, 22:36
Pablo5HT1 napisał(a):-- 21 gru 2014, 14:42 --

ala1983,
Alu przejdź może na fluvoksaminę, dosć znienawidzony lek ale moim zdaniem najbardziej antydepresyjny SSRI.

Nie w tym rzecz, zupelnie.

-- 21 gru 2014, 21:44 --

agusiaww napisał(a):ala1983, to teraz sa w jakiejs jednej kulce? Nie ma juz malych kuleczek w 37,5?

W kulkach jest kilka zamiennikow. Efectin dalej ma granulki.
Probuje zamienic, bo finansowo bije po kieszeniach 10 sztuk efectinu.
Nie wiem czy sie uda tym razem, bo mam zakodowane w mojej czaszy, ze tylko oryginal i nic innego.
Efectin to moj nieodlaczny przyjaciel od lat, dawal mi to, czego nie potrafili dac rodzice :-| . No ale juz czas chyba na rozstanie.

-- 21 gru 2014, 21:46 --

Na ta chwile mam jeszcze troche oryginalu i biore jakies 30mg na oko.

przez bei 21 gru 2014, 23:53
Nie wzięłam dzisiaj wenlafaksyny, przyjemne to to nie jest tym bardziej ze na tarczyce tez nie wzięłam, a byłam w pracy.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez schatten 22 gru 2014, 00:06
Ano, nie jest przyjemne sobie zapomnieć. Dlatego ja sprawiłem sobie taki breloczek do kluczy ze schowkiem (kilkanaście zł na znanym portalu aukcyjnym), gdzie w środku mam awaryjną tabletkę :P A że klucze do domu biorę zawsze, to nawet gdy zapomnę o dawce to mogę zażyć.
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

Sortuj wg